Příspěvky uživatele - 237.232

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co vaše réva? (2013), 28.6.2013
Tak jsem si vzpoměl, byli to Francouzi. Ale pane Mirku, já bych to tak nehranil, před týdnem jsem chodil po zahradě v trenkách a usilovně přemýšlel, co si mám ještě vysvléct, dnes tam chodím v teplákách a svetru, ale kdoví, co bude za týden. Způsob... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 28.6.2013
Protože jsem tu kdysi upozornil na předpověď kohosi (už si nevzpomínám), že bude velmi studené a deštivé léto. Pan Mirek oponoval předpovědí Švýcarů, že bude sucho a horko. Asi proto.  I.
Hnědé konce letorostů u švestky, 25.6.2013
Mšice všude, kam oko pohlédne. Ani se mně na tu zahradu nechce chodit. Ale zaznamenal jsem jednu zajímavost: na lesklém listu ryngle byla a to opakovaně včelka, jakoby se pásla. Vím, že mnohým tento postřeh přijde k smíchu, ale neměl by někdo... celý příspěvek >
Plody na rajčatech nerostou, 24.6.2013
Už jsem to kdysi v jiném vláknu psal, že s pěstováním rajčat ve skleníku jsem skončil. Díky perfektní péči, t.zm. téměř denodenní zálivce, rajčata vše tlačila do hmoty, rostliny 2 m vysoké a na nich dozrálo tak 5 plodů.    I.
Angrešt, 21.6.2013
Honzo díky. Padlí znám v těch horších podobách, řekněmě pokročilejších, ale člověk se pořád učí. Přesně to odpovídá obrázku v 8. řadě uprostřed v uvedeném odkazu.    I. P.S. Zjara 2x stříkáno Discusem.
Angrešt, 21.6.2013
Také mám něco obdobného, jen s tím rozdílem, že plody se nescvrkávají, mají velice lehký nahnědlý tón, jakoby přezrálé, ale hnijí a padají. Poslal bych fotku, ale včera jsem je obral. Na padlí to také netipuji.    I.
Jak poznám, kdy sklidit květák?, 18.6.2013
Nechci do toho fušovat paní Lídě, ale nevím jestli ji tazatelka pochopila. Listy se zalamují, aby překryly růžici a tím pádem, aby na ni nepralo sluníčko, způsobující žloutnutí. Tedy nejde o nějakou redukci listové plochy, jestli se tedy... celý příspěvek >
Slimáci, 17.6.2013
Nemáme kalamitní výskyt a ty kteří jej mají, lituji. Nicméně pár jich u nás přežívá, což poznávám podle stříbrných steziček po zámkové dlažbě. Do míst, odkud vyráží, lejeme "lógr" a manželka má dojem, že to pomáhá. A ještě se pitomně zeptám,... celý příspěvek >
Vinic zakvitne ale sa nevyvinu bobule... Prosim o radu, 16.6.2013
Jen tipuji, možná sprchávání květenství. Postřik 2-3 týdny před květem molybdenanem amonným. Vliv má i nadbytek dusíku. Také může působit dědičná vazba na odrůdu.    I.
Vyvazování letorostů révy do drátěnky, 15.6.2013
Papírové drátky jsou velmi tenké. Při řezu je nůžkami rozstříhnu a nechám svému osudu. Do jara většinou papírek zmizí, ale ne vždy. Nikdy se nestalo, že by se odstřižené drátky při kultivaci pletly pod nohama.    I.
Oleandr skvrny na listech, 14.6.2013
Ještě jsem si vzpoměl, že vlastním starší vydání Metodiky ochrany zahradních plodin a tam jsem si teď nalistoval: Skvrnitost listů (Alternaria, Gloeosporium, Phyllosticta aj). Na listech se utváří skvrny žlutozelené, později šedé, šedohnědé nebo... celý příspěvek >
Oleandr skvrny na listech, 13.6.2013
Co to je přesně nevím, ale nám na to funguje Dithane.    I.
Solarni odpuzovac krtku, 12.6.2013
Zkušenost: na pergole v cihlové dlažbě se objevily 2 velké roje malinkatých mravenečků. Chystal jsem se na mšice a tak jsem je zkusmo postříkal připraveným postřikem. Do hodiny po nich nebylo ani památky.
Solarni odpuzovac krtku, 12.6.2013
No já nevím, když se objevily první plašiče hned jsem na to naskočil. Proti krtkovi: hned vedle si udělal druhou hromádku a já tvrdím, že jej používal jako rádio. Myši: měl vydávat neslyšitelný tón, pro myši zcela nepřijatelný, ale vesele se... celý příspěvek >
Hadovky, 11.6.2013
Ve skleníku mám vysazeny 2 hadovky. Pěkně kvetou, ale bohužel nejvice ze spodu, tak 5 - 10 cm nad zemí. Pokud by zarodily, spíše by ležely na zemi. Uvažuji o tom, že bych tyto květy vyštípl, protože se více nezvednou. Doporučujete? Díky za... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika