Příspěvky uživatele - MZ

Štepenie egreša v predjarí, 2.1.2011
Já jsem loni rouboval angrešt kopulací někdy v únoru (studený foliovník) na řízkovance meruzalky a v pohodě. Asi teplejší klima ve foliovníku mělo zásluhu na tom, že letorosty byly až 1 metr dlouhé.
Melounoviště 2010, 2.1.2011
Pokud jsou dobře uskladněná, tak se uvádí, že nejlepší klíčivost maji 2-4 roky staré. Velice lehce samozřejmě vyklíčí i semena čersvě vybrané z plodu. Několik rostlin mi vždy vyroste ze semen, které vypadávají z plodu při mlsání melounu, koupeneho na... celý příspěvek >
Chilli, rajčata, melouny - pěstování, 27.11.2010
Co se týče papriček Bhut Jolokia, tak ty jsem letos pěstoval ve foliovníku v květináčích a rostly velmi pomalu. Ve volné půdě, taktéž v krytu, ještě hůř. Kvést začaly až v druhé půlce srpna a jelikož zřejmě chladným počasím začaly žloutnout přenesl... celý příspěvek >
Jak očkovat ořešák?, 15.11.2010
Mám na zahradě v květináčích šest semenáčů vypěstovaných speciálně na roubování - které bych chtěl zkusit. Rád bych věděl, zda je naroubovat přímo v květináčích a pak je dát do teplé místnosti a přikrýt sáčkem pro zvýšení  vlhkosti, či je z... celý příspěvek >
Dýně - herbicid, 2.11.2010
Totální herbicid zničí pouze zelenou hmotu ne semínka plevelů, takže co zůstane v zemi zase vzklíčí.Pokud budou mít dýně podmínky, rozrostou se tak, že nebudete mít s likvidací plevelu žádnou práci.
Líska - odrůdy, 2.10.2010
Ve školkách se objevují hlavně tyto čtyři odrůdy: Webbova, Hallská obrovská, Lombardská bílá a Lombardská červená. Tu poslední jmenovanou máme, ale viděl jsem i červenolistou (tedy i červenoplodou) lísku "zellského tipu" tedy obdobu... celý příspěvek >
Co je to za odrůdu 2, 29.9.2010 Obsahuje fotku
Dávám dvě fotky staré odrůdy. Mám dva až tři typy, ale přesně nevím, co to je. Bude to zřejmě Grahamovo, Evino nebo Cronselské. Více méně je to podzimní jablko, Již jsou téměř všechny opadané a dlouho nevydrží. Podle fota v knize Ovoce Bílých Karpat... celý příspěvek >
Melounoviště 2010, 25.8.2010 Obsahuje fotku
Ještě to dokončím.
Melounoviště 2010, 25.8.2010
Jak můžete vidět žádný plod nemá zaschlou stopku, přesto jsou zralé.
Melounoviště 2010, 25.8.2010 Obsahuje fotku
Tak vidím, že jste ho nakonec (omylem) sklidil. U pozdnějších odrůd se nemusíme tak bát přezrání jak u těch ranných, které brzo moučnatí.Co se týče barvy dužniny tak ta je v pořádku, jelikož Ch. Gray má dužninu růžovou a nezčervená.Charakteristická... celý příspěvek >
Melounoviště 2010, 21.8.2010
Řekl bych, že dutina v melounu je spůsobena abiotickou poruchou - čili nevhodnými podmínkami - mokro-sucho, horko - chlad či nedostatkem nějakého prvku. Stejně jako zbytky zelené barvy slupky na jinak žlutém plodu (  jako např. na některých... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 14.8.2010
Tak pěstuji je vedle sebe tak mohu porovnávat: Roubované: Rostou zdravěji, bujněji, velikost plodů je daleko větší, a určitě se vyplatí do špatných půdních podmínek, kde nejsou napadány uhníváním kořenů za deštivého počasí, větší výnos (na... celý příspěvek >
Melounoviště 2010, 2.8.2010 Obsahuje fotku
Tak dnes jsem pokusně sklidil první plod. Jednalo se o odrůdu Super Galaxy. Nebyl nikterak velký, jen asi 1,5kg (průměr u této odrůdy je kolem 2kg), ale na ochutnání to stačilo. Byl šťavnatý a velmi křupavý. Krásně praskl při slabém nakrojení (což by... celý příspěvek >
Melounoviště 2010, 1.8.2010
Myšleno samozřejmě obrazně. Buďte rád, že u vás noční teploty zůstávají nad patnácti stupni. zde je to tak 5x za rok. Což je na druhou stranu dobré na spánek, ale ne pro melouny.Teplotně to nemáme zas až tak extrémní, ale k pěti stupňům to sleze... celý příspěvek >
Melounoviště 2010, 28.7.2010
Tak teploty 13-14°C jsou na naše poměry vysoké. Teplých nocí přes patnáct stupňů je zde poskromnu.I letos jich zatím bylo velice málo. Ono když se za studenou frontou na noc vyjasní a sleze to k 5-7°C (někdy i níž) to je pak pro melouny ráj.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika