Příspěvky uživatele - 234.17

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jadroviny 2019, 7.9.2019
Legendárna anglická odroda COXOVA RENETA -foto. IH
Jadroviny 2019, 7.9.2019
Česká odroda ŠAMPION - foto. IH
Jadroviny 2019, 7.9.2019
Nemecká odroda Pinova - foto. IH
Jadroviny 2019, 7.9.2019
Česká odroda BOHEMIA (mutácia Rubínu) - foto. IH
Jadroviny 2019, 7.9.2019
Horúčavy pomaly ustupujú, pripájajú sa chladnejšie noci a orosené rána. Práve takéto podmienky, s výraznou teplotnou diferenciou medzi dňom a nocou, sú potrebné aby sa červenoplodé odrody jabĺk čo najkrajšie vyfarbili. Na foto je holandská odroda RED... celý příspěvek >
Red Cap, 7.9.2019
Farba jabĺk odrody RED CAP (takmer fialová - foto 1-3 dnes) nemusí imponovať každému, mne pripadá nádherná. A bude ešte tmavšia a sýtejšia. Na porovnanie iný klon Red Deliciousu - Red Chief(Camspur) - foto 4-5. IH
Choroba švestky, 22.7.2019
Borek1: Krásna fotka! Je to hubové ochorenie - dierkovitosť listov kôstkovín (klasterosporióza, anglicky 'shot-hole disease', keďže listy vyzerajú akoby prestrelené brokovnicou). Agensom je huba Stigmina carpophila. Ochrana spočíva v aplikácii... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 22.7.2019 Obsahuje fotku
Veľkopavlovickú na semenáči som zasadil v r.2008, za ten čas narástla do úctyhodnej výšky 6-7 metrov, každoročne bohato zaplodila, marhule výbornej kvality. Po 11-tich rokoch sme sa teraz rozlúčili (foto 1), bude mi za ňou smutno, zvykli sme si na... celý příspěvek >
Určení jablka dle fota, 25.1.2019
11.67: Červené škvrny na jablkách bývajú znakom cicania škodcu s názvom Štítnička nebezpečná (česky Štítěnka zhoubná, starší názov červec San José). Škvrny na Vašom jablku sú ale skôr hnedé a nemajú bledší stred, takže o štítničku sa tu podľa... celý příspěvek >
Odrůda v Polsku, 4.11.2018
Odroda McIntosh bola na začiatku genézy tzv. stĺpovitých odrôd jabloní (balerín). Začalo sa to práve mutáciou odrody McIntosh, ktorú objavil vo svojej záhrade kanadský záhradkár Wijcik (v texte je chybne uvádzané že pred 2.svetovou vojnou, bolo to... celý příspěvek >
Vienská - kráľovna hrušiek. Naozaj?, 18.9.2018
Mikeš13: Viennská má tú veľkú výhodu, že aj v nie najteplejších lokalitách dá veľmi kvalitné plody. Boscova je primadona, ak jej podmienky "nevoňajú", pomstí sa menšou kvalitou plodov. Neviem odhadnúť, ako to bude u Vás, ale - kto neskúsi, nedozvie... celý příspěvek >
Vienská - kráľovna hrušiek. Naozaj?, 18.9.2018
Mikeš13: Môžete si byť istý - je to Viennská. Vašim kolegom sa nedivím - Viennská je podľa mňa jedna z najchutnejších hrušiek, s Boscovou sa môže smelo rovnať. U mňa patrí do chuťovej Top-5-ky (Boscova, Nojabrskaja, Harrow Delight, Viennská,... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 19.11.2017
To doladenie chuti jabĺk skladovaním v pivnici sa týka najmä odrôd s prevahou kyseliniek po obratí. Napríklad taký Topaz, Boskoop alebo Karneval sú na úplne inej úrovni po 1-2 mesiacoch v pivnici než hneď po obratí. Tiež mám podobnú skúsenosť s... celý příspěvek >
Jak daleko zákrsek od domu, 19.11.2017
...a možný je aj kontakt stromčeka s domom "telo na telo" (foto). Aj pri marhuli. A obaja to prežijú. (To je už ale vysoká škola tvarovania a rezu). IH
Jak daleko zákrsek od domu, 19.11.2017
Zákrpok marhule je možné pestovať len na slaborastúcom podpníku, na takom myrobaláne alebo St.Julien určite nie. Takže budete potrebovať stromček napr. na podpníku Rubira, Pixi, Pumiselect, Torinel alebo zo skupiny "W" (Wadeswill, Wawit, Wako...). ... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika