Trvalka do stínu



host - 86.5 (?)
20.7.2008 7:50

Přesně s tímhle bojuju taky... lípa sebere všechnu vlhkost a dokonce i travní směs do sucha tam chcípá.. Tak jsem to vyřešil jednoduše: strhnul jsem ten zbytek drnů, vysypal oblázky a na ně vždycky postavím pár nádob s už zmíněnými hostami... díky stínu je zalévám jen občas a vypadají v nádobách úžasně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 7.5.2008 18:19

Begonie mají rády vlhčí půdu ale ne přemokřenou to by mohly uhnívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.2 (?), 18.5.2008 16:26

Poraďte mi, jak si astilbe vypěstovat, koupila jsem ji už dvakrát a nikdy nevzešla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.125 (?), 19.5.2008 14:32

I ja bych se prmlouvala za hosty, jsou i docela nenarocne na pestovani, jen je treba hlidat slimaky a hlemyzde, aby si nepochutnavali na mladych listech, pak jdou moc hezky naaranzovat s kapradinami a bilymi kameny.Je tolik druhu, ze je velice snadne si vybrat. Ja sama mam sest druhu, na jeden, ktery ma listy do modra mohu nechat oci. Podivejte se na stranky:  www.giardinaggio.it/giardino/hosta/hosta.asp, je tam nepreberne mnozstvi. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.83 (?), 19.5.2008 16:58

Ta do modra je opravdu modrá nebo to je jen přibarveno na PC? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.137 (?), 19.5.2008 17:41

Ty barvy jsou tam dost verne a jsou opravdovou paradou po cely rok, ne jen v dobe kvetu. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.1 (?), 21.5.2008 10:00

A dají se běžně koupit v zahradnictví?  sysa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.46 (?), 24.5.2008 21:35

Ve stínu na severní straně mám květiny: čemeřice- helleborus (podle druhu kvetou od ledna až doteď), plicník -Pulmonaria officinalis (10-30 cm, kvete na jaře, barva červená – po opylení modrá), hosta-bohyška, astilbe- čechrava, rozchodník (je 40 až 60 cm vysoký, začíná nakvétat podle počasí od srpna a kvete do října. I když vyžaduje slunce, ve stínu se mu daří).
Čechrava vyžaduje vláhu. Pokud se jí začnou kroutit listy, je to povel ihned hodně zalít. Mám ji na různých místech v zahradě a vždy mně tak upozorní na to, že v jejím okolí chybí vláha.Kvete krásně růžově a pěstujeme ji v zahrádce již přes 70 let z původní rostliny.
Hosta se dá již u nás sehnat v mnoha druzích. Koupila jsem hosty od 30 Kč až přes l00 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.138 (?), 19.7.2008 21:19

Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem trvalek pod vzrostlou lípu. Kytičky pod ní nerostou, pouze živoří. Ani letničkám se nedaří. Děkuji za dobrou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 86.5 (?), 20.7.2008 7:50

Přesně s tímhle bojuju taky... lípa sebere všechnu vlhkost a dokonce i travní směs do sucha tam chcípá.. Tak jsem to vyřešil jednoduše: strhnul jsem ten zbytek drnů, vysypal oblázky a na ně vždycky postavím pár nádob s už zmíněnými hostami... díky stínu je zalévám jen občas a vypadají v nádobách úžasně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.59 (?), 21.7.2008 10:06

Ty oblázky nebyly špatný nápad, bylo by to asi to nejlepší řešení, pod vzrostlým stromem se bude těžko dařit nějakým rostlinám. Nejspíš by se daly využít jarní cibuloviny nebo hajní rostliny, které budou kvést než se lípa olistí (sněženky, konvalinka, čemeřice, kandík psí zub-Erythronium dens-canis, sasanka -Anemone nemorosa nebo A.ranunculoides, dymnivka-Corydalis, ta po odkvětu zatahuje).

Za pokus by stála také velmi nízká trvalky, která se původněplazí posuchých a stinných zdivech a zídkách. Jmenuje se Cymballaria muralis-zvěšinec zední. Ač encyklopedie uvádí slunné místo, mně velmi prosperuje na zemi na severní, zcela stinné straně, pod převisem střechy-tedy v suchu a celé léto kvete drobnými fialovými kvítky. Na slunečném místě zašel. zelené olistění je i v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika