Příspěvky uživatele - 20.98

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak na hruškový sad cca 50let starý a cca 20let neudržovaný, 23.6.2010
Přečtěte si 114/92 Sb. a vyhlášku 395/92Sb. Jejich novelizace teď by měla tomu předcházet... A místo toho, aby jste něco dělal a nebo si okolo toho kácení zjistil, tak si uděláte názor, že všichni smí všechno?? Ubohé... PS: vegetační klid není... celý příspěvek >
Klíšťata zvířecí a lidské, 21.6.2010
To už je teď stejně jedno... Pozdě bycha honiti s nějakým očkováním... A to Vám tam ty klíšťata veterinář nechal? Stříkněte desinfekcí(natřete tampónem) a namažte niveou... po půl hodině otřete tampónem a kdyžtak opakujte...
Svoz sena, 8.6.2010
Tak to se omlouvám, hned je to logičtější... No abych řekl pravdu, tak to slyším prvně... Vždy jsem žil v tom, že mnohem významnější, než minimální obsah N v rostlině(ano v rostlině je v drtivé většině zabudován do bílkovin, ale celková suma je velmi... celý příspěvek >
Svoz sena, 8.6.2010
Krásně jste to napsal... ale pokud píšete základní vysvětlení, tak člověk, který neví o co jde z vaší poučky moc rozumný není... Není to náhodou tak, že všechny procesy, které jste ze napsal jsou navázané na obsah organických látek v půdě? Tedy tím,... celý příspěvek >
Svoz sena, 8.6.2010
MYKY ono je vcelku jedno, kdy ten mulčovač je nasazen - pro chudé horské louky, jestli si je chceme udržet je špatně vždy. Tím hůře, jestli to bylo v době, kdy zrovna vymetala tráva a většina bylin teprve kvetla: důsledek a výsledná bilance za rok... celý příspěvek >
Svoz sena, 8.6.2010
Na pastvu také pozor, je také využívaná, ale zase pro jiná společenstva... Je rozdíl mezi vlivem pastvy a kosení a navíc je dosti ošemetné a složité nastavit úroveň intenzity spásání... Pastva je více selektivní(ty mrchy ovce si prostě vybírají co... celý příspěvek >
Svoz sena, 8.6.2010
Wimpi: bohužel to takto nefunguje(bohužel protože jinak by byla ČR jako jedna velká zahrádka). Rostlinné tělo je z cukrů vzniklé při fotosyntéze, takže když se tam nechá zetlít, tak lokalitu obohatíš právě o tolik živin, které rostlina vytvořila ze... celý příspěvek >
Svoz sena, 7.6.2010
Tak to Vám nepovím, koukněte na internetu je tam o tom toho spousta a zajděte na ouřad, tam Vám přesně poví co a jak... Neplatí to pro každou louku stejně, záleží na lokalitě, louce... na podmínkách se taky dohodnete jen s nimi na úřadě, ale seče se... celý příspěvek >
Svoz sena, 7.6.2010
Opravdu klobouk dolu, takových pošuků vskutku moc není...:-) Nemáte tam nějakého koňáka či malozemědělce? U nás louku řešíme s koňákem, naběhne s hráběmi a je ještě rád za seno - sice zadarmo, ale máme posekáno - ale u nás není moc luk nazbyt... to... celý příspěvek >
Svoz sena, 7.6.2010
Poslední postřeh: pokud jste to osívali stejnou směsí, nebo to bylo již zatravněno, tak se dá usoudit, že je složení podobné, ale jinak na sečeném trávníku se jen tak nepozná složení (u 2cm listů trav se jen tak neurčí, jestli jde o kostřavu, jílek,... celý příspěvek >
Svoz sena, 7.6.2010
Roxteedy: Nevím jak v tomhle případě, ale o tom o čem mluvím já, tak je to devastující!! Vem si, že X desetiletí(možná století) se zde sekalo a sváželo seno a já tam tu trávu teď nechám zetlít - rostlina je převážně z cukrů vzniklého fotosyntézou(z... celý příspěvek >
Svoz sena, 7.6.2010
Dá se předpokládat (je zde poznámka, že je to horská louka), že je to oligotrofní louka s určitým(pro majitele cílovým) společenstvem rostlin - zřejmě charakteristický druh traviny s významným zastoupením kvetoucích bylin... Je-li to tak, tyto louky... celý příspěvek >
Filtrace pro jezírko?, 2.6.2010
Dobrý den, už samotný záměr pěstovat v jezírku pouze rostliny je dobrý začátek pro průzračnou vodu... ještě bych v nějaké blízké tůni nalovil nějaký zooplankton(stačí do drátěného oka dát silonovou ponožku) a myslím, že máte vystaráno... hezký den,... celý příspěvek >
Už nastal čas roubovat za kůru?, 21.5.2010
Ještě abych doplnil, jsem z hranice Libereckého a Středočeského kraje cca 350 m.n m. Takže žádné super příznivé klima cca 14dní zpoždění vegetace za Prahou a Mělníkem a přesto to šlo... PD
Už nastal čas roubovat za kůru?, 21.5.2010
Dobrý den, nechci radit, protože jsem letos rouboval prvně a to jak kopulací (30%), tak i za kůru (70%). Můžu říct, že vzhledem k mé neznalosti to byl veleúspěch! Chytlo se mi 80% roubů - odebíral jsem začátkem března a rouboval v půlce dubna:... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika