Příspěvky uživatele - 192.99

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výměna kola u kolečka :(, 21.4.2014
Zploštělá neznamená, že má větší průměr. To je tam obvykle aby seděla hlava šroubu. Nicméně průměr na kterém sedí ložiska bývá o 0,5 až 1 mm větší. Žáden výrobce  (ten rozumný) nebrosí osu po celé délce. Kousek od ložiska by měla mít o něco... celý příspěvek >
Neznáma odroda jablone, 25.9.2013 Obsahuje fotku
Mám podobné jablko skladovatelné až do konce května a je to Bacroft Red. Ale na zastíněné straně nemá čevené líčko.
Jaká odrůda jabloně je rezistentní a zároveň chuťově výborná?, 22.9.2013
Podle mne je to na 100%. Rouby jsem bral ze strého stromu na zahradě posazeného někdy kolem roku 1940 a štěpeného na Jaderničce Moravské a nyní to mám na nějaké čtrtkmenu kde byl původně Sparťan (ještě tam jako důkaz je jedna větévka). Další Matčino... celý příspěvek >
Jaká odrůda jabloně je rezistentní a zároveň chuťově výborná?, 22.9.2013 Obsahuje fotku
Mne udivila poznámka, Matčino má mastnou slupku. Pěstuji jej desítky let a nic takového jsem nezaznamenal. Dáván k dispozici foto této odrůdy utržené dnes. Co se týká uchovatelnosti, tak z vyšších poloh (u nás 450 m) a vyšším tvaru se dá jíst při... celý příspěvek >
Jaká odrůda jabloně je rezistentní a zároveň chuťově výborná?, 21.9.2013
Kdybych měl doporučit odrůdy, které jsou chuťově dobré a nemusí se nějak ošetřovat, tak by to bylo Matčino dá se skladovat a konzumovat do Vánoc (podchlazené i déle) a pak Rubinola. Doporučuji si někde vyptat a ochutnat plod Rubinoly a take Matčino.
Merunkovice, 8.9.2013
zdravím v obchodě jsem viděl meruňkovici a ve flašce byla meruňka asi sušena.jelikož mám domácí meruňku tak jsemchtěl ji tam dát taky. V obchodě měli sušené meruňky tak jsem je chtěl dát do láhve ale když jsem četl obsah a složení na balíčku tak... celý příspěvek >
Prosím o rady - založení kvasu, 28.8.2013
Například na Valašsku je renklóta úplně zralá (totálně rozpraskaná) a domácí švestka začíná padat. Durancie ještě ne.
Prosím o rady - založení kvasu, 27.8.2013
Právě dnes jsem založil kvas ze švestek a na spodek mírně rozdrtím zelenou renklótu a dělám to tak desítky let. Je to výborně nastartované kvašení.
Měření kvasu, 22.8.2013
tak vypálené z 250 kg mám 35litrů -49st.kořalky dost dobrá
Měření kvasu, 16.8.2013
mám to ve sklepě kde se teplota pohybuje 18-20 stupnů
Měření kvasu, 16.8.2013
takže doma raději neměřit a nosit to odborníkům do pálenice.
Měření kvasu, 15.8.2013
Měřil jsem merunkovy kvas cukroměrem v odměrném válci a hodnota byla 3 pak jsem zkusil měřit v pálenici refraktoměrem a hodnota byla 6 jak je možné, že jsou takové rozdíly. Děkuji
Šarka?, 8.8.2013
Příznaky šarky na listech bývají zpočátku pouze na části stromu. Dobře zkontrolujte celý strom a počet plodů deformovaných. Také záleží na okolí. Měl jsem velký sad a za 4 roky bylo napadeno vše.
Roubováni švestek, 7.8.2013
V srpnu se dá očkovat "v druhé míze". Mám to vyzkoušené a funguje to ale nesmí být tak sucho. Po větším dešti v druhé polovině srpna odeberete očka a vsadíte do toho mladého stromku a ony budou spát ale za 14 dní dají najevo, že jsou přijaté. To... celý příspěvek >
25 odrůd jabloní, 3.8.2013
Záleží na oblasti a nadmořské výšce. Vyzkoušel jsem mnoho jabloní a drtivou většinou bez úspěchu (450 m n.m.). Odrůdy nadměrně trpěly chorobami a nebo malými plody. Co se mne líbilo, tak to je nepřekonatelná stará odrůda Matčino ale i drobnější... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika