Příspěvky uživatele - 31.135

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Velikost stromu Rubinola a Rozela, 21.10.2011
Na MM111 sú štepené aj všetky stĺpovité jablone ktoré som videl u slovenských predajcov ovocných stromov. Pekný deň praje Stano.
Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti, 15.7.2011
Možno by stačilo ochutnať dobre vyzretú Velboru a idea dokonalosti chuti Veľkopavlovickej (Maďarskej, Sabinovskej) by bola narušená.Samozrejme by strom nemal byť preťažený, a mali by ste to stihnúť pred osami a sršňami ktoré u mňa úrodu z tejto... celý příspěvek >
Vaše nejoblíbenější top odrůda angreštu, 30.12.2010
Zo žltých odrôd-Zlatý fík, bielych-Biely nádherný, červených-Mojmír ktorý je z týchto troch najodolnejší.Z rezistentov švédsky Hinomäkii rot a poľský Niesluchowski.Invicta a Spinefree sú síce rezistentné, majú veľké plody ale sú podpriemernej chuti.... celý příspěvek >
Mars či Jupiter, 12.12.2010
Najľahšie to zistíte podľa kvitnutia.Pri odrode Jupiter pomológia uvádza že najprv kvitnú samčie a potom samičie kvety, doba kvitnutia sa neprekrýva čiže je cudzoopelivý.Pri Marse kvitnú najprv samičie a kvitnutie sa čiastočne prekrýva čiže je... celý příspěvek >
Hrušeň Clappova, 20.11.2010
Možno som uviedol zlý príklad.Čo takto porovnať pálenku ktorá bola odvetraná rok z pálenkou odvetrávanou napr.týždeň.Odvetranie nezavrhujem, ale po vlanajších skúsenostiach to bude v mojom prípade max.5-6 dní.Pohodu praje Stano
Hrušeň Clappova, 20.11.2010
Malá oprava, po slovensky je skôr,,rozdiel bude badateľný´´
Hrušeň Clappova, 20.11.2010
Tiež som tomu nechcel veriť.Zmeral som to po príchode z pálenice, a tým istým meradlom aj po 4 týždňoch.Demižóny som naplnil asi do 2/3,boli otvorené a každý týždeň som z nich podľa rád z tohto fóra vyfúkol plyny nad pálenkou.To že sa z pálenky za... celý příspěvek >
Hrušeň Clappova, 20.11.2010
A koľko je to dobre(dlho)?Vlani po 4 týždňoch odvetrávania v chladnej miestnosti mi slivovica stratila 5 stupňov a okrem všelijakých pribudlín stratila aj niektoré arómy ktoré si na slivovici cením. Stano
Najlepšie slivky, 16.11.2010
Veľmi dobrý článok o vzťahu rastliny a patogénu, pochopiťeľný pre každého. To že Fytos alebo Plantex napíše na svojich stránkach "absolutna novinka, plne rezistentná" je iba obchodný ťah.Podobné polopravdy, a niekedy aj úplné hlúposti sa občas... celý příspěvek >
Višeň Érdi Bötermö, 11.11.2010
V mojich podmienkach-210mnm plodila od tretieho roku pravidelne, a veľmi veľa.Pri veľkej násade boli plody menšie ale aj tak výbornej kvality.Keďže nie je úplná kyselka tak v niektorých rokoch trpela mierne červivosťou.Pri včasnom postreku proti... celý příspěvek >
Řezat třešeň po výsadbě na podzim?, 26.10.2010
S tou teplotou pôdy v okolí koreňového balu to určite nebude také dramatické.Hoci napr.dnes u nás nestúpla teplota nad 8,5 °C pôda v hĺbke 10,20 a 50cm má okolo 10°C.Aj pri rýchlejšom ochladení povrchu teplota v závislosti od hĺbky klesá veľmi... celý příspěvek >
Kdy řezat maliny?, 25.10.2010
Remontantné maliny sa samozrejme dajú pestovať ako obyčajné raz rodiace ale nevyužijete tak ich vlastnosti pre ktoré sa pestujú-silné odnožovanie, veľká úroda až do prvých mrazov, možnosť zbaviť sa takmer všetkých chorôb a škodcov odrezaním a... celý příspěvek >
Redhaven - a ty ostatní, 19.10.2010
Odroda Flamingo je asi o 2 týždne neskoršia ako Redhaven, dužina sa lepšie oddeľuje od kôstky, po silnejšom napadnutí kučeravosťou má menej deformovaných plodov-čiastočná tolerancia.Dužina na rozdiel od Redhavenu je menej vláknitá, maslovitej... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 3.10.2010
Mojím príspevkom o zlých zakoreňovacích schopnostiach Vostorgu som vás chcel mimo iného upozorniť aj na to že 1-2 odrezky vám z veľkou pravdepodobnosťou nebudú stačiť a môžete stratiť ďalší rok. Stano
Co vaše réva?, 2.10.2010
Pred pár rokmi som skúšal zakoreniť 30 odrezkov Vostorgu a napriek všetkým radám-stimulátor, dezinfekcia,perlit... sa mi podarilo zakoreniť 2 ks!!! Predpokladám že z toho 1 alebo 2 odrezkov chcete štepiť.Je to lepšie riešenie lebo bobule sú väčšie a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika