Příspěvky uživatele - 166.118

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Karneval, 7.10.2018
Moje zkušenost s Karnevalem na MM111 : Vloni úroda zničená mrazem v době květu. Možná, že nadbytek energie v době diferenciace květních pupenů zpsobil letošní přeplození. Samozřejmě bylo možné probrat plůdky, ale výška stromu mne odradila. Takže... celý příspěvek >
Rozela, 27.9.2018
Letos moje šestiročky (ČK Admirál, Merkur, Rubinola, Rozela, Topaz) daly plody velké s výjimkou Merkura - plody střední a větší a Topazu, který i při přeplození dal pěkné plody střední velikosti. Velké plody prvních třech odrůd mě vyhovují, uvidím co... celý příspěvek >
Merkur, 26.9.2018
Šestiletý čtvrtkmen Merkuru, západní Čechy, 400 mnm dal v prvých létech jablka spíše na ochutnávku a o to více rostl. Vloni květy zničil mráz a tak se stromek rozhodl letos splatit dluhy i s úroky. Více než 60kg kvalidních plodů, ztráty max. 5 kg,... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 5.9.2018
Sdílím nadšení zakladatele tohoto vlákna: 6 let starý ČK Rubinoly má letos první větší úrodu nádherných plodů. Je to radost jen tak sedět a dívat se na tu krásu. S menším zpožděním a ne tak intenzivně se dobarvují Merkur, Rozela a Lipno, zatímco Red... celý příspěvek >
Poradíte jak zachránit Rododendron, 16.4.2018
Sice je váš příspěvek již staršího data, ale z fotek se mi zdá, že se jedná o rhododendron variegatum - panašovaný. A ten velice těžko snáší naše mrazivé zimy. Tedy příčinou by mohlo být i omrznutí.
Doporučení a rozdíl mezi Oase a Aquaforte, 12.3.2018
V Křimicích jsem od nich před 6-ti lety kupoval čerpadlo polského výrobce Aquael - Aquajet průtok 15000 l/hod spotřeba 200 W. Čerpadlo má plynulou regulaci výkonu 100 - 200 W. Skutečný průtok jsem neměřil, spotřeba podle měřáku odpovídala. Čerpadlo... celý příspěvek >
Novinky Bonita, Rubelit, 18.12.2017
Známá plzeňská školka uvedla na trh tyto dvě odrůdy. Zná někdo více, než uvádí prodejce na svých stránkách, snad pan Juraj Kafka? Děkuji R.
5 TOP odrůd jabloní, 4.12.2017
    Toto vlákno jsem založil - ař to zní jako fráze - pro zábavu a poučení.Různé názory jsou pro mne důvod k zamyšlení, mohou být inspirativní, více či méně vtipné, laické či odborné. Jen by se vždy měly vztahovat k danému tématu, nikoliv k... celý příspěvek >
5 TOP odrůd jabloní, 3.12.2017
Odrůda, podnož, stanoviště a individuální chuťové pohárky, k tomu ještě košík sentimentálních vzpomínek a výsledky jsou tu. Kdysi jsem si hrál a vyzkoušel Idared na M9. Při pozdní sklizni skvěle chutnal rovnou ze stromu a nikdo nevěřil, že na M4 o... celý příspěvek >
5 TOP odrůd jabloní, 2.12.2017
K otevření tohoto vlákna mne víceméně dovedla díky mrazům zcela nulová úroda jablek v letošním roce. Pár poškozených plodů Admirála jsem zkonzumoval ihned po utržení. Následně jsem nakoupil jablka poblíž Spáleného Poříčí a to odrůdy: Šampion,... celý příspěvek >
5 TOP odrůd jabloní, 1.12.2017
Prosím, nedělejme z jednoduché otázky vědu. Máte pět volných míst, pro jaké odrůdy se rozhodnete? Rezistent či nikoliv, volba je na Vás. A že každá odrůda má svoje pro i proti - to je bohužel fakt, je to tak i při jiných životních volbách. R.
5 TOP odrůd jabloní, 1.12.2017
Už jsem tady přečetl mnoho názorů na mnoho odrůd sám už za půl století pěstování jabloní také nějaké zkušenosti mám. Tak zkusím položit otázku, která se mi zdá zajímavá.     Dejme tomu, že nemáte příliš velkou zahradu, takových je... celý příspěvek >
Stáleplodící jahody a ostatní jahody blízko sebe?, 8.10.2017
mám jetos prvně stáleplodící odrůda Lidka a Evie2 ze šlechtitelské stanice Sempra Trutnov a naprosto super ještě ted sklízím jahody.
Česká rajčata 2017, 28.9.2017
Asi jsem se špatně vyjádřil, v podzimním období a pouze tehdy, kdy je avizován pokles teploty např. k 5-ti st.Celsia, zavírám pouze dvéře, k omezení průtahu studeného vzduchu, okna zůstávají otevřena. Máte pravdu, totální uzavření by určitě urychlilo... celý příspěvek >
Česká rajčata 2017, 28.9.2017
Děkuji za reakce. Hruškovité tvary plodů možná vlivem substrátu - také se k tomu přikláním - výsev dělám do výsevného substrátu,  kelimky 0,5L plním koupeným univerzálním substrátem - právě z obavy, abych ze svého kompostu nezavlekl nějakou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika