Příspěvky uživatele - kyprik

Papriky - 2013, 25.10.2013 Obsahuje fotku
Až dnes jsem se odhodlal k tomu, abych zlikvidoval zbytky úrody paprik ze skleníku, u většiny silnostěnných paprik jsem dlouho čekal, jestli nakonec změní barvu z tmavě zelené na červenou nebo oranžovou. Výsledek vidíte sami (pár jich zčervenalo... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 6.10.2013
Ano je spíše vodová, velmi šťavnatá a má typicky muškátovou vůni. Některé velkoplodé tykve (např. typu Buttercup, Pink Jumbo Banana a jiné) mají pevnou, suchou dužinu, ale muškátová tykev Sucrine du Berry je úplný protiklad a proto její využití... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 6.10.2013 Obsahuje fotku
No to je prostě nádhera! To je velkopěstitelství v praxi. Můžu se zeptat na jaké ploše tykve pěstujete? Zimní tykve se dají spotřebovat k různým účelům a při správném skladování některé vydrží i přes rok, ty lagenárie jsou krásné ale co děláte s... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 5.10.2013 Obsahuje fotku
Ve srovnání s minulými lety mi přijde, že letošní úroda tykví byla o něco slabší (alespoň u mě). Možná to bylo způsobeno velmi zpožděným nástupem jara a sice velmi teplým, ale suchým létem. Rád v pěstování tykví experimentuji a tak vedle osvědčených... celý příspěvek >
Poznáte druh dýňe na fotce?, 20.9.2013
Otázka je co myslíte pod pojmem "jedlá". Poživatelná bude jistě, jestli je dobrá a chutná Vám nedokáži s jistotou říct. V chuti různých tykví jsou velké rozdíly, protože i způsob využití se liší. Nejlepší bude to sama vyzkoušet. M.S.
Poznáte druh dýňe na fotce?, 20.9.2013
Dobrý den, tykev na obrázku rozhodně není Hokkaido (ani jiná odrůda tykve velkoplodé). Je pravda, že existují i zelené odrůdy tykve velkoplodé, ale toto není jedna z nich. Jedná se o tykev obecnou, spolehlivým znakem je tvar stopky - tykev... celý příspěvek >
Papriky - 2013, 26.7.2013 Obsahuje fotku
Moc pěkné, radost pohledět. Já jsem ve skleníku zatím sklidil pár tenkostěnných paprik, ty silnostěnné jsou zatím zelené a musím si ještě chvíli počkat. Jinak ale násada paprik ve skleníku je bohatá a moc se těším až je začnu sklízet ve... celý příspěvek >
Také se nechal někdo napálit?, 19.4.2013 Obsahuje fotku
Dobrý den, pokud budete mít štěstí, tak Vám vyroste žlutá cuketa, i když jiná odrůda. Já jsem si před dvěma roky také koupil sáček osiva s žlutou cuketou - myslím, že to byla zrovna Goldline F1. Jaké však bylo moje překvapení, když místo cuket... celý příspěvek >
Jedlá nebo nejedlá dýně?, 30.10.2012
Dobrý den, v podstatě souhlasím s paní M.D.Rettigovou, ta sivá tykev by mohla být tykev velkoplodá Sweet Meat (letos jsem ji také poprvé pěstoval, u mě má takový šedomodrý nádech) - je velmi oblíbená na SZ USA, chuťově údajně vynikající), ta oranžová... celý příspěvek >
Fotky vaší sklizně 2012 - od ředkviček po melouny, 12.10.2012 Obsahuje fotku
Dobrý den, díky květnovým mrazům a následné malé úrodě ovoce na ovocných stromcích mi letos největší radost udělala sklizeň zeleniny, rád bych se pochlubil fotografiemi z části úrody plodové zeleniny. Rajčata a papriky jsem sklízel... celý příspěvek >
Pěstování rajčat, 4.6.2012 Obsahuje fotku
Dobrý den, na pěstování rajčat ve skleníku jsou různé názory, já osobně do skleníku vždy zasadím deset různých odrůd rajčat a zbytek (kolem dvaceti) ven. Prioritou ve skleníku je pro mě hlavně pěstování paprik, mám tam i pár lilků a melounů (JZ... celý příspěvek >
Althanova renklóda - problém s plody, 18.5.2012 Obsahuje fotku
Dobrý den, mám na zahradě několik let starou Althanovu renklódu a letos poprvé má velkou násadu plodů. Při odkvětu jsem provedl postřik proti pilatce a těšil jsem se na úrodu. Dnes jsem však zjistil problém - plody jsou viditelně v... celý příspěvek >
Nejchutnější rajčata, 16.9.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den, z hlediska pěstování rajčat hodnotím letošní sezónu jako velmi dobrou. Letos jsem pěstoval asi deset odrůd tyčkových rajčat a žádná mě vyloženě nezklamala. Nejlepší se mi zdály tyto odrůdy: Bejbino F1, Pollicino F1, Start F1 a nedám... celý příspěvek >
Choroba cuket - bradavičnatost, 15.8.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den, několik let bez problémů s velkými výnosy pěstuji žluté cukety. Letos se však něco stalo - výnosy jsou mnohem nižší a hlavně plody jsou deformované, jakoby bradavičnaté a na omak na povrchu tvrdé. Setkal se již nějaký pěstitel s témto... celý příspěvek >
O jakou housenku se jedná?, 6.8.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den, mohl by mi prosím někdo znalý pomoci s určením o jaký druh housenky se jedná. Je dlouhá asi 8 cm, široká asi1 cm, barva je černošedá, na těle nemá chloupky. Směrem k hlavičce se výrazně zužuje, bok hlavičky je světlejší než zbytek... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika