Příspěvky uživatele - Monika H.

datlovník, 10.1.2009
děkuji za pochvalu datlovníku. A k té rostlině u televize- není to mišpule, ale Barringtonia Asiatica (český název neznám), vyrůstá z jakéhosi kokosu a ve své domovině dorůstá několika metrů a dokonce i krásně kvete, tak doufám, že i mě snad... celý příspěvek >
datlovník, 9.1.2009 Obsahuje fotku
dobrý den, i já vlastním datlovník a musím říci, že je to rostlina dle mého názoru nenáročná, zalévám 1 týdně do podmisky, hnojím hnojivem na pokoj.rostiny od jara do podzimu a rosím jen občas, když zrovna projdu kolem s rosítkem... Myslím, že... celý příspěvek >
calistemon - štětkovec, 5.12.2008
paní Dano, já i moje mamka máme štětkovec od letošního jara, mě také ještě nevykvetl - pouze nahodil na květy a to teď po podzimním zazimování-ale už nestačil dokvést, zato mamce vykvetl během léta a taktéž ji nahodil květy jako mě teď na podzim, ale... celý příspěvek >
Co je to za rostlinku?, 5.12.2008
souhlasím s paní Libuší, najít jméno mé rostliny je hodno obdivu, obzváště když ji nevlastníte. Jinak ji pěstuji téměř jak píšete, jen jsem ji dala pryč z přímého sluneč. svitu-objevily se jí v létě na listech prosychající fleky, jakoby spáleniny od... celý příspěvek >
co je to za palmičku?, 5.12.2008
už jsem rostlinu zjistila, je to Barringtonia asiatica.
co je to za rostlinku s kaudexem?, 5.12.2008
Ano, je to Barringtonia asiatica!!! Moc moc děkuji, jste génius, jen jsem našla moc málo odkazů na tuto rostlinu, jen samé fotky, nevíte, kde bych našla nějaké texty - jak pěstovat, popř. stříhat atd...? Pokud s touto rostlinou máte osobní... celý příspěvek >
Co je to za rostlinku?, 3.12.2008
Myslíte ADENIUM-pouštní růže? Nic jiného jsem tam pod tímto názvem nenašla, to není ona, listy mé rostliny jsou poměrně velké, cca 20 cm velké, zvětšují se úměrně tomu, jak rostlina roste.  A ani nekvete, oproti adenii, která má krásné květy. I... celý příspěvek >
Co je to za rostlinku?, 3.12.2008 Obsahuje fotku
Dobrý den, prosím o pomoc-nezná někdo tuto rostlinu? Manžel mi ji přinesl z květinářství a nevěděl její jméno. Roste z jakéhosi kokosu (ořechu) ve tvaru kosočtverce, který je tvrdý a hladký, bez jakýchkoliv vláken, každým rokem povyroste o jedno... celý příspěvek >
co je to za palmičku?, 1.12.2008
k fíkusům bych to neřadila, nejvíce podobné to je zatím k té juvii ztepilé (dle ořechu),ale bohužel jsem na internetu nenašla žádné odkazy, kde by byla vidět celá rostlina včetně ořechu, nemám to s čím porovnat-bohužel. Vždy tam je jen plod-ořech,... celý příspěvek >
co je to za palmičku?, 1.12.2008
na té fotce od vás je pryšec, což není moje květinka   - pryšec má "kvádrový" stonek, kvete a vystřeluje semena, což moje rostlina nedělá, nekvete a má stonek až ke špičce úzký, špagetovitý, ze kterého vyrůstají listy. Alie i tak... celý příspěvek >
co je to za palmičku?, 30.11.2008
i vám děkuji, ale kroton doma opravdu mám a nejsem si jista, že to je i tato moje další rostlinka. Mate mě tam stále ten kokos, ze kterého vyrůstá (dal by se tak trochu přirovnat ke kokosu jako má klasický kokosovník, jen je zcela hladký a jiný... celý příspěvek >
co je to za palmičku?, 30.11.2008 Obsahuje fotku
děkuji za odpověď, ale kroton či fikus to opravdu není, tyto rostliny znám a mám i doma. Rostlina vyrůstá z tvrdého kokosu-není to kořenový bal, "kokos" je tvrdý a hladký, bez jakýchkoli vláken. Ještě připojuji detail "kokosu".... celý příspěvek >
co je to za palmičku?, 30.11.2008 Obsahuje fotku
Dobrý den, neví někdo z vás, co je to za palmu? Pokud to vůbec palma je, Manžel mi ji přinesl z květinářství a nevěděl její název. Roste z jakéhosi kokosu ve tvaru kosočtverce, každý rok povyroste o jedno patro, listy má tuhé, kožovité,lesklé, tmavě... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika