Příspěvky uživatele - 9.161

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sklizeň rakytníku, 6.8.2017 Obsahuje fotku
Plody rakytníku jsme sklidili (zhruba 8kg), šťávy 7 l, osladili za studena, něco zamrazili, něco je v ledničce na postupné užívání. Výpresky suším pro olej, jinak šťáva výborná. V přehuštěném uspořádání plody praskaly, bylo to pracné, ale myslíme, že... celý příspěvek >
Sklizeň rakytníku, 1.8.2017 Obsahuje fotku
 Mám odrůdu Sluníčko, kde se doporučuje sklizeň v půlce srpna. Jeden rok jsme plody nechali do zimy  (první úroda)a byly zkvašené na stromě. Druhým rokem jsme sklízeli v září, bylo to lepší (samozřejmě nedobré, trpké, ale léčivé). Letos... celý příspěvek >
Nezralé papriky, 1.8.2017
Taky se připojím se svou zkušeností k červenání paprik. Letos jsem zasadil (na sáčku červenou) Ozarovskou, typ California a stále ji sklízím zelenou. Chuť vcelku dobrá, jen mě štve, že stále nečervená. Loni začli červenat až v říjnu a to ve skleníku.... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 29.7.2017 Obsahuje fotku
 Pro pana Honzu H, za kritiku pana Pavlíčka, z 23.7.2017, se ještě jednou omlouvám,  ale odměna za práci se časem dostaví. Nejde mi o inspiraci, ale výsledný efekt. Petr
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 29.7.2017 Obsahuje fotku
Jedná se především o Hibernal a Dornfeldr. Černý úhor dá práci, ale jak ho jednou uděláte, stačí jen udržovat a má to spousta výhod (přidávání kompostu, hnojivá zálivka zákvasem, vsakování vody, záhřevnost, všechny živiny čerpá réva). Petr
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 27.7.2017 Obsahuje fotku
K panu Honzovi z 23.7.2017. Nechci nikoho inspirovat, jen nabízím něco málo ze svého vinohrádku, který se o to zajímal. Vím, že do vinohradu nic nepatří (rajčeta, zelí a pod.), ale mám malou zahradu musím využít každý kousek. I tak se kultůry snáší a... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 23.7.2017
Máte pravdu, pane Honzo, použil jsem silná slova kritiky,  za které se panu Pavlíčkovi dodatečně omlouvám. Nějaké jeho fota jsem viděl i na,,co vaše réva", ale jsem zvyklý na černý úhor. Zatravňování(obzvlášťě v bahnitém terénu ob jedno... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 22.7.2017
Takto určitě ne!!!Vážený pane, Pavlíček, toto má být vinice??? Styděl bych se něco takového mít a ještě to všem ukazovat. To je kus odvahy nebo drzosti a arogance??Následující pán má vinici, smekám klobouk. Takových foto více. Petr
Ako postupovat, aby som mal tento rok mal konecne hrusky?, 3.7.2017
Ve literatuře se uvádí přidávat borax proti kaménkovitosti v plodech. Pokud to nepomůže, musíte se smířit nebo vykopat. Na kvetení tradičně superfosfát ne??Petr
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 5.3.2017
Přátelé, žasnu nad vaší píli pěstovat tolik odrůd révy. Platí pravidlo, že v řádku by měla být jedna odrůda, vzhledem ke specifickému ošetřování. Jezdil jsem do okolí Břeclavi a vinaři mají většinou 3-4 odrůdy. Žasnu, když budete dělat víno, to z... celý příspěvek >
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 5.3.2017
Vážení odborníci, jako smáčedlo používám JAR na nádobí. Je to hloupé?  Za další jsem slyšel, že postřik Kuprikolu by se neměl míchat s jinými chem. prostředky (Sulikol, Novozir a pod). Děkuji. Petr
Brambory v pytlích, 11.2.2017
Zkoušel jsem to několikrát a myslím si, že ten kdo to propagoval je lhář. Brambor potřebuje provzdušňování a ig. pytli se mu toho nedostává. Každý velkopěstitel vám řekne, že brambor je okopanina a ve velkovýrobnách ho až pětkrát ohrnují, aby se půda... celý příspěvek >
Brahmi, 11.2.2017
Zásilka s Brahmi a dalšími bylinkami došla ve vzorném stavu, děkuji firmě Kruh Jilemnice a budu doufat, že vše pomůže ke zdraví. Petr
Brahmi, 1.2.2017
Děkuju za zájem, už jsem ji objednal (i některé další)v zahradnictví Kruh- Jilemnice, dodávají poštou, ale musí pominout mrazy. Dám vědět, jak zásilka dopadla.  Petr
Brahmi, 19.1.2017
Přátelé, má někdo zkušenosti a ví kde sehnat léčivku Bacopa Monnieri- Brahmi. Děkuji. Petr
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika