Příspěvky uživatele - 248.30

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 17.5.2009
Jsem rád, že jsou tu odmítavé názory na mulčování, hned je to pestřejší Jinak mechem bych tuto diskuzi neplnil, toho je jinde dost, ale jestli právě na nízkém trávníku, to si jistý nejsem. Co se týká zahnívání mulče, není to jen u případu, kdy je... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 17.5.2009
A když mám trávu 4 nebo 5 cm a stříhám na výšku 2-3cm, respektive, když bych sekal každých přibližně 5 dní na udanou výšku, jak by to vypadalo? Nebo se zeptám jinak, lze mulčování použít na takzvaný "anglický trávník", a pokud ano, za jakých... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 17.5.2009
To zní vážně dobře  Ale co sekačky, které mají jen jeden nůž? To je mnohem častější jev u těch běžnějších rotačních. Je potom kvalita mulčování dostatečná? A hlavně - jak už tu padlo - zapadne mulčovaná hmota mezi stébla nízkého a hustého... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 17.5.2009
Vzhledem k tomu času, který Vám zabere sekání, usuzuji, že máte několikanásobně větší plochu na sekání. Pravděpodobně také sekáte benzínovou sekačkou. Mně stačí elektrická. Jinak ten princip bude u obou variant (benzín/elektřina) většinou stejný,... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 17.5.2009
Děkuji za kompliment!  Ta "trávníková problematika" mne opravdu zajímá. Možná se zdá, že bych chtěl mít trávník jen na okrasu, ale není tomu tak. Právě, že po něm běhají děti a dospělí (pravda, ti už tolik neběhají:-), přál bych si,... celý příspěvek >
Rozinkový strom - Muchovník olšolistý, 17.5.2009
Muchovníku olšolistého jsou různé odrůdy (či snad kultivary?). Každopádně každý typ má i jiné vlastnosti co se týká výšky, do které roste, a rychlosti odnožování. Chuť jednotlivých druhů se také může lišit. Na Bormatu prodávají asi 4 odrůdy. A pokud... celý příspěvek >
Odstranění živého plotu, 17.5.2009
Pokud máte dobrý přístup na váš pozemek a nevadilo by vám zvalchování půdy (jak přes ni bagr pojede), tak ten minibagr by asi byla dobrá možnost. Není to tak velký stroj, tudíž nemá ani extrémní hmotnost. Některé se pohybují po pásech, což jejich... celý příspěvek >
Usychání konců větví u merunky, 16.5.2009
Jsou nějaké odrůdy meruněk odolné vůči moniliové spále? Na naší zahradě to taky meruňky odnesly... dnes zbyl už jen pařez (ne že by byla monilie tak agresivní, ale k pokácení mne dohnalo to, že většina stromu byla již od vrchu proschlá - včas jsme... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 16.5.2009
Zdravím zahrádkáře a prosím o vaše názory a zkušenosti na téma: "Mulčování trávníku".  Prohledával jsem zdejší fórum a sem tam nalezl nějaké informace, ale domnívám se, že zvláštní téma - pokud jsem ho nepřehlédl - není a mohlo by se... celý příspěvek >
Kompostér, 16.5.2009
A taky v nich podle všeho narůstá lépe teplota (a vyšší se tam udržuje), než ve volné hromadě kompostu, což je vhodné pro lepší likvidaci semen plevelů apod. Nedávno jsem četl článek o německém testování kompostérů, nebyly tam žádné doporučené... celý příspěvek >
Vřetenová sekačka TC 32 Me, 16.5.2009
A to máte nějakou z té řady RazorCut, tedy délka nože 33cm či 38cm? Koukal jsem na ty Brill vřetenovky... do té základní bych nešel, protože ta prý není zpřevodovaná. Jak se Vám s tím seká? A na jak velkou plochu to používáte? A do třetice, jak... celý příspěvek >
Bosch Rotak a Flymo, 15.5.2009
Pokud vím, tak je bez pojezdu. Takže se musí tlačit. O výhodách a nevýhodách pojezdu u elektrických sekaček tu již diskuze byla (větší pravděpodobnost přeseknutí kabelu a jeho překážení), u aku verze by to odpadlo, ale domnívám se, že s pojezdy... celý příspěvek >
Hnojivo na trávník, 15.5.2009
Vypadá to, že právě ten eurogreen vyrábí nějaká divize Wolfu... každopádně 25kg startovního hnojiva nemůžu využít. Mám jen asi čtvrtinovou plochu, než bych pro 25 kg najednou využil. Tak možná vážně ten cererit... asi stačí, když tam bude dost živin... celý příspěvek >
Hnojivo na trávník, 15.5.2009
Na Vámi zmíněnou variantu se podívám... už jsem narazil i na něco od Wolfu, ale ta firma se mi zdá mít své produkty dost cenově "nadhodnocené". Třeba cena jejich travní osiva Supra, o kterém jsem chvilku uvažoval, je asi dost... celý příspěvek >
Netkaná bílá textilie při zakládání trávníku, 15.5.2009
Díky za informaci! U igelitové plachty bych se ale obával zapaření substrátu a travičky, navíc jste to asi musel vždy před zavlažováním odtahovat. U té textilie by to nemělo být nutné, ale osobní zkušenost nemám ani s jednou variantou.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika