Příspěvky uživatele - 224.84

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kernechter vom vorgebirge, 22.6.2017
Letos jsem si nevšiml rozdílu v poškození kadeřavostí u Benedicte a ostatních odrůd.
Xenia, 21.6.2017
S Konferencí, pane Petře, zkušenosti nemám. Na jaře jsem si ji narouboval na HS, tak si zatím roste v kelímku na lodžii. Ale v zimě koupené plody této odrůdy z nedalekých sadů byly chuťově opravdu výborné s velice pěknou (narůžovělou) barvou dužniny.... celý příspěvek >
Xenia, 21.6.2017
Asi na ní opravdu nic nebude, když roste i v Šuranech . Zatím roste vitálněji než všechny ty Armidy, Konverty, Laury... Vypadá to, že by to mohl být takový ten standardní ne moc náročný "držák" (tedy jestli je to opravdu Nojabrskaja).
Xenia, 21.6.2017
Je zajímavé, že plody přiroubované odrůdy Nojabrskaja na stromě (snad Vienská), kterému zbylé plody opět napadla plodomorka, jsou tohoto škůdce zcela prosté.
Kontejnerovaný stromek, 20.6.2017
Při jarní výsadbě bych to řezal na 3 očka. Vloni nový Bergeron (sazený na podzim) udělal minimální přírůstky a věnoval se tvorbě kořenů. Letos se už rozjel. Chce to čas. Každý stromek je jiný.
Rajčata 2017, 19.6.2017
Prozatím z dosavadních dozrálých odrůd od chuťově nejlepší v sestupné řadě: Mandat, Goldkrone, Bejbino, Valdo, Gardenbery, Rubinka, Stupické polní, Galant. Uvidím, jaké nakonec bude pořadí po ochutnání většího vzorku plodů a dozrání dalších... celý příspěvek >
Puchrovitost 2017, 14.6.2017
Letos některé puchrovité plody v určité fázi vývoje připomínaly tvarem, barvou a velikostí (12 cm) menší banány. 
Hrušeň Dicolor, 1.6.2017
Jsou to krycí trichomy ("chloupky") - přirozená součást mladých výhonů.
Mladé žluté listy višně, 1.6.2017
Na základě této kresby určitě neporovnávejte příznaky nedostatku živin. Projevy bývají často odlišné u různých druhů, v různých podmínkách a vývojových fázích. Dejte do Googlu (obrázky) třeba - magnesium deficiency fruit tree nebo iron deficiency... celý příspěvek >
Mladé žluté listy višně, 1.6.2017
"Žádnému příznaku scházejícího prvku to neodpovídá". Např. deficit hořčíku, možná železa. Pokud chcete mít klid, nechte si udělat rozbor půdy.
Švestka kvete, poté žloutnou plůdky, opadají, 1.6.2017
host 120.54: Jasně, květ. Překlep.
Mladé žluté listy višně, 31.5.2017
Pokud jsou nové listy v pořádku, tak to neřešte. Každý strom je individualita a v různých fázích má různé potřeby živin, které jsou, spolu s příjmem živin, ovlivněny mnoha vnitřními (druh, odrůda, věk...) a vnějšími (kvalita půdy konkrétního... celý příspěvek >
Mladé žluté listy višně, 31.5.2017
Pravděpodobně deficience některého prvku. Aplikujte listové hnojivo s mikroelementy.
Kdy sundat "krycí sáčky" z roubů?, 30.5.2017
Sáčky jsou podle mne při roubování zbytečné (až na některé výjimky). Pokud je tam ale už máte, tak postupně odstřihněte růžek sáčku, nechte to pár dnů, potom odstřihněte další část a takto postupujte až si roub plně přivykne vnějším podmínkám. Když... celý příspěvek >
Slivoně 2017, 24.5.2017
Doufal jsem, že alespoň v Pardubicích bude situace lepší . K té puchrovitosti - letos poprvé jsem viděl napadení plodů puchrovitostí u   starého stromu myrobalánu.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika