Příspěvky uživatele - 234.182

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Totální herbicid bez glyfosátu?, 19.3.2018 Obsahuje fotku
Správne má byť kyselina pelargónová. Osobnú skúsenosť nemám, ale zopár informácií je na fotkách. Myslím že je to bežne dostupný herbicíd v obchodoch, teda nie len pre profíkov. Kys.pelargónová je bežnou súčasťou tkanív živočíchov i rastlín, takže... celý příspěvek >
Jarní střih broskvoni, 12.3.2018 Obsahuje fotku
Romana K.: Ak chcete pestovať broskyne, naozaj si o tom treba niečo prečítať, pri nich je totiž správny rez najdôležitejší spomedzi všetkých ovocnín. Súhlasím s pánom Jirkom, že Vaše stromčeky už v tejto fáze zapestovania nie sú vhodné na spätný rez... celý příspěvek >
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 12.3.2018
To je OK, Stando, ja som tu na fóre ešte nezažil že by Ste zmenili názor. Takže v pohode, naozaj. IH
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 12.3.2018
SfK: Tak to si zrejme nerozumieme, pretože o tejto "části životního cyklu TD" tu hovoríte iba Vy. Keď sú už listy skaderavené, tak to si záhradkár už môže pískať. Mňa zaujíma tá kritickâ fáza neskorej zimy/skorej jari, kedy môžeme infekcii predísť. A... celý příspěvek >
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 12.3.2018
SfK: A ešte jedna informácia (predpokladám že overená z praxe) - viď foto. Pre istotu dodám, že čo sa týka ochrany broskýň pred kučeravosťou, zostávam eko-fuj-chemikom 😉. Ale rešpektujme fakty, prípadne aj iný prístup k veci. IH
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 12.3.2018
SfK: "...Ale ochranou před deštěm kadeřavost... neomezíte." A čo ak áno (viď foto)? Nejde o vyliečenie, ale prevenciu - nevytvoriť pôvodcovi (Taphrina deformans) vhodné podmienky. So slovom "neomezíte" vo Vašom príspevky by sa dalo polemizovať. IH
Prořezání staré jabloně, 17.2.2018
Ontario to nie je. Odrodu z fotky ťažko určiť, jednou z možností je Wealthy (foto 1, na foto 2 detail Vašich jabĺk). Bavíme sa o pomerne vitálnom strome, ktorý však nebol roky korigovaný rezom. Môj názor je taký, že do razantnejšieho zmladzovania by... celý příspěvek >
Sladké alebo kyslé?, 27.1.2018 Obsahuje fotku
Ešte jedna dvojica sladké versus kyslé - FUJI a TOPAZ (foto 1 - dnes, ďalšie fotky sú z priebehu sezóny: Topaz na foto 2-5, Fuji na foto 6-9). Sú to dlhoskladovateľné odrody (takých je viac), ktoré si do neskorej jari dokážu udržať sviežosť,... celý příspěvek >
Hádanka, 18.1.2018
E.T.: Správna odpoveď hádanky č.3 je: 1. Florina 2. Fuji 3. Florina 4. Florina. Áno, bol to chyták a tak trochu podraz. Keď som pretrieďoval Floriny, všimol som si veľkú variabilitu vo veľkosti, tvare aj sfarbení plodov (nič nové, o Florine je to... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 18.5.2017
Admiral na podpníku M26 (na foto 1 po jarnom reze). Admiral je triploid a traduje sa že rodí na "dlhom dreve". To je pravda len čiastočne, ten môj nasadzuje kvety najmä na kratších rodivých tŕňoch (foto 2). Autoregulácia násady plodov je slabá, v... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 18.5.2017
Asimina už odkvitla, ale až teraz sa začína poriadne olisťovať. Listy ešte narastú podstatne väčšie. Starší stromček je na foto 1, mladší na foto 2. V zime aj počas jarných mrazov bez akejkoľvek ochrany, mrazové poškodenie žiadne. IH
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 23.3.2017 Obsahuje fotku
Dobrý deň, samozrejme aj mne prerastú korene cez druhé kocky. Ale sú dostatočne silné aby sa nepoškodili, a sem tam ak sa odlomí korienok to nevadí. Je ich tam v kocke ešte dosť. Tu je dôležitá drenáž, do ktorej sa ťahajú korienky. A veľkosť... celý příspěvek >
Hnůj na ovocné stromky, 2.10.2016
Ročné stromky: ak Ste dali hnojivo pri výsadbe, tak teraz by to bolo úplne zbytočné, ba až škodlivé. Trojročné stromky: kravský hnoj im neublíži, ale vôbec to nie je nevyhnutné. Ak tomu dobre rozumiem, tak máte hnoj a kompost. Ja by som to spravil... celý příspěvek >
Zázraky v zahradě 2016, 2.8.2016 Obsahuje fotku
Strom moruše. V apríli listy totálne spálil mráz, ale prežila a potom vyrašila znovu. Úroda nebola pochopiteľne žiadna, až teraz sa objavilo pár plodov. Niečo tu ale nesedí... IH
Lokální šarka, 2.8.2016 Obsahuje fotku
Stará slivka s mnohoročnou šárkou. Plody ale nebývajú postihnuté vôbec a stále sú kvalitné. IH
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika