Příspěvky uživatele - Vladis

Co Vaše réva 2017, 25.4.2017 Obsahuje fotku
U mňa to tento rok vyzerá s rašením biedne. Semorodáky konkordia, delaware, lýdia,  talian ale aj cabernet cortis sú na tom dobre, prezimovali veľmi dobre a prírastky majú okolo 2 až 4 cm. Solaris ten len veľmi neochotne začína rašiť z hlavy... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 16.4.2017
Ani tu nebolo menej ako -24. Boli to 3 týždne také že nočná teplota sa blížila k -20 alebo niekedy aj menej, proste dlho trvali tie silné mrazy ale koľko bolo najmenej to už neviem. Keď som strihal vinič tak prúty normálne slzili aj drevo bolo na... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 15.4.2017
nezáleží na tom v akom štádiu výhonky budú. keď prídu mrazy zmrzne všetko. Ja mám ale väčšie obavy ako vinič bude rásť po zimných mrazoch. U mňa to vyzerá že niekde zamrzli celé kmene - hlavne bianka, burgundské biele, čiastočne nero - zatiaľ rašia... celý příspěvek >
Neznáma Labrusca, 15.3.2017 Obsahuje fotku
Podobne vypadá odroda u nás známa ako Lýdia. Má pomerne veľké bobule so slizovitou dužinou, 5uholníkový mierne vykrajovaný list, dozrieva začiatkom septembra. Strapec stredne veľký valcovitý na dlhej stopke, dosť spŕcha. Chuť je veľmi podobná modrej... celý příspěvek >
Uvazovani a ohybani revy, 25.2.2017
Možno preto, že pri strihaní nie je na ohýbanie ťažňov vhodné počasie. Najlepšie sa ohýbajú keď je už trochu teplo a vlhko, napr. po daždi, vtedy nepraskajú.
Jak namnožit vinnou révu?, 6.11.2016
Ideálna dĺžka prútov je 30 - 40 cm. Ak sadíte priamo na konečné miesto, treba aby bolo nad zemou len vrchné očko. Sadiť môžte koncom marca - začiatkom apríla. V prípade jarných mrazov prikryť. Pôda okolo sadenice by mala byť stále vlhká.
Co Vaše réva 2016, 4.11.2016 Obsahuje fotku
Ja som tento rok nastielal príkmenný pás slamou. Na jar som pôdu skypril, odstránil burinu a pokryl staršou slamou. Cieľom bolo vytvoriť akúsi bezúdržbovosť príkmenného pásu počas vegetácie. Pomohlo to len na nejaký čas, neskôr v lete aj tak... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2016, 23.9.2016
zohrejem 2 deci vody v ktorej rozpustím 4 čajové lyžičky medu a 1 čajovú lyžičku liehového octu. nalejem do pet fľaše a zavesím medzi kríky do vinice.
Co Vaše réva 2016, 22.9.2016
Ja každoročne likvidujem osy roztokom medu, octu a vody, ktorý vlejem do fliaš a rozvešiam vo vinohrade. Dosť sa ich tam chytí a škody na hrozne sú potom minimálne. Cukornatosť meriam muštomerom po zomletí hrozna. Refraktometer zatiaľ nemám.
Co Vaše réva 2016, 11.9.2016 Obsahuje fotku
Dnes som oberal Bianku. Cukornatosť 16°NM (vlani oberané 15.septembra bola cukornatosť 21,5°NM). Už bola skoro na vrchole zrelosti a nejaký ten týždeň na kroch by cukornatosti iste prespel ale z časových dôvodov musela ísť dolu. Aspoň si zachová... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2016, 5.9.2016
Áno môžte ich už zaštipnúť, je najvyšší čas.
Co Vaše réva 2016, 4.9.2016 Obsahuje fotku
Pekné strapce, také nemám ani ja na starších koreňoch. Bianku plánujem oberať za cca 10 dní, spolu so Solarisom ktorý je už prezretý. Na to že na jar zamrzlo a leto nebolo nejak mimoriadne horúce je to slušný výsledok. Hrozno nestriekam a napriek... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 13.8.2016
Hm, zaujímavé s tými zelenými odrezkami, asi to na budúci rok vyskúšam. Kedy ste tie odrezky dali zakoreniť?
Scvrkávání bobulí, 29.7.2016
List nevyzerá ako napadnutý plesňou. Pri plesni sú tie farebné škvrny iné, a odspodu je biely povlak Tam to vyzerá skôr na menšiu poruchu vo výžive (fosfor, vápnik??). Myslím že tie bobule sú poškodené úpalom, slnečným žiarením. Postihnuté miesto... celý příspěvek >
Scvrkávání bobulí, 26.7.2016
podobne vyzerajú bobule poškodené perenospórou ale môže to byť aj poškodenie slnečným žiarením (úpal), chcelo by to fotku celého strapca prípadne napadnutého listu
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika