Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sadzovitosť - ako s ňou bojovať, 18.9.2018
Sazovitost je docela problém právě proto, že se pěstují rezistenty a méně se chemicky ošetřuje. Taky jsou odsířené elektrárny spalující uhlí. A také se otepluje. Teplý srpen a zvláště září sazovitosti vyhovuje. Asi budete muset provádět dva postřiky... celý příspěvek >
Odrody 2018, 18.9.2018 Obsahuje fotku
Asi předloni jsem sem dával fotku listu révy, co jsem dostal od kolegyně. Letos jsem uchránil hrozny před špačky a tohle je ukázka. Hrozny spíš menší, ale je jich hodně, bobule krásně kulatá a hodně ojíněná, docela velká, uvnitř slizovitá koule, chuť... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 26.8.2018
Právě, to střídání teplot, déšť a mlhy ještě kloudně nebyly. Gold Bohemie moc nemám a na uskladnění stejně není, tak ji můžu nechat vyzrát. Stejně chuťově nejskvostnější jsou zapomenuté na stromě, hodně vyzrálé. Třeba Idaredu a Najdaredu teplo... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 25.8.2018
Tak já kousek od Opatovic v Hradci Králové Bohemii Gold mám ještě na stromě. Teprve v tyto dny začíná zlátnout, a teprve, až začne padat, tak budu skízet. Za týden, dva? Ostatní opravdu zimní sorty musí vydržet třeba až do konce října. Jablek bude až... celý příspěvek >
Mimořádně tuhé, zelené jablko s výrazným švem na jedné straně, 25.8.2018
Napadlo mně Pottovo???
Zimní zelí vypadá na sklizeň, 24.8.2018
Kvasit bude, ale určitě se zkrátí trvanlivost (kysaného) prodloužením skladování. Nechal bych ho na záhoně co nejdéle. Pokud nebude hnít nebo moc praskat. Vloni mně ke konci sezóny začalo v hlávce kolem košťálu prorůstat malými hlávkami, ale to... celý příspěvek >
Plody paprik - hnilobné skvrny? Co to způsobuje?, 23.8.2018
Je to fyziologická porucha, akutní nedostatek vápníku v plodech, i když ho je v půdě dostatek. Řeší se to postřiky hnojivem s obsahem vápníku (Harmonie, Wuxal...). Stejně jako u pihovitosti jablek. Nesmí se také přehnojit dusíkem a fosforem.
Škůdce na jabloni - Rajka, 12.8.2018
Molověnka hnědá, motýlek. Menší poškození se dá tolerovat.
Následky teplého počasí, 11.8.2018
Když ono v Koreji prší v létě nejvíce z celého roku.
Následky teplého počasí, 11.8.2018
Já mám ožehnutá osluněná jablka. Tam, kde jsou sítě proti kroupám, jsou v pořádku. Když jsem to viděl před léty poprvé, tak jsem měl strach, jestli je to nepoškodí. A nepoškodí.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 5.8.2018
Já stříkám polskou Harmonií vápník. Jen Admirál a Ariwu.
Melouny 2018, 4.8.2018 Obsahuje fotku
No, krása. A tohle je Lajko z Hradce Králové. Dnes utržený, cca 9 kg. Rostliny už pomalu šednou, žloutnou, končí. Celkem bylo 7 plodů ze 3 sazenic. Čtvrtá neměla nic.
Prosím o identifikaci plevele, 24.7.2018
Nějaká nezelená cizopasná rostlina.
Čím je réva napadená?, 24.7.2018
Musíte udělat dva postřiky proti padlí a plísni už před květem. Asi 10 dní před a pak těsně před rozkvětem. Potom několik postřků až do zaměkání bobulí zhruba po deseti dnech. Jelikož máte padlí pořádně zabydlené, tak bych teď hned udělal minimálně... celý příspěvek >
Zvláštna farba listov, 23.7.2018
Dnes jsem koukal na broskvoň, a také už není svěže zelená, jabloně také, některé. Asi to bude normální vývoj. Zrovna u té broskvoně mně to praštilo do očí a vzpomněl jsem si na Váš dotaz. Určitě bude záležet i na odrůdě, počasí, vodě...
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika