Příspěvky uživatele - 66.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Očkování vs. roubování, 26.1.2014 Obsahuje fotku
Očkování je snadnější než roubování. Určitě se Vám podaří, když umíte roubovat. Na snímku očkovanec meruňky po 25 dnech v teple (očkováno v interiéru 1.1.).
Štěpařský vosk - složení vlastních směsí, oblíbené značky prodávaných, 26.1.2014
Lanolin se dá koupit nebo objednat v lékárně. Mají ho však jen v 250 g balení a je pro naše účely zbytečně moc čistý, takže i o něco dražší (velkoobch. 258 Kč/250g). Recept mě zaujal, takže ho vyzkouším. Mimmo
Co už jste letos naštěpovali?, 17.1.2014 Obsahuje fotku
Právě v důsledku teplého počasí jsem začal roubovat i venku. Dostal jsem rybízové rouby a pupeny byly už nazelenalé a pootevřené. Tak jsem několik rybízů a angreštů narouboval. Obvykle to přežije. Ještě jsem očkoval venku mandle, protože raší taky... celý příspěvek >
Roubování, 1.1.2014
Podle jabloňové sekce soudím, že se roubovanec chytne. U peckovin se lépe chytají podnože, které jsou dost silné (C nebo aspoň A). Pokud bych však měl jen jednu podnož, zvážil bych i Béčko. V nejhorším se v létě přeočkuje.
Zničený skleník, 29.12.2013 Obsahuje fotku
Taky je mi hrozně líto, že jste tak dopadla.  Příčina samozřejmě není v polykarbonátu, ale asi v konstrukci rámu. Pokud uvažujete o změně dizajnu, doporučuji velmi ověřený tvar, který se používá také na fóliovníky. Osobně jsem také nevymýšlel... celý příspěvek >
Hodnocení meruňkové sezóny 2011, 22.12.2013 Obsahuje fotku
Na Vysočině mi velmi dobře prosperuje Veharda. Myslím, že je také v okrajových oblastech nejvhodnější z Veselských. Těším se i na Vesprimu. Rannejší odrůdy (jako Vesna) mi taky velmi chutnají, ale rychleji měknou. Na druhou stranu jsou vzácné svou... celý příspěvek >
Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?, 30.11.2013
Tak už Standu nechte. Kyanovodík vzniká z dusíkatého vápna podle vratné Franckovy rovnice: CaCN2+H2+CO=2HCN+CaO. Abyste mě nechytali za slovo, nepopsal to Francek, ale H. H. Franck. Samozřejmě za běžných půdních podmínek bez vodíku a CO, pokud... celý příspěvek >
Odrůdy okrajové polohy, 22.11.2013
Je to broskvoň s vyšší odolností na obsah vápna v půdě. Používá se i na meruňky, stejně jako na broskve.
Odrůdy okrajové polohy, 17.11.2013
Alobal chrání dobře, ale po 2 měsících se mi potrhal na všech stromech. Musel by se nasadit o Vánocích a pak znovu v únoru. Bílý papír vydrží až do jara. Pokud ještě nemrzne, dá se natírat vápnem. To je bezodpadová technologie s rovnocenou ochranou.
Eternit v zahone a komposte, 10.11.2013
Znám lidi, kteří mají zahradu nebo pole na azbestové hornině a žijí. Osobně si vysvětluji pochody v jejich půdě jako mechanické narušování vláken. Vlákna pod 5 mikrometrů jsou už méně nebezpečná, vlákna pod jeden mikrometr se už ani nepočítají do... celý příspěvek >
Tvarovaní broskvone, 18.10.2013 Obsahuje fotku
Pokud je nejnižší zelený list ve výšce 3 metry, tak na zmlazení není jiná cesta. Na následujícím snímku je pahýl broskvoně po odřezané koruně, který po půl roce takto obrazil. Řez byl proveden v dubnu 2013, rána nebyla ošetřena, na starém dřevě... celý příspěvek >
Odrůda Cresthaven, 28.9.2013
V našich klimatických podmínkách je to velmi nutné. Jednou jsem ji viděl neošetřenou a vypadala hrozně.
Vinohradnicke broskvone, 28.9.2013
Vinohradnické broskvoně se obvykle množí semeny. Jejich předností je právě to, že se nemusejí štěpovat ani jinak ošetřovat a přitom jsou jedlé. Udivuje mě, že rostou bez zavlažování, ikdyž je sucho. Samozřejmě, přeočkovat vhodný klon vinohradnické... celý příspěvek >
Jak vyhlíží úroda 2013, 21.9.2013
V řijnu má být relativně tepleji, tak snad i Granny v lepších polohách dozraje. Já se u něj řídím filosofií: buď zmrzne nebo dozraje. V listopadu před mrazy sklidím větší část a začátkem prosince zbytek. Lehké mrazíky plodům zatím neublížily. Krásná... celý příspěvek >
Soused likviduje zahradu, 20.9.2013
Máte pravdu, nesprávně jsem se vyjádřil. Bohužel, platí už jen neměnné pravidlo o tom, ze které strany přichází stín, o který jde. Slovo "ohleduplnost" z předchozího příspěvku je asi ten správný výraz, který by se měl uplatnit. Na mé... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika