Příspěvky uživatele - 182.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Topaz, 5.4.2018
U mňa (trnavsko, 130 m n.m.)  patrí Topaz k top odrodám. Celkovo mám posadených 6 stromov, z toho 3 som vysadil minulú jeseň. 5 je na podpníku MM106 a 1 na M9. Ten na M9 mám asi 10 rokov a zatiaľ sa drží. Všetky sú v tvare ovocnej... celý příspěvek >
Rez jablone, 4.4.2018
Tu si dovolím poznamenať k druhému obrázku 2 veci: 1. Ten "pahýlček" vznikol pravdepodobne tak, že terminál nebol odstrihnutý tesne nad púčikom. ale niekde medzi púčikmi, resp. možno aj bol ostrihnutý tesne nad púčikom, ale ten sa na... celý příspěvek >
Štíhlé vřeteno - řez 1. rok, 4.4.2018
Ja vždy pri novovysadenom stromčeku, bez ohľadu na odrodu, zrežem konáre hlboko (2-3 očká), aby som v prvom roku podporil vegetatívny rast. To či na vnútorné alebo vonkajšie očko by som prispôsobil tak, aby nové výhony po reze boli aj naďalej v... celý příspěvek >
Aké odrody jabloní?, 12.2.2018
Pripojím aj ja svoju skúsenosť s lisovaním. Naposledy som lisoval včera, 11.2. Z 80 kg podrvených jabĺk som získal 68 l šťavy. Čo sa týka odrôd, tak som použil zmes Topaz+Fuji. Tie boli podrvené na jemnú kašu, do ktorej som pridal pektolytický enzým... celý příspěvek >
Aké odrody jabloní?, 8.2.2018
Ja mám veľmi dobrú skúsenosť s odrodami Hanita a Toptaste. V tomto prípade chuťovo zaujímavejšia je podľa mňa Hanita, na pálenie je zas vhodnejší Toptaste. Údajne má zo sliviek najvyšší obsah cukrov.
Topaz nepřekonaný, 12.12.2017
Napíšem aj ja svoju skúsenosť s Topazom. Jeho pestovaniu sa venujem asi 10 rokov, stromy mám na podpníkoch M9 a MM106, pestovaných prevažne na vedení. Čo by som vyzdvihol, je najmä pestovanie s minimálnou chemickou ochranou (za celý čas som ani raz... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 12.12.2017
4 stromy nie sú zas až tak veľa, časť sa uskladní a časť bude na spracovanie.
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 11.12.2017
Už som to síce písal v inom vlákne, ale dám to aj sem. Túto jeseň som v okolí Trnavy vysadil tieto odrody jabloní: 4x Topaz na MM106 3x Rubinola na J-TE-H 2x Heliodor na MM106 1x Fuji na M9 Na semenných podpníkoch zase odrody 2x... celý příspěvek >
Aké odrody jabloní?, 27.11.2017
Tak nakoniec som vysadil nasledovné odrody: 4x Topaz na MM106 3x Rubinola na J-TE-H 2x Heliodor na MM106 1x Fuji na M9 Na semenných podpníkoch zase odrody 2x Boikovo, 2x Jaderničku moravskú, 2x Perménu zlatú zimnú, 2x Smiřické... celý příspěvek >
Aké odrody jabloní?, 22.9.2017
Dobrý deň, chcel by som vás poprosiť o radu. Túto jeseň mám v pláne vysadiť zhruba 20 ks jabloní. Oblasť trnavsko, prevažne hlinitá černozem, nadm. výška cca 150 m, ročný úhrn zrážok 500-600 mm. Doteraz som mal vysadené odrody Jonagored,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika