Příspěvky uživatele - 235.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Broskvoně - každoroční ztráty, 5.4.2019
U mňa sa tiež dosť takýchto mrzákov nájde.
Rozkvétání broskvoní, 4.4.2019 Obsahuje fotku
Tu kvitne už všetko, z broskýň sú to odrody Champion, Flamingo, Belmondo, Cresthaven a tiež nektarinka (nie som si istý odrodou).
Rozkvétání slivoní, 3.4.2019
S Topfirstem sympatizuju. Ja na ňom oceňujem najmä skorý zber (moja najskoršia slivka) a pekný vzhľad plodov. Chuťovo by to však mohlo byť aj lepšie. Kdyby mně takhle zdravě a bezproblémově rostly broskvoně, byl bych mnohem... celý příspěvek >
Citronela (citrónová tráva), 2.4.2019 Obsahuje fotku
Citrónovej tráve sa lepšie darí v skleníku ako vonku. V skleníku rastliny dosiahnu výšku aj 2 m. Ja si najskôr zo semienok predpestujem priesady a následne ich sadím do skleníka. Výhodou je, že citrónová tráva dobre odoláva suchu. Zbierať ju začínam... celý příspěvek >
Rozkvétání 2019, 1.4.2019
Krátky report z trnavska: marhule dokvitajú, no začínajú kvitnúť broskyne, nektarinky a slivky. Tesne pred kvetom sú niektoré odrody jabloní, hrušiek, skorá čerešňa a tiež muchovník. Ako je takto teplo, všetko naberá rýchly spád.
Nektarinka - výsadba na podzim, 1.4.2019
Trocha Ste tú nektarinku pri výsadbe utopil. Miesto štepenia by malo byť cca 10 cm nad úrovňou zeme (to však nie je príčinou možného neujatia). Ak sa predsa len ujme, odkopte od podpníka zeminu a urobte okolo misku na vodu.
Nektarinka - výsadba na podzim, 31.3.2019
Mne sa zdá, že je už po smrti. Súdim podľa kôry na kmienku, tá vyzerá byť zvráskavená.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 30.3.2019
Netrúfam si odhadnúť vek, sadil ju ešte môj dedko. Strom je na svoj vek veľmi vitálny.  Dva roky dozadu zlomilo v strede koruny pod ťarchou úrody dosť veľkú haluz a na druhý rok z toho miesta vyhnala krásne mladé drevo. Každý rok sa jej snažím... celý příspěvek >
TopTaste?, 29.3.2019
Toptaste síce ide ťažšie od kôstky, no úplne neodlučiteľná určite nie je. Každý rok vykôstkujem zopár desiatok kilogramov, takže to ide. Časť dužiny síce zostane nalepená na kôstke, no nie je to nič hrozné.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 29.3.2019 Obsahuje fotku
Tento strom je neskutočný pracant. Je to odroda Veľkopavlovická a pri minimálnej až žiadnej starostlivosti sa každý rok odvďačí bohatou úrodou.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 28.3.2019
Keďže pomaly sa u nás dostávame do fázy zelených pupeňov, dnes som všetky jablone okrem Rajky a Topazu strekol Vitisanom. Počasie bolo ideálne, bezvetrie a okolo 13°C.  Ďalšie ošetrenie bude tesne pred kvetom sírou a primiešam ešte nejaké... celý příspěvek >
Bergarouge, 28.3.2019
Ja strihám na 80 cm-1 m.
Padání květů merunek, 28.3.2019
Mám rovnaký problém s Orangered-om. Všimol som si to pred dvomi dňami. S opelením to zrejme nesúvisí, kúsok je VP a aj včiel bolo dosť. Počasie zatiaľ nie je zlé, nemrzne, je skôr sucho a teplo ako vlhko a chladno. Zem je tu kvalitná, dosť hlboká,... celý příspěvek >
Bergarouge, 27.3.2019
Všetky konáriky odstrániť a terminál zastrihnúť v požadovanej výške budúcej koruny. Pod najvrchnejším púčikom by som odporučil ďalšie 1-2 púčiky vyslepiť. Z ostatných púčikov vyrašia počas vegetácie základy kostrových konárov, z ktorých si 3-4... celý příspěvek >
Červený rybíz, 26.3.2019
Teraz je tam aj krík čiernej ríbezle, ale nepamätám si, či tam bol od začiatku alebo pribudol neskôr. 
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika