Příspěvky uživatele - 131.51

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Do kdy zalévat ovocné stromky, 20.11.2008
Podzimní počasí obvykle má dost srážek a půda je potom vlhká až mokrá a teplota nízká, takže nevysychá. Zalévání nyní a přes zimu do dubna, května minimálně není potřeba, pokud nenastane extrémně suchá zima.
použití dřeva na uzení nebo grilování, 17.11.2008
Já dřevo odkoruji. Domnívám se, ale bez důkazu, že do kůry se nachytá nejvíc škodlivých látek z kouře z topenišť. A když nejvíc používám na uzení dřevo z vlastní zahrady uprostřed jiných baráků...
Stříhání stromů, 17.11.2008
Každý stromek na nějaké konkrétní podnoži má svoji vzrůstnou výšku které se snaží dosáhnout. Někdy kvůli tomu ani nerodí nebo jen málo, dokud té výšky nedosáhne a tomu žádný řez nepomůže. Já bych byl spíše pro tu blumu nechat vyrůst o nějaký metr... celý příspěvek >
slepičince z drůbežárny - ano či ne?, 17.11.2008
Já bych se nebál slepičince rozházet po trávníku a vůbec po zahradě, pokud jsou v takové konzistenci - suché - že se jednotlivé slepičince vzájemně oddělí. Když se rozháží tak, že 1 - 4 slepičince budou na dm2, trávník nespálí a za týden nebo 14... celý příspěvek >
Stromek do květináče, 16.11.2008
Stromky se běžně zimují k sázení na jaře zarytím kořenů a velké části kmene naležato do půdy - rýhy v zemi. Není v tom žádný problém. Klidně takhle můžete zimovat i v květináči. Jenom k němu nesmí přijít nějaký hladový hraboš. Kmínky a... celý příspěvek >
vosí hnízda v zemi, 16.11.2008
Já se nedivím, že deratizér machroval. Oplozené samičky na další rok se z hnízda rozletí v srpnu nebo září a ve hnízdu zůstanou jen dožívající vosy či sršně dělnice, které dožijí, co jim tělo, venkovní teplota a nabídka sladkých šťáv coby potrava v... celý příspěvek >
Vaše zkušenosti se zasíláním ovocných stromků? , 16.11.2008
Zásilková služba je vždy loterie. Nikdy nevíte, jestli váš stromek je jeden z prvních v sérii a tudíž schopný bez problémů přežit x dní cesty poštou nebo zásilkovou službou kdovíkde v teple nebo naopak mrazu nebo jeden z posledních chcípáčků, který... celý příspěvek >
Kyselá a trpká jablka, 16.11.2008
Kyselé z odrůd u mně na zahradě je Zvonkové, Matčino, Hedvábné pozděkvětné, dá se říct taky Šampión, Krasokvět.  Co se týká trpkosti, tady bych sázel na nějaké plané odrůdy či někde v křovích vyrostlé jabloně z náhodných semenáčků nebo... celý příspěvek >
Popel na zahradu?, 15.11.2008
No, kdysi na vesnicích nebyly popelnice ani jinak nebyl nějaký centrální způsob, jak se odpadu zbavit.  Každý musel vymyslet sám, jak se popelu z uhlí zbavit. Kdo měl za zahradou potok nebo les a v lese nějaké "ďury" sypal... celý příspěvek >
Koňský hnůj, 15.11.2008
Já myslím, že ty patogenní organismy z čerstvého hnoje zmizí i v půdě, že to půdní prostředí jim moc nevyhovuje. Jako problém mně spíše připadá smrad toho hnoje, že by natáhl do plodiny. Proto pokud zarývat čerstvý hnůj, tak na podzim, přes zimu se... celý příspěvek >
Kde koupit granulovaný kravský hnůj, 15.11.2008
Za 60 - 70 korun je nejméně jeden metrák hnoje normálního, pár metráků ručně odvezených od domácího chovatele souseda v kolečku bývá i za dobré slovo nebo pivo a štamprli v hospodě.  Kravský hnůj, granulovaný i negranulovaný přírodní... celý příspěvek >
Nahořklé maso z nové udírny, 15.11.2008
Kupované uzené maso se za prvé nastříkává jehlami roztokem soli místo nakládání, což trvá řádově hodinky. Může se taky nastříknout fosfáty, takže na rozdíl od naložení v laku, kde z masa jde voda ven, v tomto kupovaném mase naopak voda spíše oproti... celý příspěvek >
Hnojení, 15.11.2008
Slabá vrstva listí je bez problémů, ale rozkládá se pomaleji než hnůj, takže na jaře to listí ještě v hlíně trochu bývá. Záleží taky na druhu listí, dubové se rozkládá asi nejhůř, listí z ovocných stromů poměrně dobře, listí z ořešáku... celý příspěvek >
Nahořklé maso z nové udírny, 15.11.2008
Já jsem se právě s nahořklým masem setkal, když jsem udil v nedostatečně zateplené uďárně, kde se v odvodní plechové rouře srážela vlhkost s dehtem a ten kapal na maso. Pokud se ale uďárna s takhle pokapaným masem pořádně prohřála a maso se před... celý příspěvek >
Masivní otvor ve větvi, 15.11.2008
Tyhle věci jsou strašně náhodné.  Pokud to poranění a následná hniloba vznikne na nějakém z hlediska pevnosti stromu kritickém místě, strom je první velkou vichřicí poměrně rychle zničen. Na jiném místě může ta hniloba probíhat bez problémů... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika