Příspěvky uživatele - 250.231

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Fiskars?, 23.10.2007
Používám Fiskars 1500 PRO na štípání 15-20m3 dřeva, kterým v zimě přitápíme. Teflonový povlak vydržel asi jen prvních 5m sukovitých smrkových polen. Ale i bez Teflonu seká dobře. Na větší špalky je ale už trochu lehká a 2400 by byla lepší. Také... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 4.10.2007
S provozováním kolony v domácích podmínkách žádné zkušenosti nemám. Myslím si, že je to dosti nákladná záležitost. Něco podobného, na co už jsem dával odkaz, je ještě tady. Ke studiu bych už jen doporučil knížku od rakouského autora... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 3.10.2007
Pro ty které destilace zajímá více, je dobré přečíst si alespoň tento sylab do lihovarnictví. Něco  o destilaci a kolonách je také možno si přečíst tady.
špendlíky, 27.9.2007
Žádné doslazování, jen čisté ovoce. Tak 5 let zpátky jsem přidával cukr do každého kvasu, ale zjistil jsem, že bez něj je pálenka lepší.
špendlíky, 26.9.2007
Z toho Myrobalánu se da vypálit přibližně 1 litr 50% pálenky s 20 l kvasu. Je to tedy dost málo, ale chuť není špatná.
destilační přístroj, 14.9.2007
Ředím neperlivou balenou pramenitou vodou s nízkým obsahem minerálních látek. K jejich vysrážení docházi vyjímečně, ale když se tak stane, tak stačí pálenku podchladit a poté přefitrovat. Používám kávový filtr pro překapávanou kávu a... celý příspěvek >
Jaký druh švestky na slivovici?, 14.9.2007
Wangenheimova pološvestka je právě ten kompromis mezi domácí švestkou, tedy klasickou kvalitou a nekvalitou. V žádném případě se nejedná o druhořadou odrůdu a pálenka s ní je velmi chutná. Tím, že dozrává na konci srpna je také zaručeno dozrátí... celý příspěvek >
Jaký druh švestky na slivovici?, 13.9.2007
Sice píšete, že nechcete pološvestku, ale na Opavsku s slušně daří odrůdě Wangenhaimaova, která je hojně vysazovaná kolem silnic. Na slivovici je velmi dobrá a se 120l sudu kvasu většinou pálím 15l 50% slivovice, která je charakteristická... celý příspěvek >
destilační přístroj, 12.9.2007
To stáření opětovným zahřátím destilátu na 60°C jsem zkoušel, ale slivovice se zakalila. Destilát byl naředěný na 52% a ohříval jsem ho v měděném kotli, nevím proč došlo k jeho zakalení, tak raději už jen nechávám odležet v demižonu zaplněném do 2/3,... celý příspěvek >
žitná, 12.9.2007
A co zkusit sladovny SOUFFLET a slad si koupit hotový v pytlích: http://www.slad.cz/vyrobky.php Pak už jen vyrobit břečku a nechat kvasit v sudu.
destilační přístroj, 12.9.2007
Aktivní uhlí je možné objednat u pana Endlera: http://www.endler.cz/index.php?id=Aquasorb na 10l pálenky jsem dával 2 polévkové lžíce. Používat ale jen při senzorických vadách, napřed to sebere vůni a pak až nějaké pachutě. Je to spíš dobré na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika