Příspěvky uživatele - 141.32

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plody na rajčatech nerostou, 23.6.2013
Špatně opylený květ rajčete udělá malý plod, který nemá tendenci zrát. Dnes jsem prohlížela vijany ve skleníku a mám tam v některých vijanech drobná rajčátka (vždy několik). Na některých odrůdách na vijanech některé plody chybí, květy opadaly. Může... celý příspěvek >
Flekaté listy na okurkách a rajčatech, 22.6.2013
Což takhle vliv veder, přehnojení či popálení vrcholu sluncem. Vaše listy mi přijdou poměrně zdravé, takové detaily bych neřešila.   J. 
Plody na rajčatech nerostou, 22.6.2013
Asi vadí vysoká vzdušná vlhkost ve foliáku, ze které plyne neprášivý pyl. Doporučuji větrat, vyrobit průvan a denně potřásat rostlinami. Stačí prstem cvrnktout do stonku, aby se vijany zatřásly.  S těmito opatřeními mám dobrou zkušenost. Špatné... celý příspěvek >
Zaštipovat cherry rajčata?, 22.6.2013
Current mám letos poprvé. Odrůda se charakterm růstu liší od obvyklých rajčat. I listy a internodia jsou jiná a menší než standartní rajče. Zprvu jsem vyštipovala, kvůli neustálému větvení nyní vedu na několik výhonů jako prosvětlovaný... celý příspěvek >
Rajčata a zálistky - otázky, 20.6.2013
Letos pěstuji několik keříčkových rajčat, mám je vysazeny na netkané textilii. Tam vylamuji zálistky do výšky asi 30 cm. K rajčeti dám tyčku, vyvážu.  Dále ponechám bez vylamování. Doufám, že tím oddálím plíseň, která obvykle keříčkové odrůdy... celý příspěvek >
Konzumace napadeného česneku, 18.6.2013
Hnitím trpí zprvu obaly palic, takže můžete zkonzumovat ty stroužky, které ještě nejsou samy napadeny. Choroba pokračuje i na skládce, pokud máte napadeného česneku více, bylo by vhodné ze stroužků udělat např. česnekovou pastu, než hnití překročí i... celý příspěvek >
Roubování okurek, 16.6.2013
Nedělala bych to tak, ale je to taky možnost. Pokud vydrží oba kořeny, může mít okurka větší přísun živin, než naše, které mají jen kořen tykve. Ale pokud kořen okurky napadne plíseň, může se rozšířit i nad místo spojení s tykví, potom uschne celá... celý příspěvek >
Odrůda rajčete, 13.6.2013
Poslední dva roky plíseň nebyla, takže jsem odolné odrůdy dosud nemohla otestovat v praxi. J. 
Odrůda rajčete, 12.6.2013
Tornádo není špatná odrůda, taky jsem ji dříve pěstovala a v žádném případě ji nezatracuji. Není to odrůda pro nás tady z webu. Je to univerzální rajče s uspokojivým výnosem a chutí, neurazí. Popraská Vám každé rajče, když přijdou deště zvláště ze... celý příspěvek >
Skore zemiaky - vlastna uroda, 12.6.2013
Mám odrůdu Monika, tu pěstuji několik let a jsem s ní spokojená, má vysokou nať a oválné velké hlízy varný typ B. Letos mán ještě odrůdu Collete, ta nemá být tak výnosná jako Monika, varný typ AB, má být chutná. Dále mám vzorek velmi raných brambor... celý příspěvek >
Skore zemiaky - vlastna uroda, 12.6.2013
U nás na Vysočině brambory pořád pěstujeme, jedním z důvodů je, že zde nic jiného pořádně neroste. Rané předklíčené brambory jsem sázela v půlce dubna, do té doby byl sníh a potom mokrý záhon. Porost mám nádherný, letos nepomrzl a zatím nebyla ani... celý příspěvek >
Švestka - hledám vhodnou odrůdu, 10.6.2013
Přidala bych ještě herbicidy z polí. Při jízdě krajinou si někdy všimnu na strarých ovocných stromech i typické poškození herbicidy na listech, to k dlouhověkosti stromu též nepřidá. J.
Rajčata - černé listy, 7.6.2013
Rajče vypadá zdravě, nádech listů je spíše do fialova než černání. Nekrotická pletiva tam nevidím. Plíseň ani houba to asi není. Spíše přehnojení dusíkem. Či postižení chladem? Te´d už je teplo??  J.
Využití odhlávkovaného česneku, 4.6.2013
Zavařené česnekové výhonky v sladkokyselém nálevu jsou delikatesou. Pacibulky se odkrajují, jsou hořké. Zavařuje je jeden známý, má i několik pěstitelů jako dodavatele výhonků. Sama nezavařuji, z mého česneku by bylo množství tak na jednu... celý příspěvek >
Povadlé okurky, 3.6.2013
Možná spáchaly sebevraždu uhnitím od kořenů z letošního počasí. Omrznutí listů by se projevilo jinak. J.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika