Příspěvky uživatele - tovog

Jak zpracovat nezralou papriku (větší množství), 25.4.2017
Kamarád sklízí ve vytápěném skleníku papriky ještě i v prosinci.
Fazol šarlatový, 25.4.2017
Určitě, aby vzešly po zmrzlých a klíčení počítám tak týden; když je prohřátá půda, tak to jde rychle. Není třeba spěchat, rostou velmi rychle a u nás kratší sezonu Vysočiny využijí dokonale, před mrazy už bývají lusky sklizené. Mám oporu 10m na... celý příspěvek >
Proč pnoucí fazole kvetou ale neplodí?, 27.3.2017
Nikdo neví? Mám opakovaně stejný problém. Tchánovi v podstatně horší půdě plodily hojně.
Už vám leze medvědí česnek?, 21.3.2017
Včera jsem byl na něm v lese. Roste tam na dně hlubokého údolí. Musel jsem odhrnout listí, abych ty špičky viděl. Ale pak jsem se přesunul na jižní svah, kde už se rozvíjely listy. Nasbíral jsem. Takto mladý pálí pekelně (dnešní snídaně).
Sklo Helios - co to je?, 19.4.2016
Zde jsem narazil zjednodušený výsledek velkopokusu se skleníkovým životem flory i fauny: První zkušenosti s kolonizací Marsu skončily smrtí osadníků Větve stromů se stávaly křehkými, lámaly se, až se pak kácely celé stromy! V článku je... celý příspěvek >
Co mi v půdě chybí, že mi toho tolik hnije?, 7.4.2016
Vyrůstal jsem v Oslavanech, kde byla elektrárna zásobující Brno. Někdy stačilo natáhnout dlaň a chvíli koukat, jak se na ni snáší černé tečky sazí. Malá zahrada rodila více a zdravější ovoce. I já pamatuji, že v době babičky, která se o zahradu moc... celý příspěvek >
Co je s těmi zákrsky?, 7.4.2016
Děkuji všem za příspěvky. Nejhorší stromy (většina) byla na podzim zlikvidovaná. Nasázeli jsme nové vysokokmeny, většinou staré odrůdy, s podnoží vhodnou do těchto podmínek. Zahradu brázdí indičtí běžci a obohacují půdu o organický materiál.... celý příspěvek >
Sklo Helios - co to je?, 7.4.2016
Tchýně měla vloni foliovník nacpaný rajčaty - tedy rostlinami - bez plodů! Foliovník byl krytý nějakou kdovíjakou folií. Není to jedno, přes co světlo prochází. Známá dává do skleníku (skleněného) hlavně rajčata. Plodí jí sice o něco dřívě,... celý příspěvek >
Sklo Helios - co to je?, 7.4.2016
Cituji článek o mlýnu v Mohelně: "Od roku 1938 procházel mlýn výraznou modernizací, byly postaveny nové hospodářské budovy a především mlýn získal svou dominantu – kupolovité solárium  vybavené speciálním  jenským sklem, které propouští... celý příspěvek >
Sklo Helios - co to je?, 7.4.2016
Od více lidí mám info, že některé (ne-li všechny) rostliny (typicky rajčata) rostou a plodí ve skleníku z určité stránky hůře. Možná právě toto souvisí s tím, že rostliny UV záření potřebují. Ultrafialové záření stimuluje u rostlin větvení stonku,... celý příspěvek >
Sklo Helios - co to je?, 7.4.2016
Pane xxx.xxx.199.251, "THE 80 BL ER HPR - Helios 80" je protisluneční folie, nikoliv skleníkové sklo. Došlo k záměně. IR jsem tu řešit nechtěl, ale poměrně dlouhý rozsah frekvencí blízkých viditelnému spektru (jak správně píšete do cca 2.5 um)... celý příspěvek >
Sklo Helios - co to je?, 7.4.2016
Děkuji moc, to jsem chtěl slyšet. Asi proto se o něm nikde na internetu nepíše.
Sklo Helios - co to je?, 6.4.2016
Zde je porovnání UV propustnosti různých druhů skla, předpokládám, že PC je polykarbonát... Kam zařadit Helios - nevím.
Sklo Helios - co to je?, 6.4.2016
Přátelé, dlouho hledám po internetu, co že to je vlastně za sklo - Helios. Nenašel jsem. Samozřejmě vím, jak vypadá a že je na skleníky. Zajímá mě složení - jestli se nějak liší od nejpoužívanějšího okenního sodno-vápenatého skla. Má více SiO2?... celý příspěvek >
Hokkaido - uhnívání plodů, 11.11.2015
Jako nejvíce pravděpodobný vidím nedostatek síry, zvláště pokud vám hnijí i jiné plody. Dodávám ji nejlevněji - sádrou ze stavebnin koupenou ve velkém balení, kterou rozhazuji ve větru přes síto a zdá se, že mi to pomohlo. Pro mě je sádra vhodná i... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika