Příspěvky uživatele - 129.96

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 13.1.2010
Taky to nevím jistě, nebyl jsem ve výrobně. Ale calvados se dělá ve Francii z cidru a ten se doslazuje. Viz. stránky ČZI
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 13.1.2010
Ne, myslel jsem tím, že se z ovoce aroma maceruje. Nebo si vymyslete jiný, vám milejší, výraz pro získávání vonných látek prostřednictvím ponoření do lihu. Jinak jsem už ovšem nechtěl odpovídat, protože Vaši poznámku nepovažuji za... celý příspěvek >
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 13.1.2010
Pokud já vím, tak v České republice se za kalvádos označuje destilát z jablečného vína. Destilát z jablečné břečky je jabčák nebo jabkovice. Ale může se to místně lišit. České publikace to však takto rozlišují Je otázka, jaké množství cukru je... celý příspěvek >
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 13.1.2010
Ještě jednou. Z neponořené deky se nic nemaceruje. To znamená, že ta vrchní vrstva je k ničemu a nakonec se vyhodí. Mně se jí podaří zamícháním potopit (stačí 4x) a pak se maceruje aroma a probíhá kvasný proces ze všeho ovoce, které je naloženo.... celý příspěvek >
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 13.1.2010
Přál bych Vám ochutnat můj destilát z jablečného vína. Dávám mu přednost před slivovicí. Jistě by byla zajímavá i slivovice, která zrála v sudech. Calvados je obchodní značka stejně jako třeba Šampaňské. Nesmí se používat na... celý příspěvek >
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 13.1.2010
Je zcela bez debaty, že se podle zákona cukr do ovocných kvasů na pálení přidávat nesmí. Bavíme se ovšem teoreticky, jestli je to technologicky možné a vhodné. V některých zemích EU se to smí. Tragedie je, když si člověk udělá jablečné víno... celý příspěvek >
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 13.1.2010
Jsme opět u dlouhodobého sporu zda přidávat nebo nepřidávat. Nechme to tak, že přidávat je možné a někomu to chutná a někomu ne. V každém případě, do vína se řepný cukr přidává (dokonce je to státem povoleno) a nikdo si nestěžuje, že pije řepové... celý příspěvek >
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 12.1.2010
Já jsem nic nezaměnil. NERADÍ PŘIDÁVAT jste původně napsal Vy. Račte se podívat zpět. Já jsem tedy spíš ten, který se přesně snaží analyzovat příspěvek nebo dotaz a zásadně si ho nijak neinterpretuji. Což je pohříchu pro český národ typické.
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 12.1.2010
Proč neradí přidávat cukr a nedoporučují míchání. Jedna věc je něco nedoporučovat a druhá věc je říci PROČ?
Odvětrání slivovice, 12.1.2010
Vyzkouším to. Ale prosím podrobnější informaci. Mám např kořalku v 5l skleněném demižonku. Ponořím ho tedy do nějakého hrnce s ohřátou vodou na 60 stupňů? Má být celý ponořený? Má se nechat chladnout celou dobu v tomto hrnci s vodou? Kolik má být té... celý příspěvek >
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 11.1.2010
Běžně se i v českých krajích dají koupit vinné kvasinky v drogériích nebo v zahrádkářských potřebách. Moraváci to mají jednodušší, protože tam je kvašení každoroční koníček mnoha lidí a tudíž se tam dají koupit kvasinky všude možně. Ale díky... celý příspěvek >
Odvětrání slivovice, 11.1.2010
Alkohol se odpařuje při všech teplotách a ne tedy až nad 70 stupni. A tak tam pochopitelně ztráta bude, ale asi nebude nijak rozhodující. Já nechávám demižóny větrat celou zimu ve sklepě tak, že je uzavřu mulem a ovážu gumičkou. To je v podstatě... celý příspěvek >
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 11.1.2010
Prudký nástup kvašení lze zajistit i bez ušlechtilých kvasinek tím, že se udělá 2-3 dny předem menší zákvas, který se pak naleje do potom vytvořené břečky. Ale bylo by to asi zbytečné. Když už dělat zákvas, tak s ušlechtilými kvasinkami. Mají tu... celý příspěvek >
Úkap a dokap, 8.1.2010
Úkap a dokap nejsou vlastnosti destilačních přístrojů, nýbrž jsou to přesně nespecifikovatelné fáze destilace. A například při destilaci vína úkap prakticky není. Diskuse na toto téma je na tomto webu poměrně rozsáhlá. Podívejte se.
Zmrznutí kvasu, 8.1.2010
Naprosto souhlasím. Velmi slušná koncentrace lihu v nedoslazovaném kvasu z hodně sladkého ovoce je 10%. A 10% roztok alkoholu dokáže zmrznout i při -10 stupních C. 17% kolem -18 stupňů. Je to prostě otázka síly mrazu. 98% líh zmrzne asi při -144... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika