Příspěvky uživatele - 105.107

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Uzení v komíně, 22.12.2014
Pochybuju, že by se dalo maso vyudit při pečení chleba - peklo se za týden až dva, k vytopení se použila otýpka dřeva (velká dle zkušenosti pro každou pec), Přes průduchy nad pecí, byl veden kouř ze sporáku postaveného ve světnici. V mnohých domech... celý příspěvek >
Uzení v komíně, 21.12.2014
To co píšete jsou tahové komíny. To co znám na venkově jsou dymníkové komíny - průlezné. Topit níž než v peci nelze, neboť komín níž nejde. (U nás se dá topit ve výhni, ale zas není kam maso zavěsit.) O současném sušení jsem psala. Ale určitě by bylo... celý příspěvek >
Uzení v komíně, 21.12.2014
Pokud je kovárna nepoužívaná je to jen komín z krbu. Mám kovárnu jako chalupu a tam bylo uzení a kovářský provoz oddělené. Obytná část je nad dílnou a háky na uzení jsou v přední části chlebové pece kudy prochází kouř ze sporáku a teprve pak se... celý příspěvek >
Hniloba jablek ontario, 3.10.2014
M. Nevrlý v Knize o Jizerských horách popisuje jak začátkem 20. let začaly hynout pstruzi v bedřichovské přehradě a Blatském rybníku. Po delší době se zjistilo, že příčinou je kyselá voda. Podobný prouběh mělo pH vody na Šumavě v 60. letech.... celý příspěvek >
Jak se zbavit houby?, 2.10.2014
Savo není na jakékoliv plísně nejvhodnější, protože působí pouze krátkodobě,  průmyslové přípravky je možné použít, ale nekupujte přípravek na bázi boritých solí, které jsou snadno vyluhovatelné. Průmyslové přípravky obsahují i látky proti... celý příspěvek >
Elektrická sekačka, 20.6.2014
Mám 2 roky Rotak 32,  při minulém sekání šel těžko nůž, po odkrytí bylo pod krytem plno sena, rotující části narážely na kryt.Cewlkový stav podstatně horší než prastará sekačka s úplně ubroušeným nožem. Seno se dovnitř dostává zespoda nebo... celý příspěvek >
Může být konvalinka v truhlíku?, 22.5.2014
Z nedostatku místa při úpravách domu se dostaly konvalinky i do nádob (kovové kbelíky, smaltované umyvadlo, velký kastrol, přepravky). Nedaří se jim nijak skvěle, ale i kvetou. Nádoby jsou v polostínu až stínu asi 3. rok. EM
Kosa, 14.5.2014
Může být babka kamenná? Na zbořeništi domu v blízkosti žulových lomů jsme vykopali kamenný nástroj - asi 20 cm vysoký, na jedné části je kruhová vybroušená plocha. Ostatní část je opracovaná hruběji. Foto mohu mít po výkendu. EM
Sladkaja děvočka - kde sehnat semena?, 13.5.2014
Dobrý den, prosím o radu, jak pěstujete Děvočku - jako keřík nebo jako tyčkové? EM
Zena a pila - poradi nekdo?, 12.5.2014
Elektrickou řetězovou pilu jsem si koupila před hodně lety, ale na prořezávání jsem ji použila snad jednou. Ve stromu jsem vždy používala ruční ocasku a motorovka slouží až ke zpracování silnějších větví, či kácení. Manipulace s pilou kdesi vysoko je... celý příspěvek >
Tvrdost dřeva, 3.5.2014
Nevíte, co určuje tvrdost dřeva? Chápu, že rychle rostoucí lípa má dřevo lehké a mekké, ale nechápu, že jasan s letokruhy řidčími než smrk je tvrdý a těžký. Jasan roste i na horších místech, takže z půdy toho nemůže tolik čerpat, ve srovnání s lípou... celý příspěvek >
Sírany, 10.4.2014
Dobrý den, kyselomilné rostliny se hnojí síranem amonným. Předpokládám, že principem působení je vznik nerozpustného síranu vápenatého, tím odstranění vápníku a současně doplnění dusíku. Princip je tedy podobný účinku kyselých dešťů. A tady se... celý příspěvek >
Pokus o skalku v brehu, 10.4.2014
Na svahy se dává juta, která se v zemi postupně rozpadne. Horizontálně položené větve se zajišťují prosi padání kolíky.
Znáte typy rýčů, poznáte který je na co vhodný?, 3.4.2014
Pro praktické použití se rýče liší délkou násady a návlekem. Možná se liší výrobcem.
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 2.4.2014
A kde ji těží??
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika