Příspěvky uživatele - 216.89

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Chov ryb, 27.4.2016
V zimě není nic lepšího, než si vyvrtat dírku do ledu v mém jezírku na zahradě, dřepnout si na stoličku a z dírky si vytáhnout dva tři pstroužky k obědu (vlastně kdykoliv chci). Mám to pouze pro svojí potřebu a lze to provozovat i jako koníček... a... celý příspěvek >
Chov ryb doma, 27.4.2016
Ještě sem hodím dvě videa. První je rozpracovaná kaskáda (to jsem dělal před dvěma lety) a druhé je krmení malých pstroužků.
Chov ryb doma, 27.4.2016
Přítok nemám. Pouze cirkuluji vodu z jezírka. Mám ještě okysličovací motorek (tuším že Oase Oxy 1000l/h). Okysličuji ve dvou místech a samozřejmě ještě kaskádu a jelikož mám čerpadlo 15000l/h (reálně-10m3/h), tak to je i pěknej šupec a pstoužkům se v... celý příspěvek >
Chov ryb doma, 19.4.2016
Pstruhy chovám úspěšně už čtvrtým rokem. Jezírko 25-30m3 a hloubka (největší) cca 2,2m... to kvůli letním vedrům, kdy se voda ohřeje, tak aby se měli kam schovat. Začínal jsem se 30ks, pak dalších 50, no a letos jich mám asi 120ks! Z toho 20ks... celý příspěvek >
Dotazy na chov ryb, 1.10.2015
V tomto příspěvku a jeho odpovědí zaznělo několik nepravd a mistifikací... Již druhým rokem mám doma zahradní jezírko (rybníček) cca 30-40m3 a letos na jaře jsem zkusil chov pstruhů! Vžádném případě nesouhlasím s názorem, že nelze chovat pstruhy bez... celý příspěvek >
Jezírko a hraboši, 25.5.2015
Ještě jsem se nesetkal s tím, aby hraboš (myš) prokousal dostatečně dimenzovanou konstrukci jezírka. Moje jezírko je z fólie FATRA 1,5mm a pod ní je ještě geoška 500g/m2... Nedovedu si představit nějakého škůdce, který by se prokousal skrz... Na... celý příspěvek >
"Montáž" kamenné kaskády, 13.4.2015
Děkuji. 1. Mezi fólií a kameny jsem vložil ještě geotextilii, některé placaté kameny mají ostré hrany zespodu. Je to jen pro jistotu, mám sice fólii tl. 1,2mm (ohromně odolná, jen tak jí neprorazíte). ale člověk nikdy neví. Až se budou dělat... celý příspěvek >
"Montáž" kamenné kaskády, 2.4.2015
Z jedné strany máme souseda co jezdí tak 4x do roka jen jako na chalupu a posekat trávník... A druhý soused je u nás pečený-vařený a sedáme spolu k jezírku (rybníčku) a popíjíme na lavičce pivo a krmíme ryby! :-) Ten je z toho právě natěšený víc jak... celý příspěvek >
"Montáž" kamenné kaskády, 2.4.2015
Tak já mám ten "puklinový". Vyplynulo to už při stavbě (návrhu - nanečisto na sucho poskládaná kaskáda - putůček). Prvně jsem zkusil krátkou kaskádu složenou z několika větších placáků - no výsledek byl sice hezký na oko, ale nefungoval. Mám docela... celý příspěvek >
"Montáž" kamenné kaskády, 31.3.2015
Tak jsem včera kaskádu vytmelil studnařskou pěnou. Dopadlo to dle mých představ, nikde nic neobtéká a nepodtéká. I za včerejšího nepříznivého počasí (zima, déšť, vlhko...) byla pěna po cca 30minutách řezatelná a připravená k dočištění. Po dokončení... celý příspěvek >
"Montáž" kamenné kaskády, 30.3.2015
Děkuji za odkaz a obrázky. To jsou přesně ta videa co jsem shlédnul. Proto jsem se ptal, zda s tou (či jinou) PUR pěnou má někdo zkušenosti při stavbě potůčků či kaskád. Jeden kolega mi doporučil i studnařskou pěnu (je nezávadná a odolná proti... celý příspěvek >
"Montáž" kamenné kaskády, 26.3.2015
Děkuji za reakci, ale tohle je přesně to, čemu se chci vyhnout. Týden tvrdnutí (slehnutí) pojiva, koupě dalších materiálů (stelivo, kačírek, písek atd...). Ikdyž konečná výhoda v rezebiratelnosti je fajn, ale hledám řešení ryhlé a nenáročné (PUR pěna... celý příspěvek >
"Montáž" kamenné kaskády, 26.3.2015
Dobrý den, chystám se zhotovit na mém jezírku kamennou kaskádu (potůček) a s tím je spojen i můj dotaz. Kameny na kaskádu jsem si poskládal "na sucho", ale při zapojení přítoku mi samozřejmě voda kameny obtéká kolem (dost vody teče i pod nimy), takže... celý příspěvek >
Venkovní zásuvka Oase InScenio 230 - jaký přívodní kabel?, 26.2.2015
Ano, taková je i má představa. Děkuji za reakci. M. Hájek
Venkovní zásuvka Oase InScenio 230 - jaký přívodní kabel?, 26.2.2015
Jedná se o připojení technologie k jezírku. Filtrace s UV lampou 55W, čerpadlo 170W, vzduchování 25W a v budoucnu i osvětlení (led / halogen) max do 20-25W a občasná obsluha kalového čerpadla (po vypnutí ostatních spotřebičů). Jelikož je možné, že v... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika