Příspěvky uživatele - 165.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Je to spartan?, 2.9.2023 Obsahuje fotku
Pane tazateli, nemůže se jednat o Spartan.Není prostě možné aby zimní odrůda zrála v půli srpna tedy o 5÷6 týdnů dříve.Vzpomeňte, jaro se letos opozdilo a bylo velmi chladné.Odhadoval jsem zpoždění asi 10 dnů.V červnu a červenci přišli první tropy a... celý příspěvek >
Jabloň Mio, 27.8.2023 Obsahuje fotku
V parnech které byly v minulých dnech jsem prošvihl sklizeň jablek Mio (dvě malé větvičky naroubované na Jonathanu).Nebyla síla, která by mě tam dostala.Mimo dvou plodů vše znehodnoceno na zemi.Jedno jsem utrhl a druhé méně vybarvené nechal na... celý příspěvek >
Sweet Tango 🍎, 27.8.2023 Obsahuje fotku
Nádherná úroda Milane.Já jsem byl včera na skok na zahradě a shodou okolností jsem vyfotil detail osluněných plodů.Pokud mě počasí pustí provedu částečné odlistění kolem ostatních plodů a klidit budu zřejmě až tak za deset dnů.Loňská prvoúroda byla... celý příspěvek >
Nové odrody marhúľ🍑, 21.8.2023
PzP, kdyby jste mě řekl do očí tu první větu tak než by jste ji dořekl tak bych vás vystřelil z trenek.Jste nešťastný člověk o čemž vypovídá vaše jazykové výrazivo proti všem s jiným názorem.Macoun? - nehorázná lež. Zahradě zdar - Mičurin II (470... celý příspěvek >
Ošetření řezných ran, 21.8.2023
Jsou různé názory zda rány zatírat a nebo ne.Osobně rány zamazávám i ty menší.Nejsme zaostalí to se nám jen snaží vsugerovat veřejnoprávní media.Držím se starší české literatury, kde je zamazávání ran doporučováno.Podívejme se na problém... celý příspěvek >
Nové odrody marhúľ🍑, 21.8.2023
A teď toho mám dost.Co si to vůbec dovolujete PzP vúči Korzárovi.Kdo jste, že budete určovat kdo je jaký ovocnář jaká je osobnost a co smí psát.Přesně takové příspěvky jste psal na mou osobu když jste ještě kamarádil s doktorama.Pan Korzár se svojí... celý příspěvek >
Etrusca, 20.8.2023 Obsahuje fotku
Po týdnu skladování v lednici třetí ochutnávka a chuť se zlepšuje, je příjemná, dužnina máslová bez hrudek a šťávnatá, slupka při konzumaci neznatelná.Trochu bych uvítal více cukru ale to může být způsobeno předčasnou sklizní.Na druhou stranu je v... celý příspěvek >
Hrdza hrušková, 20.8.2023
Před několika lety jsem zde na stránkách upozorňoval na plíživé nebezpečí napadení touto chorobou hrušní.Nebylo to bráno vážně a spíše byla snaha o bagatelizování mého varování.Viděl jsem co dokáže na mladém stromku u souseda až to vedlo k zastavení... celý příspěvek >
Mantet, 18.8.2023 Obsahuje fotku
Letos poslední snímeček Mantetu.Přechovávání těchto jablek v šuplíku lednice viz.příloha značně prodlužuje dobu konzumace.Plody je třeba očesat probírkou kdy na opačné straně líčka začne zalená barva nažloutat.Při česání je tedy nutné dbát na výběr... celý příspěvek >
Etrusca, 13.8.2023 Obsahuje fotku
Tato huška byla vyštěchlena v Itálii na florenské univerzitě křížením Coscia x Gentile v r.1991.Letní hruška s vysokým výnosem poměrně velkého ovoce symetrického tvaru.Slupka zelená s narůžovělým líčkem.Dostupných informací je velice málo ale objevil... celý příspěvek >
Roubování na pařízek, 12.8.2023 Obsahuje fotku
Minule jsem psal o různých faktorech ujmutí roubování na pařízek za kůru.Věděl jsem, podnož v zemi pouze rok a půl a bude nutno využít případných letorostů z podnože pro táhnutí mízy.Blbostí jsem o letorosty přišel a růst roubu ustal - obr.1.Dlouho... celý příspěvek >
Jaké brambory - ze sklepa nebo sadbové?, 5.8.2023
Výměru Vám neřeknu.Pěstoval jsem je na více místech podle prostorových možností.Nejvíce kolem hrušně, kde byly lehce přistíněné.Vysadil jsem do krátkých brázdiček přesně 31 hlíz. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Jaké brambory - ze sklepa nebo sadbové?, 5.8.2023 Obsahuje fotku
Před nadcházejícími vydatnými srážkami jem včera vykopal velmi rannou odrůdu brambor růžové slupky Primarosa.Nechtěl jsem aby zbytečně ležely v bahně.Vzhledem k suchému počasí jsem moc neočekával.Byl jsem příjemně překvapen.Vysadil jsem asi necelého... celý příspěvek >
Mantet, 5.8.2023 Obsahuje fotku
Už sklízím probírkou.Pohled na celkovou úrodu na vřeteni není nijak oslnivý.Je to způsobeno postupným vybarvováním a dozráváním což je velmi pozitivní vlastnost této odrůdy. Značné prodloužení sklizně a konzumace. Detailní snímky plodů hovoří o... celý příspěvek >
Mantet, 1.8.2023 Obsahuje fotku
Letošní Mantet má trochu zpoždění.Tak zatím jenom pohled na současný stav.Postupné dozrávání se již hlásí a za pár dní bude průběžná sklizeň. Každý rok je příjemné začínat jabloňovou sezónu velice kvalitní odrůdou. Zahradě zdar - Mičurin II (470... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika