Příspěvky uživatele - jardo

Hlava motoru, 1.7.2011
Papierové tesnenie pod hlavu nepatrí. Musí byť teplu odolné.Mala by byť dodržaná aj jeho hrúbka. To je dosť dôležité. A hlavu treba dotiahnuť nejakým momentom. Pokiaľ tieto veci nie ste schopný dodržať, oprava by sa nemusela podariť a mohli by sa... celý příspěvek >
Oprava prorezlého šasi sekačky + údržba motoru, 27.6.2011
K podobnému prejavu u týchto motorov dochádza po tom, keď kosíte dolu kopcom, to je hlava motora príliš nízko. Olej sa zleje do hlavy a cez ventily ho motor vyhodí. Tomuto spôsobu kosenia sa treba vyhnúť a ak sa kosí svah, tak radšej do kopca.... celý příspěvek >
K čemu se to používalo?, 25.5.2011
Tie hustejšie sme používali na vojne. Bola to tajná zbraň RV9 = ručné vidly 9 zubé. Bolo to u železničného vojska a hádzal sa s nimi ten štrk.
Zmena z minerálneho na syntetický motorový olej, 5.4.2011
Ani voľba správneho oleja nie je pretek o najvyššie triedy špecifikácií a hodnôt. Presne tak, ako je to u všetkého. Aj olej musí byť použitý len ten správny. Aj olej potrebuje pre plné využitie jeho úlohy správne podmienky. Darmo použijete olej... celý příspěvek >
Zmena z minerálneho na syntetický motorový olej, 4.4.2011
Rozhodnúť sa môžete jedine podľa doporučenia výrobcu motora. Správny olej sa nevyberá len podľa viskozity. Myslím si ale že tak 15W-40 ako aj 5W-30 musia z pohľadu viskozity vyhovovať pre celoročné použitie v našich končinách. Už vôbec nie je možné... celý příspěvek >
Co s jahodami?, 29.3.2011
Celkom ste ma ukľudnil. Mal som trocha výčitky svedomia pri pohľade na moje jahody. Už so myslel, že tie moje sú zrelé tak akurát zakopať. Ale predsa som ich radšej okopal, očistil, pohnojil a teraz už som spokojný, a nielen pri pohľade na Vašu... celý příspěvek >
Jak vymyslet čerpadlo z jímky na dešťovou vodu, 29.3.2011
Aj ja si myslím, že návrh pana Jiriho je najjednoduchší a najlacnejší. Je zbytočné do takých vecí investovať. Tiež som dlhé roky používal staré zreparované odstredivé čerpadlo. Videl som tento systém doplnený pretlakovým ventilom. Ten pri náhodnom... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 23.1.2011
Na dovolenke pri mori pijem cez deň v horúčave a pred jedlom slivovicu a domáce vôbec z mrazáku. Príjemne to schladí. Pri posedení večer na terase, už ale bez chladenia.
Ake rajciny a papriky si kupit do sklenika, 23.1.2011
Je možné, že sa to tu už riešilo, ale pripojím môj poznatok. Nie som žiadny profesionál, pestujeme doma z vlastných semien, odrodu Vám teda neporadím. Skôr mi ide o to sadenie rajčín do skleníka. Niekto tu hore píše, že to je zbytočné. Je to možné,... celý příspěvek >
Lacný olej z hypermarketov, 29.12.2010
Do benzínu pre dvojtakty by som to neriskoval. Osobne mám zlé skúsenosti aj s olejom M2T. Ale ako olej pre štvortakty si myslím je možné používať čokoľvek čo vyhovuje špecifikácii. Žiadny z motorov asi nepoužívate s maximálnym a dlhodobým zaťažením.... celý příspěvek >
Chování palíren při destilaci, 23.11.2010
Bohužiaľ aj na našej strane rieky Moravy je to tak. Len s nostalgiou spomíňam na staré dobré časy, keď to iné riešenie bolo tvrdo potierané. Aspoň u nás bol starý páleník, ktorý svoju robotu vedel a robil excelentne. Výsledok bola kvalita na vysokej... celý příspěvek >
Syrová a klasická strava pro psa, 16.11.2010
Pre 50 kg psa sú 2 kg stravy a z toho asi 1,4 kg mäsa veľa aj keby to bol pracovný pes vo výkone. Psi u pohraničnej stráže mali dennú dávku 0,75-0,9 kg mäsa denne a tam skutočne dosť makali. Krmiť klasickou stravou je omnoho pracnejšie. Nie je... celý příspěvek >
Vhodnost lidských léků pro psy, 16.11.2010
Pred časom som bol so psom u veterinára. Doktor mi dal recept a vysvetlil mi, že sú to lieky, ktoré sa používajú aj pre ľudí. Ak by som ich bral na recept od veterinára, platil by som viac. Našiel som teda spôsob ako si tie lieky zadovážiť v lekárni... celý příspěvek >
Zem, 6.11.2010
Starí ľudia hovorili, "kde rastie mach, tam nerodia slivky" Myslím, že ani tak nezáleží na zemine, ako na polohe lúky. Stromy by mali mať dostatok slnka a toho machu sa dá zbaviť vápnením.
Uskladnění sekačky přes zimu, 31.10.2010
S tým spálením benzínu a ponechaním prázdnej nádrže by som asi nesúhlasil. Napríklad u motoriek oddávna v návodoch doporučovali odstaviť s plnou nádržou. Cez zimu sa totiž so vzduchom do nádrže dostane aj vlhkosť, tá skondenzuje a voda v palive... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika