Příspěvky uživatele - 146.135

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Škůdce nebo choroba?, 18.10.2010
Na jabloních ještě před rozkvětem může škodit květopas jabloňový. Brouci obaleče se vyskytují brzo na jaře při teplotě nad 10°C. Poupata napadená larvami květopase se nerozvíjejí a později zaschnou. Jeho výskyt si můžete ověřit v době rašení... celý příspěvek >
Podzimní postřik proti kadeřavosti, 18.10.2010
Také mám na stromech ještě většinu listí. Týká se postřik i nektarinek? Uvítala bych i upozornění na postřiky na jiné ovocné stromy a drobné ovoce. Mám mladé stromky a letos jsem měla vše napadené - od kadeřavosti, skvrnitosti atd.
Podzimní postřik proti kadeřavosti, 17.10.2010
Děkuji za upozornění.
Nechtějí mi nakvést kanadské borůvky, 21.9.2010
Máte 4 leté keře? Jaké hnojivo používáte a kolikrát jste hnojila?
Mravenci v květináčích, 21.9.2010
Zkusila bych květináče prolít Bioformatoxem.
Bílí škůdci na spodních listech Draceny, 18.9.2010
Červci se velmi málo pohybují, bývají pokrytí bílým voskovým výměškem podobný vatě. Stříkáme Applaudem 25 WP. Zkuste rostlinu přesadit do propařené zeminy a zkontrolujte kořeny, zda z příliš bohaté zálivky nezačaly uhnívat. Omezte zálivku,... celý příspěvek >
Meruňková marmeláda z dýně, 15.9.2010
Mám vyzkoušený recept: 1 kg očištěné dýně pomeleme na masovém mlýnku a dusíme (vaříme odkryté) 30 - 45 minut, přidáme želírovací prostředek, 600 - 800 g cukru, lžičku kyseliny citrónové. Do odstavené vmícháme měruňkovou tresť - 1 lahvička na 2... celý příspěvek >
Meruňková marmeláda z dýně, 4.9.2010
Dělala jsem jí. Kdo neví z čeho je připravovaná, tak to nepozná. Po přidání meruňkové tresti ochutnejte, marmeláda musí být správně dochucená.
Co mě to píchlo do nosu?, 30.8.2010
Mohla to být vosa útočná. Odpovídá vašemu popisu.  Péťa
Podělte se o recepty na zpracováni ovoce a zeleniny, 27.8.2010
Jsem ráda, že vám salát chutná. Také dělám několik dávek, sní se jako první. Mám ještě recept na salát z hlávkového zelí, kombinace s různou zeleninou. Až ho najdu, tak vám ho napíšu.  Péťa
Ořešáku sesychají listy, 26.8.2010
Máte tam antraknózu. Při ní se listy svinují a opadávají. Postřik se provádí na jaře před květem a pak po odkvětu.
Celer škudce či choroba, 21.8.2010
Máme stejný problém. Včera večer jsem přistihla dva slimáky, jak vykusují srdíčko u celeru. Podle mně, ty uhynulé celery vykousali oni a pak, když se tam po dešti dostala voda, tak začaly uhnívat. Slimáci byly jak palec silní a asi 10 cm dlouzí.... celý příspěvek >
Hořká cuketa, 21.8.2010
S hořkou chutí u cuket jsem se ještě nesetkala.Cukety je třeba sklízet mladé. Čím je větší, tím má horší chuť. Pravděpodobně byla přezrálá. Poznáte to podle semen. Pokud byla semena velká, nebo zralá, tak už mají vliv na chuť plodu. Klasické... celý příspěvek >
Maliny, ostružiny - přesazení, 21.8.2010
Přesaďte vše raději na podzim. Rostliny stihnou částečně ještě zakořenit a neměl by jste přijít o úrodu. Přesazené na jaře potřebují větší péči - častější zálivku. Maliny na podzim zakraťte obvyklým způsobem. Pokud máte remontantní (asi ano), tak je... celý příspěvek >
Nevíte co to je?, 19.8.2010
Sapon s vodou nepomůže. Zbavit se puklic je dost obtížné. Zkuste si udělat postřik z 3 - 5 lžiček oleje a 1 lžičky jaru. Sapon raději ne, mám s ním špatné zkušenosti. Řádně promíchejte, dolijte do 1 litru vodou a můžete ještě přidat trochu lihu.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika