Příspěvky uživatele - 234.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jadroviny 2019, 20.9.2019
21.17: Doba zberu závisí aj od polohy záhrady, u mňa je to druhá polovica septembra. Konzumná zrelosť je okamžite, ale po krátkom odležaní sú plody najkvalitnejšie. Dĺžka skladovateľnosti je ovplyvnená opäť viacerými faktormi, okrem iného kvalitou... celý příspěvek >
Liskavka Topoľová, 12.6.2019
Tí záhradkári to s názvom chrobáka trochu poplietli. Na Vašich fotkách je Liskavka dvadsaťbodková (Chrysomela vigintipunctata, česky Mandelinka dvacetitečná) - viď aj moje foto 1. Liskavka topoľová je výzorom úplne odlišný, červeno sfarbený chrobák... celý příspěvek >
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 6.6.2019 Obsahuje fotku
Pri výpočte odrôd jabĺk ktoré u mňa - pripomínam že v úplne obyčajnej pivnici - "prežili" do júna som zabudol (ako som len mohol!?) na IDARED (foto-dnes). Je to už asi osud tejto odrody, že je podceňovaná a opomínaná. Pravdou ale je, že Idared jediný... celý příspěvek >
Postřik proti kadeřavosti, 18.12.2018
Marek-TT: Ja používam ako postrekovač "klasiku na ručný pohon". Kamarát má motorový rosič, postrek to síce robí pekne, ale odrádzajú ma 2 veci: hmotnosť prístroja a predovšetkým hlučnosť. Postreky robím väčšinou cez víkend, skoro ráno alebo neskoro... celý příspěvek >
Lysice 2018, 18.12.2018
K odrode UEB 481: iný zdroj (foto) naopak prezentuje túto odrodu ako vhodnú do vyšších polôh... Takže zrejme ju bude treba vyskúšať. Je škoda, že chýbajú informácie o nových odrodách z prvej ruky (UEB), tie sprostredkované sú potom často protichodné.... celý příspěvek >
Nové odrody jabloni, 27.10.2018 Obsahuje fotku
199.250: Na porovnanie pridám niekoľko fotiek mojich Jonathanov - na strome aj obratých. Jonathan u mňa dosť fenotypicky varíruje - keď je úroda menšia, plody majú viac elipsovitý tvar a veľmi krátke stopky (foto 1). Pri väčšej násade sú plody viac... celý příspěvek >
Kalipso, 20.7.2018
Takže to vypadá na remízu medzi Katinkou a Kalypsom. Kvitne Kalypso v rovnakej dobe ako Toptaste? Kalypso by možno mohla byť lepšia odroda ako opelovač pre Toptaste ktorých mám viac stromov ako je tomu v prípade Čačanskej lepotice ak by Kalypso... celý příspěvek >
Angrešt a rybíz 2017, 14.5.2018 Obsahuje fotku
Egreš v tvare stromčeka - foto. Plody sú na túto dobu už pomerne dobre vyvinuté, aj vďaka počasiu. Stromčekový tvar nie je na pestovanie náročný, rez samozrejme potrebuje, ale inak pri úplne bazálnej starostlivosti spoľahlivo rodí každý rok.... celý příspěvek >
Lilla Seemik, 14.5.2018
Estónska odroda Lilla Seemik mi prvýkrát zarodí. Faktom je, že plody sú už teraz v polovici mája celočervené, resp. skôr červenofialové (foto). Do akej miery bude červená aj dužina (ako je pri tejto odrode avizované) uvidíme neskôr. IH
Prebierka plodov, 14.5.2018
Nadmerná starostlivosť (z pohľadu prírody) - teda postreky proti kvetovke a piliarke, zavlažovanie, rez na úrodu atď. vedú, najmä ak sa k tomu pridá priaznivé počasie, často k opačnému problému. Ten spočíva v tom, že na stromoch nám zostane oveľa... celý příspěvek >
Williams - Charneuska, 18.12.2017 Obsahuje fotku
Nuž, ja neviem... Takmer všade sa spomína že Williamsova rastie slabo. Mám ju na semenáči a rastie tak bujne, že mám problém ju udržať aby nevyrástla do neba. Fotka je z r.2016, vtedy mala asi 5 metrov. Ak by som ju nekrotil letným rezom, mala by už... celý příspěvek >
Degustace jablek Valašské Meziříčí, 18.12.2017
Degustácie beriem s rezervou, ale predsa len pár poznámok k výsledkom z Val.Meziříčí: V pre mňa podstatných parametroch (dužina-šťavnatosť-chuť) vidieť dominanciu Admiralu (viď 1.tabuľka). Včera som dával príspevok na vlákne "Ochutnávka jablek" - z... celý příspěvek >
Neznámá stará výtečná podzimní odrůda jabloně, 22.10.2017
45.252: Naštepte si to na mladý stromček alebo na podpník kým je z čoho, a máte to vyriešené. Názov odrody nie je podstatný, dôležité je že Vám jablko chutí. IH
Beni Shogun, 22.10.2017
Tak ešte tie fotky na tému "nie je červená ako červená" (Bunny mi zasa skočil do príspevku 😃). IH
Beni Shogun, 22.10.2017
Tak to je škoda. Človek sa s tým papre celý rok a tesne pred finišom toto... Je zrejmé, že vtáky ktoré sa v minulosti sústreďovali viac na mäkké ovocie, poškodzujú v posledných rokoch čoraz viac aj jablká a hrušky. Takisto aj osy a sršne. U mňa... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika