Příspěvky uživatele - 234.50

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co se stalo s fialkami?, 11.3.2018
Roztočík jahodníkový (Tarsonemus fragariae). Dosť vážny problém. IH
Watervlietske mramorované, 18.6.2017 Obsahuje fotku
S touto odrodou osobnú skúsenosť nemám, podľa údajov z pomológie (foto) možno súhlasiť s dr.Vysloužilom. V súčasnosti je to asi skôr odroda pre milovníkov starých sort jabloní, prípadne pre použitie v drsnejších klimatických podmienkach. Ale tá dĺžka... celý příspěvek >
Vypěstování nového terminálu smrku po ulomení, 18.6.2017 Obsahuje fotku
VN: Myslím že nemusíte mať obavy. Ja mám s ihličnanom práve opačný problém, snažím sa ho udržať v prijateľnej výške a preto mu pravidelne odrezávam terminál (cca à 2-3 roky). Vždy si spoľahlivo vytvorí nový, ktorý začne tiež rásť kolmo nahor.... celý příspěvek >
Mráz, 3.5.2017
U Orangeredu sa uvádza v literatúre neskoršia-pozdnější plodnosť a aj silný rast. Takže treba si asi počkať až sa rozplodí. Mal som možnosť plody kedysi ochutnať, ich chuť je výborná. Sabinovská, Marlen a Veselské meruňky kromě Vehardy po... celý příspěvek >
Dotaz na odrůdu, 18.3.2017 Obsahuje fotku
No a aby som to dochaosil úplne, ešte prichádza do úvahy aj dobre (po taliansky) vyfarbená Pink Lady (foto). Tu by trochu pomohlo (v diferenciálnej diagnostike medzi Gala a Pink L.) ak by Ste uviedli v ktorom mesiaci roka Ste tie jablká jedli. IH
Dotaz na odrůdu, 18.3.2017
Gala má na plode výrazné lenticely (foto - Gala Schniga, viď najmä ten najspodnejší plod). Na Vašich fotkách to ťažko posúdiť, keďže jablká majú na sebe nános po postreku. Výzor dreva i listov by pre Galu svedčali, ale tá kališná jamka na Vašej... celý příspěvek >
Dotaz na odrůdu, 18.3.2017
Môže to byť niektorý z klonov odrody Gala. Prípadne červený klon Fuji (menej pravdepodobne) alebo Pinova Evelina. Podľa fotky ťažko povedať. IH
Denár, 15.3.2017
Zakúpil som v roku 1986 strom nejakej žltoplodej odrody jablone, názov tejto odrody ale neviem.Jablká boli zrelé v druhej polke 9 mesiaca a hneď sa dali aj jesť.Boli sladké.Letá boli vtedy chladnejšie ako sú teraz takže táto odroda by teraz mohla byť... celý příspěvek >
Hrušky z obchodu, 11.2.2017 Obsahuje fotku
Ovocie z obchodu - väčšinou sa rieši jeho dobrá/zlá chuť, tú zákazník vie posúdiť. Skrytá zostáva "chemická anamnéza" kupovaných plodín (často dovezených zo zahraničia). Priložené foto nepotrebuje komentár... O dôvod viac dopestovať si vlastné... celý příspěvek >
Zasychající a černající výhonky, 22.5.2016
Bodruska hruskova (Janus compressus). Prezrite oblast na rozhrani medzi uschnutou a zdravou castou vyhonku, mali by tam byt drobne vpichy alebo zarezy v tvare spiraly. Postihnutu cast vyhonku odstrihnite (az do zdravej casti) a spalte.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 2.5.2016
A ako je to s moníliovým úžehom u Orangeredu? Akú chuť má Hargrand?
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 29.10.2015
Máte pekné stromky, kde ste ich kupoval? 
Brambory v seně, 25.8.2015 Obsahuje fotku
Zdravím. Ako som sľúbil informujem o aktuálnom priebehu. Dnes som už vážne neodolal a jeden kriačok som vytiahol a zemiačiky vybral. Kým som stihol zbehnúť po foťák, manželka ich stihla umyť ale aj tak neboli veľmi špinavé, skôr také zaprášené od... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika