Příspěvky uživatele - Bacula

Trošku do mlýna k rajčátkům. Co budu sadit, 9.3.2015
Dobrý den, z jmenovaných jsem pěstovala pouze tato, přidávám postřehy. Indigo rose-vzhled je velmi zajímavý, chuť průměrná, jako velkou nevýhodu vidím to, že opravdu dlouho zrají  Black Cherry-barva není černá, spíše hnědá, rajčata jsou... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2015, 29.1.2015
Dobrý den, Hanácké nejranější jsem měla zasazené vloni, ale nijak mě nezaujalo. Jako nejranější se u nás neprojevilo a chuťově to byl takový průměr. Letos jej ještě zkusím, třeba se polepší. Rajčata divoká žlutá a červená jsem měla vysazená již... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2015, 17.1.2015
Dobrý den, foliák má pro mě několik nevýhod-neumím jej po domácku udělat, 12 000 je pro mě moc peněz vynaložených na to, abych vypěstovala račata pro rodinu a co hlavně, pro naše potřeby není použitelný, zahradu nemáme u domu, ale 45 km daleko, ve... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2015, 17.1.2015
Dobrý den, vůbec mi to nepřipadá špatné (to víte, ženská), popravdě, už jsem tento nápad vloni také promýšlela. Určitě by ale bylo nutné nějaké řádné připevnění, jinak bych měla obavy, aby to nelétalo po celé zahradě, jak jste zmiňovala.Pod altán... celý příspěvek >
Sadba česneku, 14.1.2015
Zkusila bych zahrádkářskou prodejnu na Francouzské, tam by jej mohli mít. My jsme sázeli tuto sobotu, letos mi to vyšlo takto pozdě, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Sázeli jsme 270 paliček, na poslední řádky mi už manžel svítil na záhon lucernou.
Rajčata pro sezónu 2015, 13.1.2015 Obsahuje fotku
ještě jedno foto:
Rajčata pro sezónu 2015, 13.1.2015 Obsahuje fotku
Info ke stříšce na rajčata: záhon, který zastřešuje je široký 1,5 metru, na délku mám zastřešených 6 metrů. Když jsme ji stavěli, všichni nad tím kroutili hlavou. Původně jsem zamýšlela, že zastřešení bude z nějakého plastu, ale nakonec z důvodu jeho... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2015, 11.1.2015
Dobrý den, ano, z Gengelu, měla jsem od nich Ostravské ranné a Hanácké nejrannější. Ostravské mělo bramborový list, bylo tyčkové, ale spíše menšího vzrůstu oproti jiným. Od každého jsem však měla vysazenou jednu sazenici, tak to mohlo být i slabší... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2015, 11.1.2015
Dobrý den, vloni jsem vysévala Ostravské ranné a ranné skutečně bylo, chuťově nám vyhovovalo, letos jej budu dávat také. Ráda zkouším další odrůdy, ale vyžaduje to vždy nějaké vyřadit, a to je pro mě problém. Vloni jsem měla vysazených asi 30... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2015, 6.1.2015
Dobrý den, také zdravím. Vloni jsme prvně vyzkoušela Ostravské rané a Black cherry, oboje nám chutnala, a letos je budu vysévat určitě také. Chutná je také Zlatava a Bejbino, ale samozřejmě, co človk, to chuť. Pokud vám nevadí žlutá rajčata (někomu... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2015, 6.1.2015
Dobrý den, zastřešení jsme dělali z důvodu ochrany proti plísni, protože na zahradě nemám žádné místo pod nějakou stříškou, kde by rajčata byla chráněná. Stříška je na volném záhoně, vyrobena z lešenářských tyčí svařených do T, navrch jsou dřevěné... celý příspěvek >
Množení sazenic rajčat řízkováním 2014, 4.1.2015
Abstineční příznaky znám, léčím to pročítáním diskuzí o rajčatech a připravila jsem si všechna semínka, která mám k dispozici. Mám problém s tím, že se mi těžko některá odruda vyřazuje a naopak mě moc lákají další. Rajčata zatím sít nebudu, začnu s... celý příspěvek >
Čierna rajčina, 4.1.2015
Dobrý den, rajčata Indigo Rose pěstuji také, tak tu již někdo zmiňoval kvůli zajímavému vzhledu (pěstuji je dvě sezony, letos to bude potřetí). Chuť mi připadá průměrná a opravdu velmi dlouho trvá, než dozrají. Od začátku jsou černé se zeleným... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2015, 2.1.2015
Dobrý den, prosím zkušené pěstitele biftekových rajčat (Vladimíre?) o radu, která další zařadit, pokud potřebuji, aby nebyla příliš pozdní (nestihnou u nás dozrát). V loňském roce jsem z biftekových měla vyseto Býčí srdce a Brutus. Děkuji
Rajčata pro sezónu 2015, 2.1.2015
Už se také moc těším! Vloni jsme rajčatový záhon zastřešili (z důvodu ochrany před plísní) a zdá se, že to zafungovalo. Pokusně zasazená rajčata na jiném místě (nezastřešeném) to odnesla, ty pod střechou vydrželi opravdu nezvykle dlouho. 
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika