Příspěvky uživatele - 60.149

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2023, 12.8.2023 Obsahuje fotku
Velmi ranná keříčková odrůda s vynikající chutí Vladimír
Rajčata 2023, 11.8.2023 Obsahuje fotku
Rosado Zapaton a Zamorano.            Vladimír
Borůvky chřadnou, 10.8.2023
Možná v tom mají draselnou sůl (KCl).            Vladimír
Borůvky chřadnou, 9.8.2023
Když jsou díry ve dně, tak všechna přebytečná voda odteče ať je tam drenáž nebo není. Když nejsou, tak nepoznáte jestli jste zalil tolik, že v květináči už je hladina vody nad drenáží, takže substrát je přemokřený. Proto ty všelijaké systémy různých... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 9.8.2023
Ta drenáž je tam proto, aby v ní zůstala přebytečná voda. Když budete mít díry ve dně tak voda proteče i když tam nějaká drenáž bude nebo nebude. Z té misky už si rostlina žádnou vodu nenasaje, kdežto do drenáže je schopna zapustit nějaké kořeny a... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 9.8.2023
Jen jednu poznámku. pH je tvořeno rozpustnými solemi v rašelině, v substrátu i v půdě. Problém u pěstování v různých nádobách je ten, že tyto soli se vyplavují a tím dochází ke změně pH. U nádob je proto třeba řešit to aby zálivková voda neodtékala... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 9.8.2023
Je to zajímavé čtení. Ale poradil bych paní Vlaďce, aby už nereagovala a pokusila se zorientovat v tom co kdo ji poradil. Asi tam byly i rady, které by možná pomohly.            Vladimír
Borůvky chřadnou, 8.8.2023
Je úplně jedno jaký výluh měříte. Můžete měřit jakoukoliv kapalinu.  V případě rašeliny budete měřit to co budou přijímat kořeny Vašich borůvek, pokud to bude mít odpovídající pH, tak by měli reagovat pozitivně. Ne, rašelinu jsem neměřil, ale to... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 8.8.2023
Jak se dělá výluh? Třeba vezmete určité množtví půdy a zalijete ji stejným množstvím destilované vody.  Může být víc vody nebo méně, vliv to na pH nemá. Nechá se vyluhovat, až všechny rozpustné látky přejdou do roztoku, může se odfiltrovat kal a... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 8.8.2023
Tady je ten pH metr. https://dratek.cz/arduino/2016-digitalni-ph-metr-pro-bazeny-a-jine-s-lcd-displejem.html K tomu je ještě potřeba přikoupit ty dva kalibrační prášky pH 4, 01 a pH 6,86. Já jsem ten třetí nekupoval, i bez něho to měří nad pH... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 7.8.2023
Pochopitelně jsem měřil i pH půdy. Dělá se výluh s destilovanou vodou a ten se měří. Tady je ten pH metr. https://dratek.cz/arduino/2016-digitalni-ph-metr-pro-bazeny-a-jine-s-lcd-displejem.html K tomu je ještě potřeba přikoupit ty dva... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 7.8.2023
Ano, měřím především rajčata. Kde jste přišel na to, že jsem neměřil pH půdy. Vždy je třeba nachystat vzorek než můžete měřit. Představa že měřák pH strčíte do rajčete je přinejmenším... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 7.8.2023
Pokusím se dohledat a dám Vám vědět.            Vladimír
Borůvky chřadnou, 6.8.2023
Před dvěma lety jsem koupil na měření pH rajčat od firmy ECLIPSE za 552,- Kč vč.dopravy Digitální pH metr včetně kalibračních prášků pH 4,01 a pH 6,86. Jsem s ním spokojený a myslím si, že v rozmezí od tě čtyř do sedmi měří přesně i když je to asi... celý příspěvek >
Články na Zahradě.cz- Naši autoři, 4.8.2023
Díval jsem se a dnes byl vyvěšen další můj článek, třetí díl o českých rajčatech ve světě. Čtvrtý a poslední díl už mám skoro připravený, jen potřebuji upravit nějaké fotky.            Vladimír
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika