Příspěvky uživatele - 86.5

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co chybí rododendronu? (foto), 28.4.2009 Obsahuje fotku
Ví někdo, co chybí rododendronům? Loni na jaře vysazené, do neutrální půdy, s přídavkem rašeliny, na podzim přihnojené organickým hnojivem pro rododendrony... :-(
trvalka pod ořešák?, 7.10.2008
Vzrostlé ořešáky jsou dost agresivní - někde jsem četl, že z kořenů se do půdy uvolňuje jakási látka, která většině rostlin neprospívá. Zkusil bych tam nějakou půdopokryvnou, nejlépe břečťan, ten vydrží všechno. A nebo na to jít od lesa - plochu... celý příspěvek >
Zamiokulkas - co dělám špatně?, 5.10.2008
zamiokulkas nesnáší přemokření a navíc je citlivý na nízké teploty, takže třeba teď u otevřeného okna nebo v nevytápěném domě může "nastydnout", což se projeví černými skvrnami na stoncích. podle mé zkušenosti prospívá nejlíp, když si ho... celý příspěvek >
Zahradnický kalendář, 21.8.2008
Nevíte prosím někdo, jestli už vyšel Zahradnický kalendář 2009? Měla jsem tuhle knížku letos a někam jsem jí zašila, moc se mi líbila... (tos e skoro rýmuje :-) Díky za pomoc Kamila
Trvalka do stínu, 20.7.2008
Přesně s tímhle bojuju taky... lípa sebere všechnu vlhkost a dokonce i travní směs do sucha tam chcípá.. Tak jsem to vyřešil jednoduše: strhnul jsem ten zbytek drnů, vysypal oblázky a na ně vždycky postavím pár nádob s už zmíněnými hostami... díky... celý příspěvek >
Kosatce, 18.7.2008
Kosatce je třeba pro bohaté kvetení přesazovat každé dva-tři roky. Zároveň je můžete rozdělit - hlízy rozřežte tak, aby na každém kousku zůstal aspo'n jeden dva pupeny. Vysaďte znovu, ne však příliiš hluboko - hlízy by měly být asi 2/3 nad zemí.
kniha Trvalky v zahradě, 18.7.2008
Prosím, kdo máte doma tuto knihu z roku 1973 od V. Vaňka a zároveň skener? Nějaký inteligent mi vytrhl 4 strany a rad bych je doplnil... Jde o str. 55-58, může mi je někdo poslat? Moc děkuju... michal074@seznam.cz
zvonek - jaký druh?, 27.6.2008 Obsahuje fotku
Ví prosím někdo, o jaký druh zvonku se jedná na obrázku? Vypadá jako nějaký planý, protože se bujně rozrůstá výběžky.
Co sežralo jeřabinu?, 9.6.2008 Obsahuje fotku
Vítr nám zlomil špičku asi desetiletého jeřábu. V kmínku jsme zjistili dutinu - dobili jsme se do ní a objevili v ní housenku prožírající se kmínkem zhora dolů. Netušíte někdo, co by to mohlo být a jestli třeba nehrozí, že sežere celou zahradu? :-)
Gardens open - veřejně přístupné soukromé zahrady, 7.6.2008
Zdravím všechny uživatele webu, po návštěvě Holandska, kde někteří soukromí majitelé zahrad zpřístupňují svá zelená království ostatním nadšencům, mě napadlo, zda by se něco podobného nedalo uskutečnit i u nás. Opravdu se nemáme čím pochlubit?... celý příspěvek >
zasychání phloxů, 7.6.2008
Mně se tohle stalo taky, dočetl jsem se něco o padlí. Zkoušel jsem ošetřovat, ale opakovalo se totéž. Tak jsem vzal za vhod prastarou radou: když rostlina na konkrétním místě neprospívá, přesaďte ji jinam. Když ani tam nepůjde, vyhoďte ji - na vaší... celý příspěvek >
Co je to?, 7.6.2008 Obsahuje fotku
Ví někdo prosím, jak se jmenuje tahle polopřevislá balkonovka a jak se případně množí?
mravenci ve skleníku, 28.5.2008
Zkuste Loxiran - mravenčí bufet od firm Neudorff, letos novinka od Agro CS, měli by to mít ve větších zahradnických cenrech. Zkušenst s tím nemám, ale je to určeno spešl proti mravencům.
Neví někdo, co to je za květinku?, 14.8.2007
Osobně bych to tedy viděl spíš na skočec (Ricinus) - podle typického stonku. Jestli rychle roste a má nafialovělý stonek s moučným potahem, pak je to určitě skočec.
Incarvileea - dvojostice, 29.7.2007
Letos jsme koupili tuhle prý trvalku, ale po odkvětu se chová jako cibulovina - uschne a jako by zatahovala. Má někdo s jejím pěstováním zkušenosti? Mají listy vytrvat až do zámrazu?
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika