Příspěvky uživatele - 44.75

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co vaše réva? (2013), 4.10.2013
Pod přijatelnou konzumní zralostí si představuji, že chuť stolních odrůd bude pro pěstitele alespoň uspokojivá a cukernatost moštových odrůd bude dostatečná pro výrobu moštu. To vzhledem k letošní krátké vegetační sezoně. Předpokládám (doufám), že... celý příspěvek >
Ulomený terminál, 4.10.2013
S tím souhlasím. Nečekat, že si s tím stromek sám nějak poradí. Na jaře vybraný horní výhon vyvázat a postupně narovnávat do svislé polohy. Vrcholový čípek zastřihnout. Přihnojit a přihnojovat. Trávu z okolí stromku odstranit. Zapěstovávat... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 4.10.2013
Letošní sezona v nevinařských oblastech západní části republiky byla velmi krátká. Slibný nástup jara byl vystřídán jeho extrémně chladným závěrem (druhá polovina května, červen), kdy se vegetace téměř zastavila. Rychlý přechod do žhavých... celý příspěvek >
Rubinola - praskanie kôry kmeňa, 3.10.2013
A má ten váš Idared stejný podpník jako vaše Rubinola? Pochybuji o tom.
Švestka Jojo, 2.10.2013
Mně letos Jojo zaplodilo poprvé a tak jsem měl obavu z té jeho inzerované "podradnější chuti" a "nesladkosti". Když pominu, že z asi 40-ti zrajících plodů mi cca polovinu odebrala pilatka s obalečem (neošetřil jsem) a zbývající druhou polovinu... celý příspěvek >
Vinohradnicke broskvone, 2.10.2013
Avšak hojnost proutí nastane, i když se neřeže vůbec. Pravda, ty proutky jsou v pozdějším věku už jenom kraťoučké a tenoučké, kdesi vysoko v koruně stromu, takže to už není pořádné proutí, ale spíše husté špejloví, ale je jich zato móóóc. Říká se... celý příspěvek >
Vinohradnicke broskvone, 2.10.2013
Nevěřte svému odborníkovi, neradí vám úplně dobře. Ale i když jej poslechtete, úrody se dočkáte. A když vám vadí střih a neprovádíte jej vůbec, lze broskvoně i nestříhat, proč ne. Každý, kdo řeže či střihá ovocný strom, by měl vědět proč to dělá a... celý příspěvek >
Cukry v hroznech, 2.10.2013
Nemám to nastudované, ale myslím si, že po ztrátě listové plochy se už cukernatost přírodní biologickou cestou zvyšovat nebude. Dojde však k zastavení přísunu vodního roztoku do bobulí a postupným odparem vody přes stěny bobulí se dále... celý příspěvek >
Kudy monilie?, 27.9.2013
Omlouvám se vám za to, pane Daníku, že se vám mé příspěvky a názory nelíbí. Vrátím -li se na začátek naší vzájemné diskuse, kde jste se dožadoval informací o tom, zda po uplynutí OL je obsah rizikových látek v plodinách pod anebo nad "stanovenými... celý příspěvek >
Kudy monilie?, 26.9.2013
Že jste vycouval ze společné diskuse je ovšem velká škoda. Co jiného než diskuse posouvá vědění? Já jsem se (a možná i jiní) totiž chtěl konečně dozvědět, co vlastně o problematice, kterou tak často a s chutí komentujete, a jíž věnujete značnou část... celý příspěvek >
Kudy monilie?, 26.9.2013
Pane Paľo:,  promiňte, ale vy velmi špatně analyzujete psaný text a máte evidentní problémy chápat správně logiku textu, psaného druhou osobou. S podanými informacemi obrazně žonglujete jako eskamotér v šapitó, přesně tak, jak se vám to hodí a... celý příspěvek >
Kudy monilie?, 24.9.2013
Kdo chce doma pěstovat bez jakýchkoli rizik z možných násedků chemické ochrany, může sáhnout po produktech biologické přírodní ochrany, (například od fy Biocont). Má to ale háček, stojí to výrazně víc peněz, použití těchto produktů je složitější a v... celý příspěvek >
Kudy monilie?, 24.9.2013
Buďte ubezpečen pane Daníku, že nějaká měřitelná množství cizorodých látek v rostlinách po použití pesticidů jsou VŽDY i po uplynutí předepsané ochranné lhůty. Snažil jsem se vám ale vysvětlit, že je druhořadé až zbytečné, vědět co a kolik toho... celý příspěvek >
Kudy monilie?, 24.9.2013
"U Vás by bylo zajímavé nechat udělat chemický rozbor jednotlivých plodin v době sklizně na Vámi používané pesticidy - byla by to určitě precedentní informace, zda při dodržení OL jsou plodiny bez obsahu postřiků, nebo naopak se krmíte dobrovolně... celý příspěvek >
Réva - draslík x hořčík, 24.9.2013
Inu, nečtu.  Kdybych četl, byl bych v obraze.  Ale na druhou stranu, jako čelný představitel zdejší sekce Naivních Teoretiků si mohu takovéto základní neznalosti bez uzardění dovolit.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika