Příspěvky uživatele - 156.67

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez vinné révy, 30.1.2018
pro p. D: Mně ten letorost slabý nepřijde, pokud je alespoň jako tužka, bude dobrý. A vyzrálý dle fotky je. To, že vyrůstá ze starého dřeva nevadí. Dále nerozumím vašemu "9 oček je zbytečně mnoho" a zároveň doporučujete "levý bych zkrátil na 6-8".... celý příspěvek >
Řez vinné révy, 29.1.2018 Obsahuje fotku
.. a takhle..
Řez vinné révy, 29.1.2018 Obsahuje fotku
já bych to ořezal takhle..
Solaris, 20.9.2017
Pokud jsi hrozny v poslední době nestříkal fungicidem, tak by mělo bez problému..
Solaris, 14.9.2017
Přesně tak, padesátku vína z toho nejspíš neuděláte. Počítejte se mnou. Pokud to budete vést ve dvou patrech, 30 keřů,  8-10 letorostů na keř. Na každém 2 hrozny, více bych při délce letorostu 70 cm nenechával (Solaris mívá 2-4 květenství... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 28.7.2017
Ptáci všeobecně mají prachmizerný čich (čest vyjímkám, například kivi - mimochodem proto například má smysl vracet vypadlá ptáčata zpět do hnízda, matka je neodvrhne), spoléhají se zejména na zrak a pak na sluch. Čili lze je plašit zvuky (plyn. dělo,... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 23.7.2017
Odvážná je spíše Vaše reakce, pane Fialo. Takhle nechat prchlivost cloumat svým Majestátem na základě jedné fotografie. Já osobně na ní neshledávám vůbec nic pohoršujícího - a pokud se Vám nelíbí, podívejte se na všechny fotografie p. Pavlíčka,... celý příspěvek >
Kapková závlaha u révy, 14.7.2017
Chtěl bych se podělit se svými zkušenostmi s kapkovou závlahou nové výsadby révy. V polovici června jsem přes net koupil 50 metrů 16-mm kapkovací hadice, otvory á 30 cm, nějaké spojky, filtr - celkem cca 1000,- Kč investice. Těch 50 m akorát pokrylo... celý příspěvek >
Vylamování zálistků, 30.6.2017
Nevím, jak dlouho pěstujete vinnou révu, nicméně vaše názory, že zálistky mimo zonu hroznů nemají žádnou funkci, zelená hmota v zoně hroznů je nejlepší a že oslunění hroznů není dobré, jsou v rozporu s moderními poznatky posledních 20 let. Sám... celý příspěvek >
Vylamování zálistků, 29.6.2017
ad host 144207) je šumák, který vylomíte. Někdy zálistek předežene v síle růstu samotný hlavní letorost - vylomte ten slabší a tvařte se, že je vše v pořádku. ad Zyjan) přesně naopak - v zoně hroznů vylámat, nahoře nechat. Vaše teorie o... celý příspěvek >
Zmrzla nebo ještě po raší?, 16.6.2017
U révy na první fotce by bylo "správnější" využít k pokračování kmínku ten spodní letorost, nicméně roste dost kolmo na stávající kmínek. Možností je jej odstranit už teď a nechat jen ten vrchní. U druhé fotky nechat oba letorosty a z toho... celý příspěvek >
Zmrzla nebo ještě po raší?, 16.6.2017 Obsahuje fotku
Pokud ti od země neraší nic, nezbyde ti nic jiného, než ponechat - jak píšeš - jeden letorost co raší z kmínku a tím kmínek "nastavit" a zároveň - pokud bude dost dlouhý a silný - jej již ohnout na tažeň. Jde to tak udělat. Jediný problém, který... celý příspěvek >
Zmrzla nebo ještě po raší?, 16.6.2017
Řešil jsem úplně stejný problém. Solaris - výsadba 2015, loni v zimě vše střiženo u země na 2 očka, ponechán a vypěstován jeden krásný silný letorost. Ten letos v zimě střižen u 80% keřů na kmínek s tažněm, u 20% na kmínek. Naražená očka na... celý příspěvek >
Kapková závlaha u révy, 12.6.2017
Zdravím, chtěl bych trochu oprášit toto téma. Letošní jaro je opět ve znamení sucha a já obcházím letošní výsadbu (150 mošt. sazenic, JM kraj, jižní svah, 300 mnm., hlinitá půda, rigolace minibagrem do 50-60 cm se zapravením kompostu, při... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 25.5.2017 Obsahuje fotku
Vaše domněnka není správná. Zřejmě se domníváte, že roub je ten pahýlek co trčí do boku. Ale réva se roubuje jinak - viz obrázek. Čili buďte v klidu, raší to tak, jak má. To by vinař, co vysadí 10 ha vinohradu, byl asi pěkně nakrklej, kdyby mu na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika