Příspěvky uživatele - 192.99

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Určení jabloní, 26.8.2015
Chtělo by to vedle každého jablka i fotku habitusu stromu. To první může být Spartan.
Toptaste, 17.8.2015
Zkouším Toptaste na Valašsku a nehodí se. Trpí chorobou pseudonomas syringae. Udímírají během vegetačního klidu spodní větve. Sice ne tolik jak JOJO nebo Stanley.
Záchrana švestky napadené šarkou, 14.8.2015
Zasadil jsem JOJO a byla to největší chyba. Všechno odešlo na už mne známou chorobu.
Lískové ořechy předčasně sklizeny, 4.8.2015
Podle mne jsou to veverky. Celistvé v růžicích odnášejí ořešácí a ztrácí je několik stovek metrů od keře. Ještě ořechy kradou i nějaké myši a plch ale ti je stěhují do úkrytu. Další datlovitý ptácí je rozklopvají v rasoše nějakého blízkého stromu.... celý příspěvek >
Řez přestárlé jabloně, 4.8.2015
Soused měl 3 velké a staré jabloně. Vypadaly docela zdravě, ovoce nic moc ale jako dekorace ano. Během 3 let šly k zemi. Nejprve se postupně ulomily některé kostrové větve a zbořily plot, pak už to vypadalo ohyzdne. když se kácely, tak se zjistilo,... celý příspěvek >
Každoroční zasychání mladých větví na jaře, 2.8.2015
Může se jednat o pseudonomas syringae. pravděpodobně tato choroba zlikvidovla všechny šlectěné švestky na Valašsku, tedy i mne. Dokoce zlikvidovala poblíž rostoucí šeřík nebo okrasnou vrbu. Zkuste zadat heslo této choroby do vyhledávače. zde jsem to... celý příspěvek >
Výběr průměru hadice na výtlaku z čerpadla?, 1.8.2015
Přispěvatel "FO" to řekl přesně. Jinak dopravní výška je tak trochu ošemetný údaj. Maximu je při nulovém průtoku a o to jistě nestojíte. Dám vám kalkulátor, který používám na mnho účelu. Zvolte CIRCULAR a dejte tam drsnost povrchu, průměr, množství a... celý příspěvek >
Choroba plodů u Topazu, 30.7.2015
Ten nedostatek některých prvků může být "zdánlivý" a může za to sucho, neb voda je dopravní element.
Široká vodorovné plotovky - dřevo nebo plast?, 9.7.2015
Dřevo sice hnije ale ošetřené luxolem 20 let bezpečně vydrží. Mám to odzkoušené. Pokud to nedělá problém vyměnit, tak proč ne. Každá legrace něco stojí. Jak vypadá plast za 20 let si neumím představit, taky by se na slunci mohl rozpadnout. Nedělejme... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 6.7.2015
EB mne odešla na moníliový úžeh a rouby, které jsem odebral ze zelených výhonů a naroubval na jinou podnož se chytly a po 3 letech totéž. V Maďarsku mají s touto odrůdou velké problémy. Stačí zadat Monila laxa and erdi botermo.
Bubnová sekačka Motor Jikov Viva, 6.7.2015
Všem konstrruktérům domácích sekaček můžu posloužit zkušeností. Nožíky se mmne osvědčily 3 ks (u elektrické verze) a průměru talíře asi 550 mm a otáčkách asi 1900 až 2000 /min. Dakr se spalovacím motorem (BaS) jsem měl a taky experimentoval. Zkoušel... celý příspěvek >
Angrešt se nedaří, 4.7.2015
Rýt jenom plytce a až za okrajem kořenů hlouběji cca 07 m od středu a hlavně jak už někdo radí, dodat organickou hmotu. Umělé hnojivo bakteriální činnost v půdě moc nepodpoří a vlhkost taky neudrží. Prostě "plané je plané" i když tam bude umělé... celý příspěvek >
Angrešt se nedaří, 3.7.2015
Angrešt i rybíz a je jedno jestli keřový nebo stromkový má velmi malý dosah kořenů a jeho vlásečnice se drží v bezprostřední blízkosti a potřebují ke svému dobrému stavu intenzivní mikrobiální činnost v půdě, prostě tak nějak jak doslova jako v... celý příspěvek >
Jak se zbavit trnky?, 2.7.2015
Mohu pouze potvrdit, že herbicidem se dá spolehlivě odstranit strom. Omylem jsem z plastové lahve do rozprašovače nalil trochu herbicidu místo přípravku na mšice a lehce stříknul konce větví třech jabloní stáří asi 3 roky. Ani jedna nepřežila.
Jak zachránit usychající durancii?, 29.6.2015
Té durancii vadí asi všechno, stavby - stín, betony v zemi a podobně.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika