Příspěvky uživatele - 96.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co vaše réva? (2013), 9.8.2013
Nepřipomíná Vám ta "Neznámá odrůda podobná Arkadii" tuto?
Co vaše réva? (2013), 28.7.2013
Jaro, pozink se časem ztrácí sám, a působením karboxylových kyselin možná ještě rychleji. Navíc mám za to, že kyseliny z bobulí by si někudy našli cestičku k železným iontům i přesto, že se tvrdí, že zinek chrání železo i při poškrábání. Nicméně... celý příspěvek >
Choroba révy, 26.7.2013
Mirku, tolik padlí, že by všichni padli. Muselo snad na něj něco zabrat... Topas, Discus, Falcon... to jste v nedávné době zřejmě postupně a několikrát použil. Přece nebudete bezhlavě stříkat každé tři dny. (Myšleno jako povzdech.) Popište... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 9.7.2013
No právě - přípravek s krátkou OL jako Falcon je škoda používat uprostřed vegetace, když lze krátkou úvahou udělat závěr, zda hrozny za 14 dnů konzumovat půjde nebo ne. Navíc přípravky s krátkou OL nemívají dlouhé reziduální působení, což... celý příspěvek >
Jaká je to choroba?, 6.7.2013
Ještě sebe doplním o úvahu, jestli by to červenání listů nemohla být "jenom" fyziologická reakce na rozmary počasí (vydatnější srážky, dlouho nedostatek světla a pak prudké slunce, vlhké teplo, průnik většího množství UV tenší ozónovou vrstvou)... celý příspěvek >
Jaká je to choroba?, 4.7.2013
AMV je také známý pod pojmem Virus mozaiky vojtěšky. Protože virus napadá celou plejádu rostlin, mohl byste jej identifikovat tím, že v blízkosti naleznete podobné mozaiky na paprice, bobovitých rostlinách (fazol, hrách,...), bazalce... celý příspěvek >
Jaká je to choroba?, 4.7.2013
Zdravíčko, Mirku. Mám radost i za Vás, že ošetření bylo účinné. Sledujte dál, čas padlí přichází. U nás v moravských úvalech možná o něco intenzivněji než u kolegů jinde. Plísně ve vinohradech jsou takovou tou věcí, se kterou dokážeme jakž-takž... celý příspěvek >
Jaká je to choroba?, 4.7.2013
Hrozny a letorosty jsou oidiem napadány nejdřív. Proto na listech nevidíte příznaky. Stačilo by počkat a uviděl byste je . Systemický Falcon, jak píše Bred_ik, by měl pomoci. Má narozdíl od jiných preventivních přípravků kurativní účinky.... celý příspěvek >
Prosím, co je to za škůdce?, 3.7.2013 Obsahuje fotku
Dobrý den, prosím o pomoc. Tohle se mi objedvilo na živém plotu - jilm sibiřský a likviduje mi ho. Nikdo to nezná a neumí poradit. Má to asi 3 stadia vývoje. Děkuji moc a moc. Jitka
Nové jehličnany reznou, 29.6.2013
Krom toho, že byly stromky vystaveny stresu, by borovička (ne spišská ) mohla být zasažena infekcí sypavky. Ta se šíří touto dobou a jehličí reziví nejdřív u kmenu. Podrobné informace najdete dejme tomu na wikipedii. Zkuste porovnat... U cypřiše mi... celý příspěvek >
Postřik rajčat proti plísni bramborové, 29.6.2013
Trochu pozdní reakce, nicméně nedávno jsem četl o nikotinu několik zajímavostí... Nikotinu jako insekticidu se poprvé využilo v roce 1793. Prudký účinek nikotinu na nervovou soustavu zabíjí nebo odpuzuje hmyz. Droga extrahována z tabákových listů... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 28.6.2013
On ten pán ještě pokračoval slovy: "Je to liána, je zvyklá se přizpůsobit. Ví, že se s ní nemůžu na několika hektarech mazlit." (Nahraďte sloveso mazlit něčím peprnějším.) Mluvíte mi z duše... Poslední 3 dny zalamuji, narovnávám, něco vyvážu,... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 28.6.2013
Uvnitř keře pomůžete vzdušnosti tím, že z očka ponecháte růst jeden výhon, a když zálistky v zóně hroznů vylomíte. U nejvyššího drátu bych zálistky v rozumné míře nechával, aby poskytly bobulím asimiláty. Nad drátěnkou osečkovat. Také bych se nebál... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 28.6.2013
Omlouvám se předem za otázku, ale protože neznám Vaši historii ošetřování, tak mně napadlo: Nemohlo se stát, že se vytvořila rezistence z přípravků, které proti oidiu používáte? Nejde ani tak o nadměrné užívání konkrétního přípravku, spíš jestli... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 27.6.2013
Víte, Dario, snažíme se tady společnými silami zvládnout pěstování zástupců rodu Vitis. Všichni máme nějaké, a velice často jiné podmínky - klima, mikroklima, nadmořskou výšku, orientaci vinohradu, způsob pěstování, cit pro řez dané odrůdy... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika