Příspěvky uživatele - 6.16

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pomoc - zničený kmínek, 25.4.2012
Mě nepřipadá zjevné, že došlo k dvojímu roubování. Mohl to být klidně špatně zapěstovaný stromek, který někdo v minulosti zjednodušil na jeden kmínek. Příčin poškození může být víc. Kromě zmiňovaného křoviňáku a nektriové rakoviny může stromek... celý příspěvek >
Výsadba ovocných stromů na horách, 18.4.2012
Z těch historických odrůd bude v běžných školkách průsvitné a Hardyho. Pan Liberda si nasázel dost širohý sortiment včetně dost citlivých a teplomilných odrůd jako je Golden. Proti takovým pokusům nic nemám. Po třech letech po výsadbě, kdy stromky... celý příspěvek >
Stará hrušeň - odrůda?, 15.4.2012
Zrovna Jakoubka v Lidové pomologii není.  Zato Roessler ve svém spise uvádí tři různé Jakoubky. Z jeho Jaroměřské školky se asi šířily po východních Čechách.  Jakoubky by údajně měly mít cibulovitý tvar.  Novější pomologie rozlišuje... celý příspěvek >
Co do foliáku pod hadovky?, 8.4.2012
Dík za tip, zkusím ty papriky a netkanou, snad z toho něco bude.            Máchal
Co do foliáku pod hadovky?, 7.4.2012
Dobrý den, letos jsem si pořídil foliák 2,25x3 m víceméně na okurky hadovky. Co byste mi poradili pod ně dát aby se to spolu sneslo a nebylo to náročné na údržbu. Napadá mě černá netkaná a na ní možná papriky a nebo nakládačky bez netkané a nebo... celý příspěvek >
Opadávání jablek, 5.4.2012
Problematické bývají odrůdy plodící ve shlucích. Pokud jsou plody ploché a s krátkou stopkou, před sklizní se vytlačují. U takových odrůd je dobré udělat po červnovém propadu probírku plodů.
Jasně žluté dřevo - ví někdo z jakého je stromu?, 5.4.2012
Žluté dřevo má třeba krušina olšová.
Vlašský ořech, 30.3.2012 Obsahuje fotku
Možná něco vyšlechtily. Vývoj podnoží ořešáků nesleduju. Obecně platí, že J. Nigra je hypersenzitivní na CLRV (tuším, že se ta viróza nazývá svinutka třešní). Symptom na stromech roubovaných na hypersenzitivních podnožích se projevuje tzv. blackline.... celý příspěvek >
Vlašský ořech, 29.3.2012
Černý ořešák má hypersenzitivní reakci na CLRV, proto se jako podnož pro vl. ořech už dávno nepoužívá.
Střih sloupové hrušně, 27.3.2012
Štíhlé vřeteno je dost široký pojem. Zjednodušeně je ŠV stromek na slabě rostoucí podnoži, který má větve nasazené vodorovně, v základně je cca 1m široký a směrem nahoru se zužuje. V případě jabloní je konečná výška 2,2m-3,5m. To je zhruba obecný... celý příspěvek >
Štěpařský vosk, 27.3.2012
Jenten je klasika. Mě naprosto vyhovuje.
Střih sloupové hrušně, 26.3.2012
Sloupovité to není. Je to stromek zapěstovaná jako štíhlé vřeteno. Terminál vyvažte bužírkou k drátům. Terminá zastřihněte v jednoletém dřevě. Větve které jsou tlustší než polovina kmínku odstraňte. Větve v horní části, které jsou silnější než ty... celý příspěvek >
Vypestovanie vretena, 21.3.2012
Zrovna u Šampionu není problém s převislým růstem. Korunka by mohla být založena níž. Musíte si to rozhodnout sám.
Vypestovanie vretena, 19.3.2012
90 cm je optimální výška nasazení korunky. Vodorovné větve se vám lehce ohnou a budete rád, že se vám ovoce neválí po zemi. Jaká je to odrůda a podnož? Vřetena se dnes pouštějí do vyšší výšky než jsou dva metry.
Jak hnojit jabloně, 18.3.2012
Protože jsou některé prvky málo pohyblivé v půdě, je lepší hnojivo zarýt. Při rytí na okapu koruny nepoškodíte hlavní kořeny a hnojivo je pro strom dostupné.  Sypání hnojiva blízko kořenového krčku může mladý stromek poškodit. Máte-li pod... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika