Příspěvky uživatele - 91.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pěstování rajčat v interiéru - třetí sezóna, 10.12.2019
Test „Třetí sezóna“ přechází do kritické fáze. Rajčata byla příliš zahuštěna; jeden list na druhém. Jsou teď silně ostřihaná a skoro všechny plody jsou sklizeny. Rostliny (Vilma po 2 sezónách-se sladšími červenými plody a letošní Aztek se žlutými... celý příspěvek >
Očkování/čipování - vylomená očka, 10.12.2019
Byl tady letos takový postup (Standa?). Už si přesně nepamatuji, jak to bylo a u které dřeviny (nějaká peckovina?). Ale na jednom zkušebním pupenu se mi to nepodařilo. Na druhou stranu si pamatuji, že se mi to kdysi náhodně podařilo na moruši, která... celý příspěvek >
Zkušenosti s hnojením popelem, 3.12.2019
To, co je v přírodě běžné, nemusí být zdraví prospěšné. Požářiště nebo azbest, smolinec, radon, sopečné plyny, olovo a jiné těžké kovy a jejich přirozené sloučeniny, UV záření, mráz, jedovaté houby, ricin a mnohé další rostlinné a živočišné jedy,... celý příspěvek >
Zkušenosti s hnojením popelem, 3.12.2019
Myslíte, že zrovna toto má vůbec nějaký smysl řešit? Abych se přiznal, zatím fakt nevím. To samé jsem si však říkal o DDT, glyfosátu a jiných látkách. Když jsem naposled nechal zlikvidovat všechen nalezený Delor (PCB, ne jabloň) a bílý azbest,... celý příspěvek >
Zkušenosti s hnojením popelem, 3.12.2019
Tak to jsme si nerozuměli. Uhlovodíky nejsou hlavním problémem. Už před mnoha lety jsem si nedokázal ani představit jak budeme v 21. století stanovovat ve spalovnách nebo kamnech např. bezpečnou koncentraci dioxinů (apod.) v jednotkách ppq... celý příspěvek >
Zkušenosti s hnojením popelem, 1.12.2019
Před mnoha lety jsme sypali na ředkvičku DDT proti dřepčíkům a neměli jsme s tím žádné negativní zkušenosti. Postupně jsme svědky odůvodněného zákazu některých látek nebo jejich limitování. Obávám se, že jednou někdo zjistí kolik je i v dřevném... celý příspěvek >
Houby, 1.12.2019
Jsem ze staré školy. Po práci s potenciálně nebezpečnými látkami si myju ruce, i když jsem pracoval v rukavicích. A jedovaté houby na kompost nedávám k vůli sporám. Stačí mi ty, které létají vzduchem.
Jesenno - zimné práce, 1.12.2019
Ten postřikovač byl fantastický. Mně by úplně stačila opravdu malá zahradní verze s třemi vrtulkami a litrovou PET lahví s roztokem. Cena by pak nemusela být až tak vysoká. Při nasazení plné verze by se možná mohly zachránit lesy od lýkožrouta a... celý příspěvek >
Houby, 1.12.2019 Obsahuje fotku
Máte štěstí na dobré jedlé houby. U nás teď řádí neznámé bílé houby. Někdy je jich až 50 ks na několika metrech. Myslel jsem si, že jsou to nějaké opožděné žampióny. Ale nejsou. Mají bílé i lupeny. Převládající názor, že je to muchomůrka bílá jsem... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 30.11.2019
Já to mám zatím jen v plánu. V "TO-DO-LISTu" se tato činnost dnes posunula vzhůru na 4. místo z 20 položek, ale počasí mi nepřeje. Často prší, i když to teď už nikdo nepotřebuje. Kdybych jen postříkal mladé broskvoně, bylo by to mnohem jednodušší.... celý příspěvek >
Rajčata pro rok 2020, 30.11.2019 Obsahuje fotku
Česky se viridulám říká kněžice zeleninová. Ačkoliv v ČR jsem je ještě neviděl. Nejjižněji jsem je viděl koncem října na maďarské dálnici, když jsem v zácpě musel zastavit. Těším se na prosincové mrazíky. Všechny viriduly okamžitě venku uhynou.... celý příspěvek >
Dvoužloutková vajíčka, 30.11.2019 Obsahuje fotku
Zajímavé informace o příčinách slepičích dvojčat. Ani jsem nevěděl, že je to tak málo obvyklé. Kdybych dneska zajel na trh s dodávkou a chtěl 500 dvoužloutkových, možná bych dostal i slevu. Kšefty nejdou. Prší.
Dvoužloutková vajíčka, 29.11.2019 Obsahuje fotku
Nedávno jsem koupil dvoužloutková vajíčka. Normální krabička se ani nedala dovřít. Ve všech jsou opravdu dva žloutky. Je to pravda, že slepice, které taková vajíčka snášejí, brzy uhynou?
Stratifikace peckovin, 28.11.2019
Já jsem z toho pochopil, že se nesnažili pěstovat semenáčky přes zimu doma, ale že to byl jen chybný nástřel. Napoprvé se to stává i střelcům. Školkaři samozřejmě vědí úplně přesně, kdy jim pecky vyklíčí do stadia vhodného na výsadbu a stratifikují... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 28.11.2019
Důvodů může být více. Kromě hlodavců to jsou obsazené nebo nepřipravené záhony, nežádoucí mezery z nevyklíčených pecek a nároky na delší stratifikaci než poskytuje jedna naše zima (např. broskvoně). Přesto se výsadba nenaklíčených pecek provádí také.... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika