Příspěvky uživatele - 100.59

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2017, 19.8.2017
U nás jsou letos rajčatavelmi uspokojivá a prakticky bez chorob, plodnost velká, ale menší plody přes pravidelnou zálivku a přihnojování. Z odrůd vítězí Mandat, zvláště u dětí ("chci ty válečky!"), který narozdíl od loňska vůbec nepadá! Za ním v... celý příspěvek >
Stanley, 16.8.2017
To jsem zapomněl dodat - šarku S na list chytl už asi 3 rok po výsadbě, vtipně jsem si jej ten rok přerouboval i na další semenáč kde se ihned objevila taky. Na plodech zatím není. Hojně trpí červivostí. Chuť ujde, ale nenadchne. Plodnost rekordní,... celý příspěvek >
Stanley, 15.8.2017
Počkám ještě jeden rok, ale zatím Stanley trpí monilií plodů natolik, že polovina ji dostane i v suchém létě. Do plodů před sklizní na přímý konzum stříkat nechci.
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 11.8.2017 Obsahuje fotku
Dnes jsme posvačili první hrozny Nera, ne že by měly už ideální cukr, ale je na nich spousta vos a některé dokonce chytily plíseň, tak nelze čekat. Vlastně hrozny jsou jen na hlavách chráněných domem, ostatní zmrzly buď v zimě nebo pak zjara.... celý příspěvek >
Dusík z dešťů a růst trávy, 11.8.2017
Podle zmíněných teorií a výpočtů se divím, že kolem D1 neroste tráva jako kukuřice
Pepino 2017, 11.8.2017 Obsahuje fotku
Nádhera, jaký je tajný pěstitelský recept? Já mám velký květináč kolem 20l, velkou rostlinu, ale plody poměrně zatím malé. Docela byl problém to přesto uzalévat v těch vedrech.
Změna klimatu - růst nových rostlin, 5.8.2017
Opuncie už tady dávno rostou - u dálnice Hradec-Praha asi na půli cesty na pravém svahu mezi borovicemi je jich hromada už řadu let.. ovšem zanesl je tam člověk
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 5.8.2017
Se Solarisem nemám zatím zkušenosti. Sice mám cukání zkusit pár hlav a dělat burčák, ale nemám místo, kam sázet. Kolik nechat listů za hroznem je obecně těžká otázka, myslím. Někdo řekne min 15, 18... Podle mě to je složitější. Záleží na vitalitě... celý příspěvek >
Okurka hadovka - žloutnutí listů, 5.8.2017
Omite byl, pokud pamět neklame, na svilušku chmelovou, na okrasných kytkách mi moc nezabíral, ale možná jsem si vypěstoval odolný klon. Sviluška se dá dost dobře potlačit bez tvrdé chemie - oplachem listů, rosením, olejem s kapkou jaru ve vodě,... celý příspěvek >
Granny Smith, 30.7.2017
GS není jablko k nám, nepotřebuje ani tak přímé slunce, jako velkou sumu teplot. Podle mě má smysl pro pěstitele z jižnějších oblastí, kteří nemají optimální sklep, nebo dokonce uskladnění s řízenou atmosférou a preferují v jarních měsících jablko s... celý příspěvek >
Pepíno Gold žloutne, 29.7.2017
Vidím tam svilušky. Pokud nechcete použít chemii (Nissorun, Vertimec, Omite), zkuste jedlý olej do vody s trochou jaru a omýt listy z obou stran až se vytvoří souvislý lesklý film. Silně napadené listy zlikvidovat. Do 10 dní opakovat. Svilušky... celý příspěvek >
Kopr, 26.7.2017
No právě že i mě kopr roste jen tam, kde jsem ho nesil (třeba v květinovém záhonu). Tak, kde jsem ho vysel, zanikl..je to záhada. Takže teď jsem ho rozházel všude možně a třeba se mu to bude líbit...
Topaz nepřekonaný, 25.7.2017 Obsahuje fotku
Nechci Topaz zatracovat, jen v mých podmínkách jej nelze trvale pěstovat bez postřiku, což bylo stran rezistentů mé očekávání. Chuťově stále patří v naší rodině koncem zimy k našim favoritům. Pokud máte jablek dostatek, jistě se tam dají vyselektovat... celý příspěvek >
Kaktusy vhodné do polostínu, 25.7.2017 Obsahuje fotku
Zajímavý postřeh - mě R tedy nikdy nekvetl a pod střechou skleníku na plném slunci se tváří spokojeně. Zato v zimě mu absolutní sucho a chladno s ostatními kaktusy moc nesvědčí...
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 23.7.2017
Pak nám napište, jaké ty hrozny byly chuťově a s cukernatostí, ono méně je někdy více, zvláště mladá hlava, na které není dost dřeva. Loni jsem tento pokus udělal na hlavě Huxelrebe u jižní zdi. Ideální místo, ranná odrůda, nechal jsem tedy... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika