Příspěvky uživatele - Laco430k

Jak levně zvelebit velikou a nudnou zahradu, 29.7.2019
Měl jsem na mysli to, co spadá do kategorie "náletové dřeviny". Ať již se zeptáte hajného, nebo ne (a uvidí Vás se sazeničkami stromků jít z lesa), nebude mít nic proti tomu, že jste na pokraji lesa, či dokonce tam, kde začíná louka vyryli... celý příspěvek >
Jak levně zvelebit velikou a nudnou zahradu, 29.7.2019
Dosáhnout současně na všechny tři vrcholy trojúhelníka (Dobře-Levně-Rychle) nejde. Nepovažuji se za povolaného radit, snad jen inspirovat. Já osobně považuji za nejhorší omezující podmínky hryzce, mrazové kotliny a trvalý stín - cokoliv z toho... celý příspěvek >
Opad plodů Admirálu, 28.7.2019 Obsahuje fotku
Skutečně stopky jsou zelené. Dodatečně si vybavuji, že jsem to už na Konferenci (v jiné lokalitě) vloni viděl. Pro zajímavost přikládám ještě dnešní foto - totéž je i na Síriusu (5 metrů vedle, stejná půda, stejné podmínky) to je ten list vpravo... celý příspěvek >
Opad plodů Admirálu, 27.7.2019 Obsahuje fotku
Nevím, v kterém vláknu by se to hodilo nejlépe. Nicméně, na obrázku (pravda, příliš zblízka a tedy rozmazaně) jsou listy Admirálu. Přičítám to suchu, jinak je stromek vitální. Jde o letos na jaře zakoupený stromek, takže vývin kořenů asi ještě není... celý příspěvek >
Dubova terasa - uchyceni, 25.7.2019
Každé optimum je vlastně kompromis. Ideální řešení asi opravdu není. Na konto tohoto problému si dovolím ocitovat z návodů pro truhláře (i když vím, že spodní drážkování patrně dodělávat nebudete: "Čím je palubka užší, tím je náročnější její... celý příspěvek >
Dubova terasa - uchyceni, 25.7.2019
Kroucení či prohýbání se - pokud to jde - dá bránit náhradou prken tzv. spárovkou. Na terase to ale asi není účelné a i vyšší cena či pracnost (při zhotovení spárovky vlastními silami) není opodstatněná. Napadlo mě, jestli prohýbání vždy okraji... celý příspěvek >
Zalvlažování vodou z přepadu, 11.7.2019
problém zavzdušnění při zavlažování samospádem se dá za určitých podmínek vyřešit. Sice zde nepatří odkazy, ale toto je odkaz na základní znalosti z Fyziky pod pojmem Pythagorův pohár. Není to sice vhodné všude, ale snad to může inspirovat.
Citrónové zimní, 11.7.2019
Děkuji, trochu bych si Vás dovolil opravit, "zdatného súpera" jsem vybral Admirálu :-) Letos budu mít patrně alespoň tucet plodů (již dříve naroubovaného) Zvonkového, tam myslím také bude skladovatelnost dobrá(vloni jsme nečekali a poslední... celý příspěvek >
Citrónové zimní, 11.7.2019 Obsahuje fotku
S odstupem času, když jsem si už zvyknul na to, že jde skutečně o Citrónové zimní, zašel jsem do venkovního sklípku (skladovací podmínky jsou tam ideální jen zhruba od půlky října do konce března - teď už je tam kolem 14 stupňů), kde jsou uskladněné... celý příspěvek >
Trvalky pro včely, čmeláky, 8.7.2019
Na dvoře máme velký levandulový záhon (2x15 m) a tak mohu pozorovat. Včera téměř celé odpoledně až do večera - pokud, jsem prošel kolem nebo si sednul na lavičku, jsem viděl pilnou spolipráci včel (do 100 m odsud jsou úly) zhruba polovinu čmeláků a... celý příspěvek >
Glyfosfát karcinogenní?, 3.7.2019
To je při převládající technologii skutečný problém. Ostatně oba problémy? problém pýru a problém velkých plochy  existovaly ještě před problémem glyfosátu :-¨)
Glyfosfát karcinogenní?, 3.7.2019
Zajímavá informace. Ještě zajímavější by byla informace, zda připustí naši sousedé import a následný prodej zemědělské produkce ze zemí (USA příkladně), kde si z glyfosátu vrásky nedělají.    Jistěže, pokud se prokazuje, že existují nové... celý příspěvek >
Okurka salátová Ofelie F1, 15.6.2019
nepovažuji se za z kušeného rádce, ale le podle vlastních zkušeností bych se příkláněl k názoru Mikeše
Co opyluje kiwi?, 12.6.2019
Díky za popis, dohledal jsem si ještě nějaké obrázky a podle vzhledu mám též asi Kultivar Assai. Uvidíme, jaké budou květy.
Co opyluje kiwi?, 11.6.2019
Díky za dobře míněnou radu. Ale - jak už jsem psal plody jsem ještě neviděl (a co jsem nenapsal, neviděl jsem ještě ani květy). Myslel jsem to tak, že zkusím dle popisu určit, o co jde  (to by s nějakou pravděpodobností asi šlo) a pokud je to... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika