Příspěvky uživatele - 180.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaký je botanický název této rostliny?, 16.9.2010
Dobrý den. Pravděpodobně Bergenia cordifolia.
Jak se jmenuje tato cibulnatá květina?, 13.9.2010
Crocosmia (montbrécie)?
Jste také fandové do bylinek?, 12.9.2010
Santolina neboli česky svatolína je vynikající koření pod ryby. bylinář Vladimír
Pámelník - jak moc je jedovatý?, 6.9.2010
Dobrý den. Je uváděn jako mírně jedovatý. Stanislaw
Strupovitost jabloní - mám stromky zlikvidovat?, 6.9.2010
Dobrý den. Jen uvedu, že rezistence už byla prolomena i u nás. Bohužel.
Jste také fandové do bylinek?, 5.9.2010
Pane Juliusi tak mě napadá dle popisu zda se nejedná o maří list balšámový, který má listy větší než klasická máta a voní po žvýkačce. Škoda že nemáte fotografii této rostliny. Lidovým názvem balšám se může také nazývat kromě máty také maří list... celý příspěvek >
Jste také fandové do bylinek?, 2.9.2010
Mátu jablečnou, citronovou a pomerančovou prodávali na Floře v Olomouci. Jsem trochu nedůvěřivý k těm názvům, neboť doma pěstuji mátu vonnou, která se nazývá ananasová a k ananasu má hodně daleko. Myslím že tyto komerční názvy mají zvýšit prodej... celý příspěvek >
Přísavník, 1.9.2010
Dobrý den. Ne tak zcela. Psí víno je lidové označení pro Parthenocissus quinquefolia, což je loubinec pětilistý, ale i pro Parthenocissus inserta, což je loubinec révovitý, a ten na úponcích přísavné terčíky skutečně nemá.... celý příspěvek >
Vrba bílá, 1.9.2010
Dobrý den paní Marcelo. Především by bylo dobré vědět, co jste skutečně koupila. Salix alba je skutečná vrba bílá, pruty hnědozelené až hnědočervené. Z ní je kříženec Salix alba "Tristis", což je známá převislá vrba se... celý příspěvek >
Jste také fandové do bylinek?, 28.8.2010
Zdravím všechny fandy do bylinek. Je pomalu konec léta tak by mě zajímalo jaké nové druhy léčivek jse Vám podařilo sehnat. U mne to byla violka tokijsská, rehmanie lepkavá a andělika čínská. V součastné době pěstuji z trvalek agastache svraskalou,... celý příspěvek >
Břízy ve stromořadí, 26.8.2010
Dobrý den pane doktore. Souhlasím s Vámi. Kamarád dřív pracoval u bývalého zahradnického podniku v Olomouci a vyprávěl mi, jak jezdili vyzvedávat nálety bříz do štěrkoven vTovačově, kde se štěrk těží. Prý se to spolehlivě ujímalo. Ale to je... celý příspěvek >
Břízy ve stromořadí, 26.8.2010
Dobrý den. Ano, měl jste velké štěstí, bříza vždy patřila k hůře přesaditelným dřevinám.  Ale platí to hlavně u vzrostlejších stromů. Je sice náletová, ale protože tvoří mělký kořenový systém, bývá přesazování spojeno s velkým procentem... celý příspěvek >
Lesnické pletivo na nakládačky?, 19.8.2010
Dobrý den. Tímto pletivem mám oplocené své pozemky. Zkuste se zeptat některého lesníka ve Vašem okolí. Někdy mívají zbytky po stavbě oplocenek. Taky jsem potřeboval jen 25 metrů, ale nové je jen po 50i metrech jak píšete. Takže mám teď půl nové role... celý příspěvek >
Jaký zahradní traktor?, 18.8.2010
Dobrý den. Souhlasím. Seču pravidelně přes 2000m2 a mám sekačku právě od Bédi a pravidelně za 2 hodiny je hotovo. A to má sekačka záběr tuším něco přes 50cm. Žádný problém. Stanislaw
Poznáte co je to za rostlinu?, 15.8.2010
Cornus alba čili svída bílá.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika