Příspěvky uživatele - 95.84

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Očkování meruněk a nektarinky, 29.3.2012
Standardně silné podnože (kolem 10 mm v místě očkování) se čipováním chytají dobře kdykoliv. Za mízy přímo skvěle. Když se bojím, dávám 2 očka. Zkoušel jsem i několik slabých podnoží (6-7 mm) a bylo to špatné. Nakonec jsem je přerouboval, když už... celý příspěvek >
Jakou odrůdu meruňky zvolit na vysočinu, 28.3.2012
Zatímco mi dneska včely v 210 m opylily tak třetinu z moře meruňkových květů, na Vysočině mám v 480 m několik mladých meruněk, které vykvetou až za dva týdny. Zvolil jsem tam Bergeron, Vehardu, Leskoru a Lealu. Přidám tam později i Vesprimu, pokud... celý příspěvek >
Broskyňa a vápnik, 5.3.2012
Znám lidi, kteří si klidně přisolí polévku, aniž by ji ochutnali. Taky znám lidi, kteří hnojí broskve vápnem a cereritem a nevědí, co ještě přidat, aby listy nežloutly. Bez rozboru půdy buďte opatrní. Při pH 7 a více (a velmi tvrdé vodě ve studni) je... celý příspěvek >
Podpníky, 23.2.2012
V Plantexu občas prodávají slušné roubovatelné podnože M9 a MM106 za 90 centů. Vy jste je za 70 kupoval taky tam nebo přímo někde v Piešťanech? Semenáčky peckovin se dají sehnat levněji, pokud je někde prodávají. Osivo (peckovin) bývá od... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 16.1.2012
Semena peckovin potřebují velmi různou dobu stratifikace při teplotách něco málo nad nulou (2-7st.) a při rozumné vlhkosti. Doba stratifikace zralých pecek je u každého druhu a odrůdy typická. Nejdelší je u broskvoní. Pokud jsou broskvoňové pecky... celý příspěvek >
Odrůda Meruňky Leala, 10.1.2012
Pro 0.146: 40 cm zeminy je pěkná vrstva. Přesto by bylo dobré vykopat jámu 1x1x0,5m, jíl ze dna vyhodit a nahradit lepší zeminou s hnojem nebo kompostem. Když prorazíte jíl na dně, nebudou se vám kořeny nikdy topit ve vodě. Zelená ryngle bude... celý příspěvek >
Listy ořešáku do kompostu?, 8.11.2011
Je to zajímavá informace. Možná, že na juglon jsou citlivé jen některé kulturní semenáčky a také věřím, že se tato látka rozkládá. Mám pod ořešákama každoročně spoustu plevelů (trávy, pěťour, pampelišky), ale i semenáčky ořechů, révy a jasanů.... celý příspěvek >
Stříhání a množení ptačího zobu, 19.10.2011
K množení ptačího zobu -  čtvrtmetrové řízky zakořeňují v kypré půdě nebo v písku, ikdyž jsou různě hluboko zasazené. Našel jsem nedávno ve váze s vodou ptačí zob, který vyhnal za 3 týdny kořínky. Asi by to šlo i takhle. Vyzkoušel jsem i... celý příspěvek >
Podnož Mer u meruňky, 19.10.2011
Výrobci tak škrábou, že to může být i MYR, což je zase myrobalán. Selektované myrobalány i meruňky jsou dobré podnože, ale každá tak trochu pro jiné podmínky. Na obou rostou spíše větší stromy. Počkejte na planý výhonek. List meruňky se nedá s... celý příspěvek >
Uprava pody pred zimou, kedy zacat a cim hnojit?, 28.9.2011
Tam, kam nedáte hnůj, můžete vápnit. Příští rok to vystřídáte. Tak upravíte pH a doplníte živiny. Mimmo
Pěstování švestky i přes zimu?, 28.9.2011 Obsahuje fotku
Viděl jsem u nás v zimě takhle pěstovat meruňku. Hrozně jsem se zlobil, že ji mají až do března v teple na okně. Po přesazení venku opadala a brzy znovu vyrašila jako ve středomoří. Před několika dny jsem byl v Palermu. Mají tam v okolí nejen... celý příspěvek >
Hurmikaki, tomel japonský, 7.9.2011
Viděl jsem velmi úspěšně roubovat narašené podnože v březnu do rozštěpu obyčejnou žiletkou - a dost rychle. Já jsem o něco pomalejší, tak jsem zvolil Forkertovo očkování (v květnu) roubem z ledničky. I při očkování má však být podnož raději... celý příspěvek >
Hnůj rozpuštěný ve vodě, 24.8.2011
Já takhle hnojím běžně i bez muziky. Je otázkou kdy a co a jakým hnojem. Ale technicky je to docela možné i rozumné. Navíc je to přirozené. Mimmo
Citroník má problém, 11.8.2011
To, co tvrdí Wimpi, vypadá velmi pravděpodobně. Pokud zimoval v paneláku při teplotě nad 15 st. a ne na okně, je to jasné. Mohl bych ještě doporučit letnění ve zbytku léta. Chladné, ale nemrazivé noci na balkóně a dobré osvětlení ve dne, mohou... celý příspěvek >
Indická okurka, 10.8.2011
Četl jsem, že se plody venku udrží až v období 4 měsíce po výsevu. Letos je mám tedy už od července, v minulosti v srpnu v souladu s tímto názorem. Mám dvě rostlinky i ve skleníku, ale neplodí. Věřím, že i tady později začnou a zmrznou také o... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika