Příspěvky uživatele - 137.210

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Favorita Morettini 3, 7.7.2018 Obsahuje fotku
Začíná zrát i FM3.Plody jsou letos menší (60-85 gramů),dužina zatím od pecky nejde oddělit a některé pecky jsou prasklé.Plody nehnijí.Dužina je spíš měkší, šťavnatá, Chuťově jsou plody sladké s typickým broskvovým aroma.Ps: Listy a plody jsou... celý příspěvek >
Albatros, 7.7.2018 Obsahuje fotku
Mě Petře taky Albatros letos nijak neuchvátil.Plody se začaly zvětšovat ještě před Springtime, a zvětšují se i nadále na úkor vybarvení.Ty největší nebudou mit daleko do 300 gramů.Pecky jsou rozpraskané a něktreré plody už zhnily.Dužina je měkká... celý příspěvek >
Shamade, 7.7.2018 Obsahuje fotku
"Aramis"Shamade se kromě rezistence k PPV jeví i značně odolná k tuhým zimním mrazům a také k praskání plodů a následné moniliové hnilobě.Plody jsou střední velikosti postupně se vybarvují od žluto-zelené barvy, přes typicky oranžovo růžovou s... celý příspěvek >
Sklizeň česneku 2018, 7.7.2018
Jak vidno, stále platí staré známe pravidlo o hloupém a líném sedlákovi, který má vždy ty největší "kobzale" (brambory).Letos mám česnek oproti loňsku poloviční, cibuli o obvodu 26 cm jsem ještě neviděl.Z pěti odrůd (Dukát, Unikát,Havran, Karel IV. a... celý příspěvek >
Velmi rané broskve, 6.7.2018
Zdravím Michale, FM3,Royal Glory a Albatros sklízím od včerejška, no sklízím-dozrálo jen pár prvních plodů.Takže v červnu to už nestihly, avizované ochlazení se oproti prvotní předpovědi kapánek protáhlo a dozrávání broskví a meruňek se úplně... celý příspěvek >
Nemoc listů zelene ryngle, 6.7.2018
Šarka se na ZR nedá rozpoznat tak snadno.Typické symptomy na plodech nejsou vůbec patrné a zeleno-žluté "maskáče" na listech se objevují jen zřídka a nejsou tak "do oči bijící"Stromy napadené šarkou téměř neplodí, postupně se zhoršuje jejich... celý příspěvek >
Nemoc listů zelene ryngle, 6.7.2018
Těžko říct, Spolehlivě se to dá rozpoznat jen na základě mikroskopického vyšetření infikovaných listů.V úvahu ještě přichází drobná skvrnitost listů peckovin (Phoma pomorum) a virová -nekrotická kroužkovitost listů slivoní.Červená skvrnitost listů... celý příspěvek >
Nemoc listů zelene ryngle, 6.7.2018
Podle vlhkomilných konkurenčních travin a mechu či lišejníků na větvích, bych naopak usuzoval, že je stromek na přílíš vlhkém stanovišti.Kromě šarky jsou na levé větvi vidět i léze po napadení stromku houbovými nebo bakteriovými chorobani, což může... celý příspěvek >
Dozrávají meruňky ale hnijou, 5.7.2018
Veselka, Vesna,Karola, Soledane,Ledana, Legola,Chamade a spousta dalších.
Dozrávají meruňky ale hnijou, 5.7.2018
Ano je to tak, meruňky hnijí z nadměrného množství vody v půdě a v plodech.Tady s příchodem ochlazení a po vydatných deštích popraskaly a schnily Ledany, Karoly a Soledane.Bergevaly a Strepet mají jen trhlinky v stopečné jamce, nehnijí.Aramis Shamade... celý příspěvek >
Juna, 5.7.2018 Obsahuje fotku
Zas mě to automaticky odhlásilo, tady ještě přidám pár fotek k lepějšímu odhalení odrůdy.
Juna, 5.7.2018
Těžko říct co mi to z té Klivie vlastně poslali.Jelikož nabízejí jen tyhle německé novější odrůdy a také podle určité podobnosti s těmi Petrovými, jsem vydedukoval, že by to mohla být Juna.Katinka bude zralá tak za dva-tři dny a tyhle už mouční.Stále... celý příspěvek >
Juna, 5.7.2018
První dojmy z této "nechtěné odrůdy"(záměna za pozdní Harbellu),rozbředlá moučná slivka, suchá slabě nasládla a na můj vkus příliš kyselá, bez švestkového aroma.Petr bude zcela jistě nesouhlasit.
Meruňka Maďarská - jaké máte zkušenosti, 5.7.2018
Milane, ako to potom vyzerá, keď ich mráz niepreriedi?
Poprosím o určenie odrody marhule, 5.7.2018
Bez nějakých poznávácích znaků (vzrůstnost, typ koruny, velikost listů udání polohohy atd) si těžko někdo troufne odrůdu určit. Mně tady začínají měknout Maďarské, Bergeval,Strepet a Aramis Shamade.Trošku mi ta Vaše přípomíná Velkopavlovickou (jen... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika