Příspěvky uživatele - 248.32

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Předčasné modrání švestek a následný opad plodu, 10.8.2017
Včera byl pan Pultar v naší lokalitě s porostem durancií. Všecny plody jsou opadané, tmavka je zde všude. jedná se o kalamitní stav!!! Zničeno je 95% úrody. Taková je realita pane Kubáček a žádné účinné postřiky na ni doposud nejsou.
Špendlíky, 8.8.2017
Pane sadař 82 pokud to není tajné tak kde jste senal stromky špendlíků, které máte na fotkách. Děkuji moc Slabiňáková
Nový škůdce na duranciích způsobující masivní předčasný opad plodů, 25.7.2017
Pane Hlavatý a pane Fialo můžete prosím poradit, která z účinných látek by byla proti tomuto škůdci nejúčinější? Domnívám se, že ovicid a larvicid nebude účinný, když škůdce zapíchne své kladélko až pod slupku malého plodu durancie. Tam se... celý příspěvek >
Nový škůdce na duranciích způsobující masivní předčasný opad plodů, 24.7.2017
Dodávám, že nepomáhá Reldan, Mospilan ani Calipso. Předčasný opad napohled nepoškozených plodů durancií je masivní. V každé pecce spadlého plodu se nachází housenka. Pecka je nepoškozena! Jak a kdy se tam housenka dostala? O... celý příspěvek >
Nový škůdce na duranciích způsobující masivní předčasný opad plodů, 24.7.2017 Obsahuje fotku
Kdo ví o jakého škůdce se jedná a jaká jsou jeho vývojová stádia a účinná chemická ochrana. Housenka se nachází v uzavřené pecce plodu durancie viz. foto a vyžírá jeho jádro.  Jana Surá
Tepelné médium do dvouplášťového kotle, 30.12.2016
Pane Romic, z jakých důvodů nedoporučujete třeba obyčejnou vodu, která vám při unikání pary nepoškodí zdraví při nadýchání?. Děkuji  Slabiňák
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 16.12.2016
Nechápu jak to ve Vizovicích dělají, ale mají tu nejhorší slivovicu z celého Valašska.Stopky a listí by do kvasu dal jen šílenec, takže chyba bude někde jinde. Velmi jednoduše : Na každý rok si určí výkupní cenu švestek, za kterou je budou... celý příspěvek >
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 16.12.2016
Kdyby ty značkové kvasinky tolik zvyšovaly kvalitu a výtěžnost pálenky, proč by profesionální lihovar jako R.J. kvasil švestky stále nadivoko? Spiriferm arom kvasinky jsme dávno testovali přidáním do švestkového kvasu.  Výsledek -... celý příspěvek >
Zakalená slivovice, 15.12.2016
Zní to až k neuvěření, ale mi na odkalení pomáhá klasické mléko. 12.190 Co to zase vymýšlíte za... Zeman Vás bude nominovat na nobelovu cenu až zjistí její adresu a sídlo. Tuk z méka rozpuštěný v pálence způsobí po čase... celý příspěvek >
Červené marhulky, 15.12.2016
Nic vezlém, ale Kioto není dobrá meruňka. Mj. vydrží cca. jen 8 let a je po ní!
Pálenka z dýně, 13.12.2016
Jak jste tedy poznal, že jde o druhák? V žádném katalogu jsem mezi slivovicemi nikdy údaj o druháku nečetl,  ani nenašel kategorii "výpalkovice".  Ale neviděl jsem všechny, pokud Vy ano, hoďte sem, prosím, fotku katalogu s místem koštu,... celý příspěvek >
Pálenka z dýně, 13.12.2016
Ostrost destilátu především souvisím s nepřiměřeným použitím cukru, tedy sacharozy, 236.138 PŠ Prosím vás, co to píšete za nesmysl, že ostrost destilátu způsobuje použitý cukr  ! Z čeho se vyrábí vodka, líh...  Je... celý příspěvek >
Pálenka z dýně, 12.12.2016
Psal jsem jen, že je na mě slivka moc ostrá, to snad o duranciích víte ne?Asi proto, že ji narozdíl od Vás nepiju tak pravidelně:-) V pálenici mi řekli, že nějaké promíchání či zbytky z ostatních kvasů naprosto nehrozí, takže to absolutně neřeším,... celý příspěvek >
Mokvajúce rezy - čo s tým?, 12.12.2016
Do balzámu to přimýchejte. Bude vám sloužit i na příští sezonu. A budete mít klid na duši, že jste udělal maximum. Pokud vám až tak na stromku nezáleží, nechejte to tak. Ono se to nějak samo....., a stromek se s tím sám popere (někdy více,... celý příspěvek >
Pálenka z dýně, 12.12.2016
já chci mít svoji originální a je mi srdečně jedno, jestli poteče 5 nebo 10l ze 100l kvasu. Vy jste teda KAŇOUR, nechtěl bych po vás v pálenici pálit švestky a asi ani nikdo "normální"  možná tak nějaký úředník. Když vám slivovice z... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika