Příspěvky uživatele - Zdeněk Černoch

Vari - motor GCV160 nebo GCV190?, 21.6.2010
je to pořádný rozdíl. Koupil jsem si Vari IV profi s motorem GCV 190 a jsem spokojen. Jen jednou jsem někde čepnul mizerný benzín a pak jsem dost nadával bo motor vůbec nešel do otaček a výkon byl o cca 1/3 nižší. Do frezy liju zásadně benzin s... celý příspěvek >
Zkusenost s krovinorezem Honda UMKA 435, 3.6.2010
tak tuhle mašinku mám od té doby kdy ji BG - Technik uvedl jako novinku na Český trh. Na jaře jen vyměním olej a vyčistím filtr. Chytne i po tolika letech na první šup. Místo trojzubce je lepší pilový kotouč. Otáčky motoru stačí jet na 1/3 až... celý příspěvek >
Vari 4 Profi s motorem Honda GCV 190, 13.5.2010
není to moje první freza. Již 14 roků používáme Vari s motorem Honda GXV 160 i když se musely řidítka svařit tak jsou otřesy minimální. Já to nějak vyřeším. Mám kamaráda nástrojaře a ten si s tím poradí za pár korun. 
Vari 4 Profi s motorem Honda GCV 190, 13.5.2010
Provizorně jsem to zatím vyřešil tím že jsem mezi všechny spoje na řidítkách (kov - kov)   dal kus gumy. Je to hned nejméně o 50% lepší i když by to ještě něco sneslo. Jenže to bych musel být strojař a do řidítek na horní část zamontovat nějakou... celý příspěvek >
Vari 4 Profi s motorem Honda GCV 190, 13.5.2010
Koupil jsem si novou frezu Vari a ptám se na možnosti jak se dají omezit vibrace v řidítkách. Je to jedinej problém který s touto frezou mám. Prostup tereném jede jako tank. Jediné omezení je nosnost vozíku a to mám ten na 550 kg. Motor v pohodě... celý příspěvek >
Muďoul, 6.1.2010
Např.  Belle - dozrává začátkem října plody jsou výborné chuti, Overleese opět vynikajicí plody dozraji na stromku, všechny PA Goldeny, možná SAA Overleese, SAB Overleese, SAC Overleese, SAA Zimerman a cela řada dalších odrůd. Nemohu zde... celý příspěvek >
Muďoul, 27.12.2009
Každý má jiné chutě. Někomu plody hodně chutnají a někdo jim na chuť nepříjde nikdy. V našich podmínkách plody dozrají i v polohách kolem 500 m.n.m. Moje zahrada je v 480m.n.m a asiminy dozrají v dobré kvalitě. Je pravdou, že některé odrůdy v těchto... celý příspěvek >
Americký tomel - persimon, 27.12.2009
Diospyros virginiana v našich podmínkách v pohodě roste i plodí. V Česku se dá sehnat přes 30 odrůd amerického tomelu. 
Pomelo, 26.12.2009
V bytě pomelo nevypěstuje nikdo. Potřebuje subtropický skleník.  V podmínách subtropického skleníku se dá sem tam nějaký plod sklidit.
Muďoul, 26.12.2009
všude se píše že potřebuje hodně vody, ale to není pravda. Když má dost vody tak jen více roste nic víc.  když má méně vody tak  přírustek zase není moc dlouhy. Na zahradě bez závlahy roste naprosto bez problému srážky za rok jsou kolem 750... celý příspěvek >
Muďoul, 26.12.2009
Samosprašné odrůdy opravdu jsou a spolehlivě plodí i v našich podmínkách. Doporučuji odrůdu Prima 1216, Sunflower pak Georgia ta má o něco menší plody a ještě je jedna odrůda, která je pravděpodobně samosprašná Sweet Virginie. Aktuálně mám k... celý příspěvek >
Ziziphus, 21.12.2009
Ziziphus jujuba je subtropický velmi odolny keř nebo strom, který se dá v teplejších lokalitách pěstovat ve volné půdě bez ochrany a pravidelně plodí. Jeho odolnost vůči mrazu je kolem -25 až -30°C záleží na odrůdě a místu původu rostliny. ... celý příspěvek >
Problém s citrusem, 21.12.2009
U citrusů záleží na více faktorech: 1) pokud teplota klesne k nule a citrus začne kroutit listy muže to znamenat dvě věci.  Citrus má málo vody a pořebuje lehce zalít, nebo jsou listy mladé nevyzrále z podzimního růstu. 2) citrusy jsou poměrně... celý příspěvek >
Pawpaw - Asimina, 18.12.2009
U asiminy se dá výše možné úrody plodů ovlivnit průběhem počasí a dobou květu.  Květy vykvetají postupně po dobu až 3 týdnů.  V chladném počasí je v květech velmi málo pylu a špatně se opylují. Květy se musí potkat ve správném stádiu vývoje... celý příspěvek >
Pawpaw - Asimina, 17.12.2009
Přeji všem přispěvatelům pěkný předvánoční den, o asimině bylo již mnoho napsáno a ne všechno je pravdivé. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit samosprašnost u odrud Georgia, Sunflower a Prima 1216. Pravděpodobně samosprašná bude i odrůda Sweet... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika