Příspěvky uživatele - 178.200

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sušení jablek, 5.12.2011
Pozrel ste sa poriadne do Vašej rúry, p.PP? Elektronika nie je za predným panelom, ale nad rúrou pod vrchným perforovaným opláštením. Vzduch je pomocným ventilátorom nasávaný otvormi pod dvierkami s dvojitým či trojitým sklom. Zohriaty vzduch... celý příspěvek >
Sušení jablek, 5.12.2011
Pol roka budete sušiť iba tak na akumulačkách, pokiaľ ich v horúcom lete nezapnete, ale vykurovacie telesá konvekčného typu (zakrytované) sa Vám zanesú prachom za oveľa kratšiu dobu. Elektrická sušička postavená napr. v kuchyni na pracovnú dosku,... celý příspěvek >
Sušení jablek, 5.12.2011
P.Jirilan, 80% prachu v byte pochádza z vnútorných zdrojov. Iba tých cca 20% prenikne cez dvere a okná do domu. Chrchle a zvieracie exkrementy? To už azda preháňate. Paľo
Ako Vám dozrievajú strapce?, 5.12.2011
Asi máte pravdu. Nečakal som, že je tak teplomilná. Kúpil som ju od Jonáša cca pred 5 rokmi a doposiaľ som úrodu nevidel. Táto sadenica je dokonca pravokorenná, ktorú som zachránil zakorenením odrezku z pôvodnej, neskôr totálne zmrznutej Jonášovej... celý příspěvek >
Dokonalé uskladnenie jabĺk, 5.12.2011
Keď sme po svatbe bývali v našom prvom- štátnom byte, tiež som riešil uskladnenie jabĺčok z kopaníc v krabici spolu s PST na balkóne a fungovalo to bez problémov. Nič nezmrzlo. Paľo
Sušení jablek, 5.12.2011
Na zabránenie kvasenia, pane Milośi, je dobré nakrájané ovocie najprv dať do trúby alebo cez leto na vyšší stupeň ohrevu vzduchu v el. sušičke a po odparení hlavného množstva vody už dosušiť v miernom teple alebo na Vami zmiňovaných akumulačkách.... celý příspěvek >
Ako Vám dozrievajú strapce?, 5.12.2011
Je pravda, že v októbri, keď sa začalo zfarbovať lístie je diagnostika menej spoľahlivá. Podľa snímok v ampelografiách sa určovať tiež nedá, čo autor to iné a často odlišné zábery. Na teórii o vplyvu výživy na farbu listovej stopky môže niečo byť,... celý příspěvek >
Velbora (dotaz), 4.12.2011
Podľa mňa sladkosť a s ňou spojená aróma je u plodov marhulí dôležitejšia ako kyslosť, hlavne v studenom lete. Ja by som volil Veminu alebo Veselku. Leskoru už poznáme. Paľo
Sušení jablek, 4.12.2011
Pane Milośi, som naprosto kľudný. Rešpektujem Váš spôsob sušenia na radiátoroch a elektrických šamotových vykurovadlách. Ja dávam cez leto aj cez zimu prednosť civilizovanému spôsobu sušenia v el. sušičke. Bohužiaľ zo spomínaných dôvodov musím... celý příspěvek >
Ako Vám dozrievajú strapce?, 4.12.2011
Keby ste chcel pestovať môj klon, stačí napísať. Keď Rhea nevymrzá v okrajovej vinohradníckej oblasti môjho bydliska, navyše v miernej dolinke (206 m n.m.), nemala ba vymrznúť ani v Poštornej. Veľkoplodých bezsemenných odrôd do naších podmienok sa... celý příspěvek >
Ako Vám dozrievajú strapce?, 4.12.2011
Ďakujem za fotky, Mirku. Mojej Arkádii z Kolína je podobná iba prvá snímka (vľavo). Na ostatných je iba náznak líčka. Ak máte doma ampelografiu D.Pospíšilovej, pozrite na foto. Ani stopa po ružovej farbe, všetky stopky sú zelené. Najistejšie bude asi... celý příspěvek >
Termín výsadby česneku, 4.12.2011
Znova sa musím "pochváliť", že som bol raz nútený vysadiť zimný paličiak až v januári a nebolo to na veľkosti zberaných palíc vôbec poznať. Pevne stanovená vegetačná doba je asi iba v knihách. V skutočnosti veľmi záleží na priebehu počasia. Paľo
Termín výsadby česneku, 4.12.2011
Ja som proti fúzavke nikedy nestriekal. Nechcelo sa mi tým zaoberať. Napriek tomu som mal cca z 200 zasadených strúčkov poškodené vždy tak 3-4 palice. Asi mám šťastie, alebo že by som sa predsa len vyhnul fúzavke neskorou výsadbou (v decembri)? ... celý příspěvek >
Chválím Jukku, 4.12.2011
Broskyňové stromčeky s vyrezaným stredníkom som tiež nekupoval. U kôstkovín všeobecne mám lepšie skúsenosti s prirodzeným tvarom korún. Broskyne a marhule sú háklivé na vylamovanie priveľmi otvorených korún. Paľo
Velbora (dotaz), 4.12.2011
Petře, o veselských marhuliach som Ti odpisoval niekedy na jar. Podľa údajov zo zdroja klivia.com by mala mať Barbora veľké sladkokyslé plody, Vegama stredné sladkokyslé plody, Veharda stredne veľké kyslasté plody, Velbora veľké sladkokyslé plody,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika