Příspěvky uživatele - 142.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pokazil jsem kvas?, 8.7.2015
Děkuji za udělení "knížecí rady" po 7 měsících. Případná pálenka z "dotazu" bude možná už i vypita... no snad to někomu pomůže... pálenkám zdar.
Hruškový kvas z neskorých odrôd, 7.7.2015
Ta kyselina by tam byla zbytečná, bohatě to zvládnou jablka sama. Dokonce i poměr 1 : 5 (jablka : hruškám) by měl být ještě dostatečný...
Destilační přístroj - sestrojení, 1.7.2015
Já to tak dělám cca 30 let, zatím mi to funguje. Do „víka“ mám navařený přívod st.vody tak, aby dopadala zhruba ke středu… připojuji hadici až tehdy, kdy potřebuji zbytek po destilaci zchladit, mám tam kohout … stačí ale i pouhý závitový špunt, či... celý příspěvek >
Ředění slivovice, 20.6.2015
Pardon, skočilo tam "velké" I místo "malého", správně má být SiO2, omlouvám se. Přeji hezký den.
Ředění slivovice, 19.6.2015
No trochu bych vám oponoval... prostou destilací, destilovanou vodu bez minerálů nedostanete... vždy vám při destilaci přejde SIO2, ten těká s parami... ale při ředění slivovice nevadí!! 
Pálenka z černého bezu (koziček, bezinek), 17.6.2015
Pálit by se mělo hned jak kvašení ustane; to se projeví tím, že již nevznikají bublinky CO2, při měření cukernatosti je hodnota blízká 0 a již se nemění (ne vždy kvas dosáhne 0!!) a případný „koláč“ plavající na hladině se začne propadat. Kvas je pří... celý příspěvek >
Pálenka z černého bezu (koziček, bezinek), 16.6.2015
První otázce : za jak dlouho se muže pálit až je cukr vyšší??? , nerozumím, takže neodpovídám. Na druhou otázku vám mohu odpovědět: Z 1 kg cukru vznikne za ideálních podmínek 0,511 kg alkoholu (tj. 0,657 litru). Z 10 kg které jste dal... celý příspěvek >
Kolik a jake kvasinky do 100litru kvasu? Slivovice z kvetu cerneho bezu, 14.6.2015
Omlouvám se, jen taková drobnost, z květů černého bezu "slivovici" těžko uděláte!! Ta je jenom ze švestek a slív!! Ve vašem případě může jít jen o "destilát".
Destilát z kukuřice, 12.6.2015
Dle informací z US webů, tam kukuřici destilují již po 7 - 8 dnech kvašení. Na nějaké "dokvášení" při nižší teplotě si tam nehrají.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika