Co nejméně postřiku na ovocé stromy



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.109 (?)
10.2.2019 16:53
7.138: Váš príspevok zrejme smeruje na mňa, tak Vám odpoviem: Vzhľadom na problém v minulosti ktorý s višňou popisujete by som Vám odporučil tento postup: 1. KUPRIKOL 50g(=1sáčok) na 10litrov vody - aplikovať koncom februára alebo začiatkom marca, ale teplota vtedy musí byť nad 7°C. 2. SIGNUM 7,5g(=1sáčok) na 10litrov vody - aplikovať tesne pred kvitnutím, resp.na začiatku kvitnutia. 3. PROLECTUS 12g(=1sáčok) na 10 litrov vody - aplikovať na konci kvitnutia. (Neviem či je Prolectus v ČR v maloobchodnom balení registrovaný, pri jeho nedostupnosti použite Horizon). Dôležité je tiež odstrániť zo stromu prípadné mumifikované plody z minulej sezóny a tiež v prípade že sa predsa len počas vegetácie objavia moniliózou postihnuté vetvičky, odrezať ich do zdravého dreva. IH



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.109 (?), 10.2.2019 16:53
7.138: Váš príspevok zrejme smeruje na mňa, tak Vám odpoviem: Vzhľadom na problém v minulosti ktorý s višňou popisujete by som Vám odporučil tento postup: 1. KUPRIKOL 50g(=1sáčok) na 10litrov vody - aplikovať koncom februára alebo začiatkom marca, ale teplota vtedy musí byť nad 7°C. 2. SIGNUM 7,5g(=1sáčok) na 10litrov vody - aplikovať tesne pred kvitnutím, resp.na začiatku kvitnutia. 3. PROLECTUS 12g(=1sáčok) na 10 litrov vody - aplikovať na konci kvitnutia. (Neviem či je Prolectus v ČR v maloobchodnom balení registrovaný, pri jeho nedostupnosti použite Horizon). Dôležité je tiež odstrániť zo stromu prípadné mumifikované plody z minulej sezóny a tiež v prípade že sa predsa len počas vegetácie objavia moniliózou postihnuté vetvičky, odrezať ich do zdravého dreva. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.116 (?), 10.2.2019 16:00

Na moniliozu použijte Horizon, sice končí ale ješte se dá sehnat, nebo nově SIGNUM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vladan - (13) - 183.116 (?), 10.2.2019 16:20

Moc děkuji za názory Vás všech, určitě udělám úpravu mých postřiků ale musím zachovat ty základní.Moc se mi osvědčil můj předjarní postřik, kde stříkám Sulkou proti mnoha škůdců, naopak zvažuji, že vyřadím postřik proti přezimujícím škůdcům. Postřik proti pilatce je nutný to bych nic nesklidil.Obaleči ale mám také, signalizační budka je plná motýlku bohužel ale každý rok.Ještě jednou moc děkuji za Vaše příspěvky. Vladan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika